Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zásah el. proudem

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Zásah el. proudem

Příspěvekod qetinka » 13 dub 2011 06:38

Tohle se mi stalo docela nedávno.. Holky jako vždy běhaly po pokoji a najednou říká přítel: "Tady něco smrdí, jak kdyby se pálilo maso.." Tak rychle vyběhnu, volám na holky a vylezla jen Trůdynka, Hilda nikde.. Začala se mě zmocňovat panika, která se pak ukázala býti na místě.. Hildušku jsme nakonec našly, byla tvrdá jak prkno, oči vykulený a přední tlapku měla nateklou a krvavou.. :( Bylo asi 20:00 večer, sobota.. Chvíli jsem ji chovala, mluvila na ni a pak ji dala za ségrou do klece, zalezla do domečku a už nevylezla.. Ráno v neděli se vzbudím a rychle ji zkontrolovat.. Packa nateklá, všude krev, Hilda nejí.. Strachy jsem byla šílená a nemohla se dočkat odpoledne, až bude mít veterina otevřeno.. Vet jí dal injekci antibiotik a museli jsme na ně každý den v průběhu 7 dnů chodit.. Hilda šla do izolace na skartovaný papír, aby se jí nožička nezanítila.. Po čase, až otok opadl, jsme zjistili, že přišla o všechny prstíky na zasažené nožičce.. :cry: Po týdnu otok splaskl a my přestali chodit na veterinu.. Jenže druhý den tam byl zase a opět jsme další týden chodili na injekce.. Střídavě do zadních nožek.. Co čert nechtěl, ačkoliv to byly ty nejmenší injekce, co mohly být, stále byly na malého potkánka moc velké a vet ji někde poškodil neustálým pícháním nervy v zadní nožičce, tak aby toho nebylo málo, začala Hilda na zadní nohu šmatlat.. Te'd už je naštěstí v pořádku, prstíky sice nemá, na zadní nohu už šmatle minimálně, dokonce se naučila i s takovým handicapem skákat a šplhat :? Je to moje zlatíčko a já jsem moc šťastná, že to takhle dopadlo a že mi neumřela :loveit: Přežít ránu elektrickým proudem je totiž podle mě nadlidský výkon :shock: To nemusí přežít ani člověk natož tak malé zvířátko.. Je to prostě borka :love:
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Gertůda - *25.5.2010
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Za duhovým mostem: Bludička: listopad 2010 - 15.7.2011

Re: Zásah el. proudem

Příspěvekod Pepinie » 13 dub 2011 08:33

to se mi stalo v neděli...moje Bedřiška šlápla pacinkou na prohryzanou prodlužovačku...naštěstí to bylo prohryznuté málo, takže jí to trošinku spálilo nožku, kterou mažeme infadolanem a vyděsilo jí to...pak to pokopalo i mě...takže mám představu o síle...už nikdy nepodcením schopnost holek dostat se do všech míst a rozhryzat všechno možné...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Nefertity » 13 dub 2011 09:15

Nevím, jestli si ze mě táta nedělal srandu, ale jednou mi vysvětloval, že teoreticky potkanovi může pomoct přežít i to, že má drápky, které by mohly částečně izolovat? :oops:
Čímž ale určitě nechci říct, že by si lidé měli dávat menší pozor, jen jako možné? vysvětlení zázračných přrežití.
Ale před dráty určitě hlídat, nejlépe odstranit z dosahu.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod chesterfield » 13 dub 2011 14:51

Zdravím svoji jmenovkyni, jsem také Hilda a my Hildy jsme bojovnice a přežijeme všechno.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod jani » 13 dub 2011 19:49

Mě překousla drát od setoboxu Borůvka, poznala jsem to tak, že se vypla televize. Hned mi to bylo jasný a bála jsem se nejhoršího, ale naštěstí jen seděla vyděšená v koutě a nemohla jsem jí vyšťourat. Byla trochu zkoprnělá, ale jinak jí nic nebylo, do ráno už nebylo nic poznat.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Xeelee » 13 dub 2011 20:46

Jak to qetinka popisovala, tak bych to viděl na napájecí kabel. To se s kabelem od set-top boxu nedá srovnávat. Myslím, že nic jinýho než napájecí kabel by potkana nezabil. U ostatních kabílků by nemuselo dojít ani k popáleninám.

Co se týká nebezpečnosti, tak člověk se zdravým srdcem by měl chvilku pod proudem ustát. Horší to je když má zpocenou ruku a je vodivější (drápky potkanů určitě budou míň vodivý než tkáň) nebo když je ve vlhkém/mokrém prostředí. Taky záleží na tom jestli je člověk (nebo zvíře) uzemněnej. Po delší době má tělo tendenci přizpůsobit se frekvenci proudu a tyhle snahy můžou vyvrcholit zlomením vazu. Není to žádná sranda.
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod Kometa » 13 dub 2011 23:05

Zlomením vazu? Jak to myslíš?

Mně jednou proběhl proud z jedné ruky do druhé a už to opravdu nechci zažít znovu, chudák zvířata, ta to vůbec nechápou.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Hayam » 13 dub 2011 23:52

Já měla štěstí. Mimino mi prokouslo kabel od prodlužovačky, takže napájecí, a sice vyhodilo pojistky v celém baráku, ale když se mi je povedlo nahodit, tak jsem zjistila, že to přežilo bez újmy :D
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Sharkie » 14 dub 2011 07:49

tak ma napada, myslite, ze by mohli mat potkany tiez problem so statickou elektrinou? :)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod qetinka » 14 dub 2011 15:08

chesterfield píše:Zdravím svoji jmenovkyni, jsem také Hilda a my Hildy jsme bojovnice a přežijeme všechno.

Jé, tak to je super :-) Já se celým jménem jmenuji Hildegarda a moje sestra je Gertrůda.. :lol: Naše panička je prostě praštěná :twisted:
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Příspěvekod qetinka » 14 dub 2011 15:11

Xeelee máš pravdu, byl to napájecí kabel :| A myslím, že jsem měla štěstí, že jsem tu pecka přežila a odnesly to jen moje prstíky :whistle:
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Příspěvekod Viktor » 01 čer 2011 19:28

Xeelee píše:Co se týká nebezpečnosti, tak člověk se zdravým srdcem by měl chvilku pod proudem ustát.

Pročítám tady starou diskuzi, ale k tomuto mě napadá komentář :smi: Při zásahu proudem jde hlavně o to, v jaké fázi stahu srdečního svalu k zásahu dojde, takže nemusí platit, že člověk se zdravým srdcem by to měl ustát, může mít prostě smůlu. Tedy to platí hlavně v případě, kdy proud prochází přes srdce, to jest v případě doteku levou a pravou rukou, nebo rukou a nohou.
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod korbacek » 11 zář 2012 12:53

Tak máme, bohužel, taky zkušenost se zásahem proudem. Tobinka v pátek pozdě večer překousala pod šuplíkama v mém pokoji napájecí kabel, o kterém jsem byla přesvědčená, že vede jinudy, kam na něj nemůže :roll: . Fuj ani na to nechci vzpomínat, bylo to docela drama. Když jsme ji vyprostili, byla živá, ale úplně mimo a ošklivě popálená na tlamičce a jedné pacce, hmatové fousky napůl ohořelé...Půl hodiny mi jen ležela jak hadrová panenka na klíně a třeštila očima, ale pak se z toho šoku naštěstí probrala a pádila na své místečko na parapetu. Dala jsem ji do klece ať si odpočine a trochu léku na bolest, co mi tu zbyl od její nedávné operace. Druhý den měla tlamičku neskutečně nateklou, u čumáčku měla hlavu snad širší mezi ušima, šlo jí tim hrozně špatně jíst, pořád jí to někudy vytékalo. U veta dostala v sobotu ATB a léky na bolest a otok. Je to neskutečná bojovnice, protože dneska, čtvrtý den poté, je už otok fuč, normálně jí směsku z misky a konečně začala i normálně pít a i jinak se chová naprosto normálně :up: .
Co mě ale začalo trápit ja ta tlapka- z jednoho prstíku jí půlka odpadla :grc: (nebo si ten spálený visící pahýlek odkousla, kdo ví), ta zbývající půlka je teď celá taková černo-fialovo-červená a tlapka otekla. Přiznám se, až doteď jsem řešila hlavně tlamičku, aby mohla vůbec jíst a tlapku vydezinfikovala jen ze začátku a pak jí jen omývala vlhkým tamponkem (včetně tlamičky, je pořád celá taková upatlaná) a neustále jí měnila toaleťák v domečku, aby byla na čistém (až dodnes z něj sama nevylézala). Teď jsem jí to mázla ředěnou betadine mastí, nic jiného jsem nenašla a večer jdu k "naší" veterinářce (doktorka Lietavcová, veterinární klinika na hůrce - doporučuji), aby ji celou zkoukla.
Co byste mi tak doporučili na tu packu, aby jí to po případném slízání moc neublížilo?
korbacek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 12 zář 2012 07:44

jak to dopadlo s tlapkou?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod korbacek » 12 zář 2012 11:26

Pahýlek byl pod inhalačkou amputován, už tam zbývala jen kost obalena nekroticou tkání. Má tam dva stehy a zatím si je kupodivu nerozkousala.
Když byla v limbu, tak se jí konečně dalo podívat i do té tlamičky a tu má prý jak Drážďany - nekrotický kožní lem vepředu a kus jazyka taky. Plus jeden koutek má "rozřízlý", ale to je patrné už na první pohled. Až dobere ATB a bude to jakžtakž vyhojené, tak je plánu ještě jedna revize tlamičky a případné chirurgické odstranění tkání, co to nerozdýchaly a neodpadly. Chjo, zní to hrozně :?
Kromě toho, že je úžasné, že to kopnutí vůbec přežila, tak potom, co viděla stav té tlamičky, vetce přišlo neskutečné, že jí sama. Tobi prostě nezapře svojí pověst kyseliny a popelnice ani v takovéhle situaci :loveit:
korbacek
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Úrazy a nehody