Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Prohlubeniny v oblasti boků - úraz??

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Prohlubeniny v oblasti boků - úraz??

Příspěvekod Arose » 10 pro 2012 00:24

Ahoj, dnes ráno jsem dával potkankám vodu a každé kousíček sýra. Vše bylo OK, ale odpoledne jsme si s přítelkyní všimli, že Julča (cca 6 měsíců) je nějaká zvláštní - je malátná, jedla, ale moc se jí do toho nechtělo, při doteku měla strašně měkké bříško, ale nepískala, takže asi bez bolesti a byla celá jakoby vyhublá, zdá se najednou o 2 měsíce mladší (menší). Zdá se mi jakoby měla posunutý celý hrudní koš, ale spíš mi to tak jen přijde. V podvečer byla zase celkem dobrá, pořád jí dost vylézala páteř, ale měla tuhší bříško a byla zvídavější, teď je to zase jako dopoledne... Nevím co s ní je, ale v pořádku určitě není, nemáte někdo podobnou zkušenost, nevíte co se může dít? :(
Arose
Růžovka
Růžovka

Re: Prohlubeniny v oblasti boků - úraz??

Příspěvekod petra » 10 pro 2012 06:03

U mě tyto příznaky vždy znamenaly nádor na mozečku - nádor hypofýzy. Každopádně to může být cokoliv. Určitě na nic nečekej a zajdi k veterináři, ať popřípadě zahájíte včas léčbu. Držím moc palce!
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod kawi » 10 pro 2012 10:06

pokud popisujes to, co myslim, tedy ze potkan ma jakoby trosku nahrbenou a viditelnejsi pater a propadle boky, tak to je obvkyle znamka toho, ze je s nim neco v neporadku, respektive ze ho neco bolí :| muze mit nejaky nador v tele nebo se s nim deje neco jineoh, oc je naotlik vážné, že už to vidíte, takze ja byhc supajdila k veterinari....v otmhle pocasi rozhodne v zateplene prepravce nebo pokud fakt neni ( stari nekolik rucniku nebo deka obalenba kolem prepravky a to vsechno dat do nejake velke tazky ), tak na tricko pod mikinu s bundou, at neprochladne. je prilis mlada na ot, aby to bylo starim :|
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Hayam » 10 pro 2012 10:18

Propadlé boky a měknoucí tkáň, mně to přijde částečně jako stárnutí. Prostě ti to zvířátko pomalu schází :( Jestli se pohybuje normálně, tak to hypofýza nebude. Dej jí něco vydatného, co jí posílí, třeba se ještě vzpamatuje a jestli máš pochyby, zavolej si k veterináři a poptej se ;)
Držím pěsti
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nevi » 10 pro 2012 11:29

Jak dýchá? Takhle vypadají potkani se zápalem plic :zip:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Arose » 10 pro 2012 23:57

Děkuji moc za tipy, dnes se mi zdá chováním v pořádku dokonce zase vytrvale okusuje klec (nikdo jiný to nedělá, asi má křeččí geny :D). Snědla na posezení dva piškoty a měsíček mandarinky, potom společně chroupali mrkev, ale pořád jí je hodně vidět páteř a trochu propadlé boky... Nevím co jí mohlo být, ale dneska mi přijde už i bříško tuhší, promačkával jsem ho trochu více a nekňíkala, takže uvidím jak bude zítra vypadat a kdyžtak k té veterinářce zajedu, ale snad ani nebudu muset :)
Arose
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 11 pro 2012 07:27

Určitě tam zajdi a nečekej, jestli jí je opravdu 6 měsíců, jak píšeš, tak v tomhle věku NIKDY není normální vystouplá páteř.. A čekáním jí akorát bude něco dýl bolet
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod MarieMon » 02 led 2015 23:17

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak to nakonec dopadlo ? přesně tyhle příznaky jsem zpozorovala u své potkank. Má nafouklé břicho, vystouplou páteř, sotva chodí a vubec neleze,dnes nedokázala přeskočit ani 5 cm mezeru mezi stolem a parapetem.bohužeel veterinář ted nikde neni a možnost k němu jít mám až za tři dny, bojím se,aby to do té doby zvládla. Na internetu jsem nic nenašla,proto se obracím na vás. moc sem nechodím, proto prosím zda-li by byla možnost odpovědi na email ? (monsma@email.cz). Děkuji moc, mám o ní vážně strach. !
MarieMon
Růžovka
Růžovka

Zpět na Úrazy a nehody