Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pokousaný ocásek

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Pokousaný ocásek

Příspěvekod dudel » 12 led 2011 23:41

Zdravim vsechny na tomhle foru.
Mam malý, no velký problém. Měl jsem samotného potkyše- samce v kleci asi do věku půl roku, pak jsem mu pořidil kamaráda. Tomu jsou ted necelé 2 měsíce. Problém je v tom, že ten starší a větší stále nahání toho menšího. Ptal jsem se lidí co maji zkušenosti s chovem, a říkali mi, že to je normální že si potkani hrají, popřípadě vyjasňjou pozice. Jenomže, ten menší ma pokousaný ocásek :( Dnes jsem si všimnul, že má i trošičku natrhnutou kůži na ocásku a teče mu z toho krev. Ocasek jsem mu umyl vatovym tamponem a vydezinfikoval. Potřebuju poradit co mám dělat? Urovná se to časem, nebo je mám rozdělit a chovat každého zvlášt? To bych nechtel, protože to by byl každý sám, a to by se po dobu co jsem ve škole strašně nudili. Máte nejaké osvědčené rady a skušenosti se seznamováním 2 potkýšu? Moc děkuji za odpovědi
Jen Ty a Já a naši potkánci :-*
dudel
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mauí- bílý, pořízen v dubnu roku 2010
Wuví- černý, pořízený v prosinci 2010
Oba dva chovaní od mimina ze zverimexu. Jsou to společní potkani s moji přítelkyni :) :-*

Re: Pokousaný ocásek

Příspěvekod Hayam » 12 led 2011 23:52

Má těch kousanců hodně? Jestli ne, dala bych jim šanci ještě. Jen na ocásek bacha, hodně krvácí ;)
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod chesterfield » 13 led 2011 06:17

Také bych tomu ještě nechala šanci, ovšem ocásek pozoruj, jak se hojí, při jakékoli změně barvy - začne tmavnout až černat okamžitě k vetovi, je to známka nekrozy a to se pak musí řešit rychle.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Nefertity » 13 led 2011 07:33

Tak u nás je to opačně, malej Dalamánek je furt zakouslej do ocasu Karbanátka :roll: Ale naštěstí zatím bez následků..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod nevi » 13 led 2011 07:43

Pokousaný ocas měla několikrát Mirja, dokonce se jí povedlo zranit si ho sama, když lezla po (samozřejmě vypnuté!) skartovačce a strčila ho mezi nože. Vždycky se jí udělal strup a zkrátko se to zahojilo. Pokud se ti nezdá, že by se dělal strup, posypej to dětským zásypem
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Pokousaný ocásek

Příspěvekod dudel » 17 led 2011 10:13

Dekuju za vase odpovedi. kdyz jsem psal prvni prispevek, tak mel jeden kousanec,ten se mu uz hoji, ale ma dalsi. Tentokrat je vetsi a kuzi ma uplne strhnutou az to ma bile. Krev mu z toho netece. Jsem uplne zoufaly. Mam je oddelit na par dnu nebo tydnu, nez ten maly vyroste? Diky
Jen Ty a Já a naši potkánci :-*
dudel
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mauí- bílý, pořízen v dubnu roku 2010
Wuví- černý, pořízený v prosinci 2010
Oba dva chovaní od mimina ze zverimexu. Jsou to společní potkani s moji přítelkyni :) :-*

Příspěvekod Hayam » 17 led 2011 12:56

Běž s tím na veterinu, ať do toho nechytne infekci. Se seznamováním nevím, tak hrozné jsme to snad neměli, ale když bylo drsně, tak agresorku jsem na den dva zavřela do přepravky a pak vrátila zpět.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2011 07:57

Pokud už je vidět bílé tak dezinfikovat často a hodně a stále pozorovat změny, hlavně nesmí stmavnout. Vet je samozřejmě vhodný
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Úrazy a nehody