Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zvracení, dávení, vykašlávání

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Stalo se vám, µe by se potkan dávil a zvracel?

Stalo, byl/a jsem u toho
11
26%
Sly±el/a jsem o tom
4
9%
Tohle je první případ, přesto věřím, µe nezvrací
6
14%
Tohle je první případ a přesvědčil mě, µe zvrací
5
12%
Je to blbost, prostě zvracet nemůµe
17
40%

Celkem hlasů : 43

Re: Zvracení, dávení, vykašlávání

Příspěvekod Jerryna » 30 dub 2012 07:48

Uf, tak právě jsem byla svědkem toho samého. Šlupka se začal prohejbat, plazit jazyk, a tekla z něj "rudá kaše" celej byl chudák v křeči. Teď se šel napít, tak soudě dle toho co píšete se to občas stává, a na vet teda neběžim. Fuj, doufám, že už je to ok :empathy:
Láska je definovatelné, amortizované, periferické komplexum, kde v pseudoindividualistickém egocentru se vyvolává pocit, že šukat je boží

Obrázek
Jerryna
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ZA DUHOVÝM MOSTEM:
Khajit z Mouseville /Pepíček/ 16.5 2009 - 1.8 2011 (05:45)
Šlupka z Utahraptor /Šuplíček/ 7.7.2011 - 8.10.2012 (15:10)
Ilian z LMG /Smyl Flek z Nohavic/28.6.2011 - 10.11.2012 (09:30)
Ildiko z LMG /Veverka z Bytíšky/28.6.2011 - 11.3.2013 (16:05)

Příspěvekod ketvin » 05 říj 2012 00:01

Ahoj, prosím poraďte,
Elinka mi včera ukradla jednu solenou arašídu, snědla ji jen asi sousto a pak začla být divná, schovala se ke mě a pak začla dělat takový dávicí pohyby, lezla furt ke mě a schovávala se, pak začla "zvracet" bílo-žlutou pěnu, položila jsem ji na sedačku a šla pro piškot s vodou - zaručený způsob jak do ní rychle dostat vodu, mezitím se schovala a dál z ní šla po kapkách pěna (ne moc, aby to zase neznělo bůhvíjak). Než jsem našla telefon na veterinu přestala a schovávala se bojácně po sedačce. Pak i snědla piškotek a další dobrůtky co jsem jí donesla. Spinká, takže už je asi ok. Myslíte, že už bude dobrá a že to nic nebylo? Mohlo jí jen zaskočit a tohle byl následek? Nebude to pokračovat? :'(

K tomu ne/zvracení, měla jsem potkánka, kterého jsme nakonec museli nechat uspat :'( měla mimojiné vodu na plicích :'( ale k tématu - den předtím než umřela na tom byla fakt špatně - dokonce zvracela - doktor říkal, že to není u potkanů normální - ne že se to nestává (zvracela před ním a on to tak pojmenoval). Takže myslím, že když už je u potkana hodně zle, tak i zvracet může :cry:
Teď jsme smečka tří - já a dvě blond krasavice :)
Bambitka z Polipetu - Bambulka <3
Nejkrásnější Hádanka od Adush - Mimáš <3

Obrázek

I na bolestivou minulost vzpomínáme s láskou. Nikdy nezradí a vždy uklidní, bez nich by to už nebylo ono... Elee a Bonie <3 ... už to není ono :'( Bonie umřela 19.8.2012 po dlouhém a statečném boji proti všemu co ji osud přichystal :'( Elinka umřela po 2 a půl letech v červnu 2013, strašně mi chybí, už na mě doma nikdo nečeká :'( Berušky moje :'(
Bonie: 27.11.10 - 19.8.12 :'( https://www.youtube.com/watch?v=W0CfqZXQOXA
Elee: 27.12.10 - 26.6.13 :'( https://www.youtube.com/watch?v=Nrh_TxjwQ1U
Obrázek
ketvin
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bambitka z Polipetu /Bambulka/
Nejkrásnější Hádanka OdAdush /Mimáš/

Minulost
<3 Moje úžasná Eleanor zvaná Elee a Bonie, chlapeček z kterého se vyklubala holčička Bonýska už jsou v potkaním nebi a pochutnávají si spolu na piškůtkách :'(

Bonie: 27.11.10 - 19.8.12 :'(
Elee: 27.12.10 - 26.6.13 :'(

Příspěvekod nevi » 05 říj 2012 08:44

Barevné sliny jsou zpravidla dávení, už jsem to viděla několikrát. Stává se to, když potkanovi zaskočí. Ta tvoje to nejspší vykašlala sama, ale pro případ, že se jí to nepovede, existuje speciální "chvat" - vezmeš potkana nejlépe za boky (za zadní nohy ne, takhle by mohlo dojít ke zlomení) a mávneš jím shora dolů (neumím to moc dobře popsat).
Dušení je dost vyčerpávající, to že po něm zvíře je unavené a polehává je běžné, pokud přitom v pořádku dýchá :D
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ema » 20 dub 2013 19:14

moje milka taky"zvracela" a taky se při tom třepala,jako je to u člověka,že jste z toho vystresovaní.No tak jsem ji umyla,dala napít a vzala k sobě,aby se pod mikinou a dekou,ona pak vylezla a cačala okousavat do koberce... :lol: Ted je v poho a beha....bylo to takove hlenove a lizke...je mi ji fakt líto...proto ze se muela hrozne trapit...Myslíte ze to bylo zvraceni...nebo ten druhy příklad??
Ema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ema » 30 lis 2013 07:40

Moje Milka je furt zdrava,ale pred chvili delala takove divne pohyby ze predu do zadu a pak z ni vylezlo neco zeleneho a slizovateho,ale dela to porad.....prestane to??Myslela jsem si ze po chvili jo ale ona chudak tu porad valci
Ema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 lis 2013 08:18

eště stále? asi bych dojela rchle k vetovi, může se to stát, ale je to obvykle krátká záležitost, pokud to přetrvává tak jedině vet
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 30 lis 2013 13:07

Tak to jí mohlo něco zaskočit. Jakou barvu má krmení, nejsou v tom nějaké zelené věci?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Elerían » 03 pro 2013 19:08

Jednému z mojich sa to raz stalo, keď si šlohol zo stola usušenú knedľu a rýchlo ju chcel do seba napchať, kým to zistím... Bohužiaľ si tým zapchal pažerák a začal to vykuckávať naspäť... Po pár minútach sa podarilo, knedľa nikdy viac, fu... Ale zvracanie to samozrejme nebolo, šlo to naspäť len z pažeráka.
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod petra » 24 úno 2014 14:10

Tak jsem teď nečekaně přijela z veteriny :( Vařím, najednou projdu kolem klece a vidím, že Beátka leží na dně klece, špatně dýchá a občas se nahrbí a otevře pusinku, jako kdyby chtěla zvracet. Vet ji dal kortikoidy, poslechl ji, srdíčko je prý v pořádku, ale dýchání se mu prý nelíbí. Nemůžeme vyloučit ani infekci ani nádor :( To je divný, tak náhle. Je fakt, že u ní pozoruji, když dýchá, tak se jí už delší dobu více a rychleji hýbe bříško, než ostatním. Ale to je vše. Žádný chraptění, dušení nic..Až dnes. Je ji rok. I apetit stále má, vše sežeře, pije, při výběhu běhá. Ale než to dnes začla dělat, dala jsem jim před tím kus tvrdého chleba na hlodání, tak možná ji to zaskočilo a dýchala rychle, protože byla ve stresu...Snad. Teď už si vzala i piškot rozmočený ve vodě :)
Zítra jdeme na kontrolu
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 úno 2014 14:37

výrazný dýchání břichem ukazuje, že si při nádechu musí pomáhat břišníma svalama. Třeba to je skrytý zánět plic. Držím palce.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod petra » 24 úno 2014 14:58

Doufám, že to nebude nic vážného, ona vážně ani nevrkne, nepšíkne..Zkusím ji pak natočit, jak dýchá tím bříškem. Není to moc, ale je to rychleji..
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 úno 2014 18:20

ono to občas takový výrazný projevy mít nemusí...womi taky říkala, že u Honzíčka se to moc neprojevovalo
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod petra » 25 úno 2014 12:12

Tak hlásím, že jsme doma z kontroly a Beátka je v pořádku :) Prý je dnes dýchání rozhodně lepší, takže ji asi opravdu něco zaskočilo..
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 úno 2014 19:08

paráda :wohow:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan