Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zvracení, dávení, vykašlávání

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Stalo se vám, µe by se potkan dávil a zvracel?

Stalo, byl/a jsem u toho
11
26%
Sly±el/a jsem o tom
4
9%
Tohle je první případ, přesto věřím, µe nezvrací
6
14%
Tohle je první případ a přesvědčil mě, µe zvrací
5
12%
Je to blbost, prostě zvracet nemůµe
17
40%

Celkem hlasů : 43

Re: Zvracení?, dávení

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 12 led 2011 10:50

Mě se dávili po úrazu když jim tekla krev. Jednou když Norma kousnul pes a poškodil mu horní čelist, to bylo hrozný dávení. :zip: Podruhý když mu vypadl zub a následně zemřel a nedávno si Gizmo roztrhnul část mezi nosem a pusou.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod bebe_84 » 12 led 2011 14:25

Ani nevíte, jak ráda bych vám sem večer po příchodu z práce napsala, že je to všechno OK. :(
I když očka pohasnou a my musíme si sbohem dát,
chci, abyste myšánci věděli, že nepřestanu vás milovat.... :((

http://www.sfings.estranky.cz/fotoalbum ... vzpominame
bebe_84
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dingo - seal point siame berkshire, narozen 3.4.2009, of ChS Potkanviv
Cédric de Bibi´s - blask irish, dumbo, narozen 13.6.2009

Nebíčko:
Maxík - hooded, zverimáček - moje první potkaní zlato,narozen cca 10/06, zemřel 4.5.2009 :-(
Freddy - black silvered berkshire, narozen 19.1.2007, zemřel, resp. byl uspán 9.8.2009 :-(

Příspěvekod Kimik » 12 led 2011 14:32

Bebe, moc držím palce, ať je všechno v pořádku.

Trochu pro odlehčení, sice to sem asi úplně nepatří, ale napadá mě jedna veselá historka s křečkem. Občas mi píšou lidi, co najdou moje stránky, o radu se zvířátky. A jednou mi psala nějaká holka, celá vyděšená, že má křečka, a vždycky, když si ho vezme na ruku, tak ji pozvrací :shock: Tak jsem se jí ptala, jak to zvracená vypadá a ona odpověděla, že je to normálně suché zrní. Tak už asi chápete, kam tím mířím, křeček má jak známo vaky, a když má pocit, že mu hrozí nebezečí, rychle se zbaví zátěže ve vacích, aby mohl zdrhnout a je pravda, že trochu jako zvracení to může vypadat :roflcry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod bebe_84 » 12 led 2011 20:51

Tak se hlásím s dobrou zprávou!!! Přišel mi naproti, zdlábnul piškot a okurku a před chvílí se chviličku šel projít z klece, ale přijde mi takovej unavenější... snad to bude dobrý! :up:

bebe_84
Růžovka
Růžovka

Nebíčko:
Maxík - hooded, zverimáček - moje první potkaní zlato,narozen cca 10/06, zemřel 4.5.2009 :-(
Freddy - black silvered berkshire, narozen 19.1.2007, zemřel, resp. byl uspán 9.8.2009 :-(

Příspěvekod CZpavinka » 12 led 2011 20:57

to je skvělý...terr taky říkala že byl ten její myšák taky unavenej a vyčerpanej...držíme palce ať už se to jen lepší :up:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Xeelee » 12 led 2011 21:22

A vydávil něco?
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod bebe_84 » 12 led 2011 21:34

Nene, nikde nic, jen ráno měl tu šedou pěnu u pusiny... :roll: Jsem to dneska obrečela štěstím, když mi přišel naproti. :lol: :love:

bebe_84
Růžovka
Růžovka

Nebíčko:

Příspěvekod regit » 07 úno 2011 15:00

Tak jsem byla svědkem toho potkaního "zvracení".. Moje tříměsíční potkanka se včera začala hrozně dávit, dělala u toho klasické dávivé pohyby a pak jsem zjistila že jí od tlamičky odkapává taková růžová kaše.. Pak jsem si ještě vzpomněla že před pár dny našla mamka něco podobného na sedačce. Přečetla jsem tohle téma a vyděšeně upalovala na veterinu, v domnění že to bylo asi z plic. Ale neslyšela jsem nikdy myšku kašlat, dusit se, ani nic co by naznačovalo že se jí špatně dýchá. Doktorka jí prohlídla, myška si do pusinky nenechala vlézt, tak jí aspoň poslechla jak dýchá a říkala že to na dýchací problémy nevypadá. Raději jí ale dala antibiotika, kdyby náhodou šlo přece jen o nějaký zánět v plicích a navíc ještě něco na trávení kvůli těm antibiotikům. Myslíte že je dobré dávat potkánkovi antibiotika, když ani nebylo zjištěno že jí něco je?..
regit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 07 úno 2011 15:06

Spíš si myslím, že se zakuckala, nebo že se jí něco šprajclo při polykání a že to bylo z toho. Potkan nezvrací, nemá oboustrannou záklopku.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod LejdyTerr » 07 úno 2011 17:44

Spíš se ti asi stalo to, co mě: http://potkani-forum.cz/viewtopic.php?f=6&t=7606&hilit=potkan+se+dus%C3%AD. No, přijde mi divné, že ti dala atb, když potkyše neprohlédla. Vetovi taky nechtěl otevřít pusu, ale proto je to vet, aby to nějak udělal, potkana jsem držela a on mu kleštičkami otevřel tlamku
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod regit » 07 úno 2011 21:02

No my to zkoušeli asi 5 minut, ale ona si do té pusy prostě nenechala to zvětšovátko dát, byla jak šílená, a to jsem ji držela tak pevně až jsem se bála že jí něco udělám.. Jinak bez toho zvětšovátka tam nic divného neviděla..
Hayam: Já vím že potkani nezvrací, právě proto jsem byla tak vyděšená, že se může jednat o napěněnou krev z plic.. Přijde mi ale divné že by se jen zakuckala, když to udělala už před pár dny.. nezdá se mi že by se takhle zakuckala pár dní po sobě, nebo to snad dělají potkani často?
regit
Růžovka
Růžovka

AKUTNÍ - zvracení, vykašlávání?

Příspěvekod ellpi » 14 kvě 2011 21:22

Ahoj, potřebovala bych nutně poradit prosím.

Před chvíli jsem dala své Berrynce kousek chleba. Po pozření začala "zvracet", něco ji vytíkalo z pusy a jak kdyby se to snažila vykašlat. Měla typické příznaky dávení, hlavou cukala dopředu a 3x se vyzvracela, asi 6x počůrala a furt se čistí, okusuje nohy a snaží se to stále vykašlat. Hlavou se otírá o zem... I když potom třeba poodběhne jinam a vypadá čile ale pak se zase zacne cukat, přivírá oči a dělá u toho takový zvuky..bojím se, mám jet k Vetovi, nebo můžete mi dát nějakou radu prosím. Díky
ellpi
Růžovka
Růžovka

Re: AKUTNÍ - zvracení, vykašlávání?

Příspěvekod nevi » 14 kvě 2011 21:38

Bohužel, neporadím. Můžeš zavolat a veterinu a zeptat se?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod ellpi » 14 kvě 2011 21:45

Tak už to vypadá že to přestalo... furt se čistila, ale teď si zalezla do hamaku a vypadá už v pohodě. Já se jen hodně bála. Už ji je přes dva a půl roku, je po operaci nádoru a nedávno ji umřela sestřička, tak jsem se bála, že je aj tato na tom špatně. Snad už to bude dobrý. Teď se jen furt čistí
ellpi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 14 kvě 2011 21:46

prostě se zadávila. Potkani nemohou zracet, ale může se jim něco zaseknout v jícnu..co s tím těžko říct, leda jí pomoci hmatem, který tu už je popsany někde - vzít do rukou hlavou dolu a mávnout, aby odstředivá síla pomohla vydavit cizi předmet v krku.

sloučená dvě témata se stejným obsahem a úprava názvu tématu - womi
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s trávicí soustavou