Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Křivá pusa

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Křivá pusa

Příspěvekod exer » 17 pro 2010 18:01

Zdravím. Nevím z čeho to je ale potkan teď najednou má takovou křivou pusu a když nekousa jen děla z pusou něco tak to tak křupe o zuby.. Sama si ani nerozkouše nic tvrdšího.. jako rozkouše ale dělá jí to problém.. Zítra jdu k veterináři tak se chci zeptat jestli se mám bát něčeho nebo ne.. ej to stará babička už :(
Setkali jste se s tím někdy?
exer
Růžovka
Růžovka

Re: Křivá pusa

Příspěvekod maracuja » 18 pro 2010 18:57

A nemůže mít jen přerostlé zoubky?? Tak ať to zítra dopadne dobře, dej pak vědět ;)
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod womi » 18 pro 2010 22:41

Taky mě napadly přerostlé zoubky. POokud ano, není to nic strašného a šikovnej vet si s tím rychle poradí :up: Držíme palce
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod exer » 21 pro 2010 19:48

Tak veterinářka mě poslala na Rentgen. Tam mi řekly že prej není potřeba že to ej infekce už dost rozsáhla a antibiotika prostě nestačily.. Takže buď Operace nebo nechat dožít... Chci se zeptat, Myslíte že je rozumné aby potkan který má 2 a něco roků (prostě stará babička) šla na operaci ?... Když nebudu brát v úvahu finance tak jestli prostě se ebude trápit nebo něco tak. Prostě jestli jí to jenom neprodlouží život o pár měsíců :/ Zní to divně ale je to tak.. :( Jak by jste to udělali vy ?
exer
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod LejdyTerr » 21 pro 2010 19:56

No, je už docela stará a narkóza by mohla být riskantní. Takže já osobně bych jí nechala žít, dokud by jí nic nebolelo. Ale holky ti třeba řeknou něco jiného ;) . Každopádně přeji hodně štěstí v rozhodování
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 pro 2010 20:06

Já bych jí taky nechala dožít a přizpůsobila jí stravu pokud jí dělá problém přijímat tuhou. A jstli si pak nebude brousit zuby, tak chodit i na krácení.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 22 pro 2010 06:51

Připojuji se, nechala bych stařenku v klidu dožít.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod womi » 22 pro 2010 11:04

Hodně závidí na kodici stařenky. Spousta myší je ještě i skoro ve třech letech aktivní, takže je potřeba zvážit operaci podle jejího stavu. POkud je v kondici dobré, nechala bych jí operovat (mimochodem, co že je to za infekci? pokud je to nějaký zubní absces, operovala bych určitě, protože to potkany hodně bolí). A nasadit silnější ATB? Já nejsem přívrženec cpaní antibiotik do zvířat za každou cenu, ale nerozehnaly by to?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 22 pro 2010 12:52

Když se u veta objevilo slovo infekce, tak to mi přijde, že by se nemělo nechat jen tak. To může být nějaký absces, zánět, každopádně něco, co hodně bolí a s tím ji nechat dožít by se rovnalo nechat ji dožít ve velkých bolestech. Určitě bych se zeptala veta, jestli ti nemůže dát nějaká silnější ATB nebo prostě zkusit to nějak léčit, aby potkanka zbytečně netrpěla.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Zpět na Úrazy a nehody