Stránka 1 z 2

Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 06:38
od qetinka
Tohle se mi stalo docela nedávno.. Holky jako vždy běhaly po pokoji a najednou říká přítel: "Tady něco smrdí, jak kdyby se pálilo maso.." Tak rychle vyběhnu, volám na holky a vylezla jen Trůdynka, Hilda nikde.. Začala se mě zmocňovat panika, která se pak ukázala býti na místě.. Hildušku jsme nakonec našly, byla tvrdá jak prkno, oči vykulený a přední tlapku měla nateklou a krvavou.. :( Bylo asi 20:00 večer, sobota.. Chvíli jsem ji chovala, mluvila na ni a pak ji dala za ségrou do klece, zalezla do domečku a už nevylezla.. Ráno v neděli se vzbudím a rychle ji zkontrolovat.. Packa nateklá, všude krev, Hilda nejí.. Strachy jsem byla šílená a nemohla se dočkat odpoledne, až bude mít veterina otevřeno.. Vet jí dal injekci antibiotik a museli jsme na ně každý den v průběhu 7 dnů chodit.. Hilda šla do izolace na skartovaný papír, aby se jí nožička nezanítila.. Po čase, až otok opadl, jsme zjistili, že přišla o všechny prstíky na zasažené nožičce.. :cry: Po týdnu otok splaskl a my přestali chodit na veterinu.. Jenže druhý den tam byl zase a opět jsme další týden chodili na injekce.. Střídavě do zadních nožek.. Co čert nechtěl, ačkoliv to byly ty nejmenší injekce, co mohly být, stále byly na malého potkánka moc velké a vet ji někde poškodil neustálým pícháním nervy v zadní nožičce, tak aby toho nebylo málo, začala Hilda na zadní nohu šmatlat.. Te'd už je naštěstí v pořádku, prstíky sice nemá, na zadní nohu už šmatle minimálně, dokonce se naučila i s takovým handicapem skákat a šplhat :? Je to moje zlatíčko a já jsem moc šťastná, že to takhle dopadlo a že mi neumřela :loveit: Přežít ránu elektrickým proudem je totiž podle mě nadlidský výkon :shock: To nemusí přežít ani člověk natož tak malé zvířátko.. Je to prostě borka :love:

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 08:33
od Pepinie
to se mi stalo v neděli...moje Bedřiška šlápla pacinkou na prohryzanou prodlužovačku...naštěstí to bylo prohryznuté málo, takže jí to trošinku spálilo nožku, kterou mažeme infadolanem a vyděsilo jí to...pak to pokopalo i mě...takže mám představu o síle...už nikdy nepodcením schopnost holek dostat se do všech míst a rozhryzat všechno možné...

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 09:15
od Nefertity
Nevím, jestli si ze mě táta nedělal srandu, ale jednou mi vysvětloval, že teoreticky potkanovi může pomoct přežít i to, že má drápky, které by mohly částečně izolovat? :oops:
Čímž ale určitě nechci říct, že by si lidé měli dávat menší pozor, jen jako možné? vysvětlení zázračných přrežití.
Ale před dráty určitě hlídat, nejlépe odstranit z dosahu.

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 14:51
od chesterfield
Zdravím svoji jmenovkyni, jsem také Hilda a my Hildy jsme bojovnice a přežijeme všechno.

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 19:49
od jani
Mě překousla drát od setoboxu Borůvka, poznala jsem to tak, že se vypla televize. Hned mi to bylo jasný a bála jsem se nejhoršího, ale naštěstí jen seděla vyděšená v koutě a nemohla jsem jí vyšťourat. Byla trochu zkoprnělá, ale jinak jí nic nebylo, do ráno už nebylo nic poznat.

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 20:46
od Xeelee
Jak to qetinka popisovala, tak bych to viděl na napájecí kabel. To se s kabelem od set-top boxu nedá srovnávat. Myslím, že nic jinýho než napájecí kabel by potkana nezabil. U ostatních kabílků by nemuselo dojít ani k popáleninám.

Co se týká nebezpečnosti, tak člověk se zdravým srdcem by měl chvilku pod proudem ustát. Horší to je když má zpocenou ruku a je vodivější (drápky potkanů určitě budou míň vodivý než tkáň) nebo když je ve vlhkém/mokrém prostředí. Taky záleží na tom jestli je člověk (nebo zvíře) uzemněnej. Po delší době má tělo tendenci přizpůsobit se frekvenci proudu a tyhle snahy můžou vyvrcholit zlomením vazu. Není to žádná sranda.

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 23:05
od Kometa
Zlomením vazu? Jak to myslíš?

Mně jednou proběhl proud z jedné ruky do druhé a už to opravdu nechci zažít znovu, chudák zvířata, ta to vůbec nechápou.

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 23:52
od Hayam
Já měla štěstí. Mimino mi prokouslo kabel od prodlužovačky, takže napájecí, a sice vyhodilo pojistky v celém baráku, ale když se mi je povedlo nahodit, tak jsem zjistila, že to přežilo bez újmy :D

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 07:49
od Sharkie
tak ma napada, myslite, ze by mohli mat potkany tiez problem so statickou elektrinou? :)

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 15:08
od qetinka
chesterfield píše:Zdravím svoji jmenovkyni, jsem také Hilda a my Hildy jsme bojovnice a přežijeme všechno.


Jé, tak to je super :-) Já se celým jménem jmenuji Hildegarda a moje sestra je Gertrůda.. :lol: Naše panička je prostě praštěná :twisted:

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 15:11
od qetinka
Xeelee máš pravdu, byl to napájecí kabel :| A myslím, že jsem měla štěstí, že jsem tu pecka přežila a odnesly to jen moje prstíky :whistle:

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 01 čer 2011 19:28
od Viktor
Xeelee píše:Co se týká nebezpečnosti, tak člověk se zdravým srdcem by měl chvilku pod proudem ustát.

Pročítám tady starou diskuzi, ale k tomuto mě napadá komentář :smi: Při zásahu proudem jde hlavně o to, v jaké fázi stahu srdečního svalu k zásahu dojde, takže nemusí platit, že člověk se zdravým srdcem by to měl ustát, může mít prostě smůlu. Tedy to platí hlavně v případě, kdy proud prochází přes srdce, to jest v případě doteku levou a pravou rukou, nebo rukou a nohou.

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 11 zář 2012 12:53
od korbacek
Tak máme, bohužel, taky zkušenost se zásahem proudem. Tobinka v pátek pozdě večer překousala pod šuplíkama v mém pokoji napájecí kabel, o kterém jsem byla přesvědčená, že vede jinudy, kam na něj nemůže :roll: . Fuj ani na to nechci vzpomínat, bylo to docela drama. Když jsme ji vyprostili, byla živá, ale úplně mimo a ošklivě popálená na tlamičce a jedné pacce, hmatové fousky napůl ohořelé...Půl hodiny mi jen ležela jak hadrová panenka na klíně a třeštila očima, ale pak se z toho šoku naštěstí probrala a pádila na své místečko na parapetu. Dala jsem ji do klece ať si odpočine a trochu léku na bolest, co mi tu zbyl od její nedávné operace. Druhý den měla tlamičku neskutečně nateklou, u čumáčku měla hlavu snad širší mezi ušima, šlo jí tim hrozně špatně jíst, pořád jí to někudy vytékalo. U veta dostala v sobotu ATB a léky na bolest a otok. Je to neskutečná bojovnice, protože dneska, čtvrtý den poté, je už otok fuč, normálně jí směsku z misky a konečně začala i normálně pít a i jinak se chová naprosto normálně :up: .
Co mě ale začalo trápit ja ta tlapka- z jednoho prstíku jí půlka odpadla :grc: (nebo si ten spálený visící pahýlek odkousla, kdo ví), ta zbývající půlka je teď celá taková černo-fialovo-červená a tlapka otekla. Přiznám se, až doteď jsem řešila hlavně tlamičku, aby mohla vůbec jíst a tlapku vydezinfikovala jen ze začátku a pak jí jen omývala vlhkým tamponkem (včetně tlamičky, je pořád celá taková upatlaná) a neustále jí měnila toaleťák v domečku, aby byla na čistém (až dodnes z něj sama nevylézala). Teď jsem jí to mázla ředěnou betadine mastí, nic jiného jsem nenašla a večer jdu k "naší" veterinářce (doktorka Lietavcová, veterinární klinika na hůrce - doporučuji), aby ji celou zkoukla.
Co byste mi tak doporučili na tu packu, aby jí to po případném slízání moc neublížilo?

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 12 zář 2012 07:44
od chesterfield
jak to dopadlo s tlapkou?

Re: Zásah el. proudem

PříspěvekNapsal: 12 zář 2012 11:26
od korbacek
Pahýlek byl pod inhalačkou amputován, už tam zbývala jen kost obalena nekroticou tkání. Má tam dva stehy a zatím si je kupodivu nerozkousala.
Když byla v limbu, tak se jí konečně dalo podívat i do té tlamičky a tu má prý jak Drážďany - nekrotický kožní lem vepředu a kus jazyka taky. Plus jeden koutek má "rozřízlý", ale to je patrné už na první pohled. Až dobere ATB a bude to jakžtakž vyhojené, tak je plánu ještě jedna revize tlamičky a případné chirurgické odstranění tkání, co to nerozdýchaly a neodpadly. Chjo, zní to hrozně :?
Kromě toho, že je úžasné, že to kopnutí vůbec přežila, tak potom, co viděla stav té tlamičky, vetce přišlo neskutečné, že jí sama. Tobi prostě nezapře svojí pověst kyseliny a popelnice ani v takovéhle situaci :loveit: