Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

úraz?

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

úraz?

Příspěvekod Viki » 02 říj 2010 13:54

Dobrý den, prosím, potřebuji poradit.. mám ani ne dvou měsíční potkanku, která mi neustále vyváděla pěkné "akrobatické kousky"; běhala v kolečku, ručkovala v horní části klece, šplhala po pitítku, skákala od kud se jí právě zamanulo.. apod. až do včerejšího dopoledne. Ale včera večer po návratu domů jsem zjistila, že se jen sotva hýbe, nechodí, spíš se jen snaží plazit, pokud se tedy jen nestočí do klubíčka a nespinká. Včera se i tak zvláštně klepala, netřásla, celá s sebou škubala, to už však přešlo, jak se mi zdá. Jenomže mi příjde stále více apatická vůči okolí, skoro nereaguje na pískání a ztratila i svůj dosavadní apetit. Předpokládám, že si něco udělala při těch svých skopičinách, s jistotou to však nevím, jen mě nenapadá žádná jiná příčina. Ačkoli důležitější je, že vůbec nevím, co dělat. V pondělí zajdu k veterináři, ale aby už nebylo pozdě. Chtěla bych jí prozatím aslepoň sama nějak pomoct. Teď jí chovám na klíně, stále spinká, občas pozvedne hlavičku a opět spinká...
Děkuji
Viki
Růžovka
Růžovka

Re: úraz?

Příspěvekod LejdyTerr » 02 říj 2010 15:06

Ahoj, já ti asi neporadím, co to je, snad jen že bys měla co nejdříve vyrazit k veterináři ;) . Z jakého jsi města? Pokud z nějakého většího, vždy se najde nějaký, který má třeba pohotovost.....
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Viki » 02 říj 2010 17:11

ok, děkuji moc.. možná ale nebude nakonec tak zle.. sice mi potvůrka sotva leze, ale opět se začíná cpát do kolečka na běhání, takže určité zlepšení (aspoň ta vůle) tam je.. uvidím co za večer sežere a zítra ráno bych příp. zmobilizovala pohotovost.. máme ji tu, ale jen po telefonické domluvě a bojím se (snad to nebude znít příliš blbě, jako že mi na ní dostatečně nezáleží), že kdyby kvůli mě někam jeli, tak že bych se nedoplatila.. proto tomu dávám čas. Snad nebudu litovat.
Ale děkuji
Viki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lavender » 02 říj 2010 17:25

Možná myška akorát z něčeho sletěla a je trošku v šoku.
Hlavně jestli sama pije, můžeš jí do vody dát glukopur, pokud ho máš, to tady holky často doporučujou, na dodání energie.

Držím vám palečky, ať se z toho dostane, ta zlatíčka nás občas dokážou pěkně vyděsit :zip: :luck:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod nikushka » 10 lis 2010 18:18

tak jak jste dopadly? doufám že to myška rozběhala ;o)
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Re: úraz?/roztoci?

Příspěvekod culin » 20 pro 2010 20:08

ja fakt nevim co to je,,,, proste se to objevilo ze dne na den(den 1 foto 1"a 2"),, tak sem to zacal matlat masti na hojeni druhy den se to zdalo o moc lepsi (foto 3")a treti den uz to bylo zase horsi (foto 4") ,ted je tomu tyden a je to furt stejny,,,sice se to nezvetsuje ale ani se to nezmensuje.,, http://hromyblesky.rajce.idnes.cz/d/#1.jpg mam s tim jit panikarit k vetovi nebo je to ranka kterou si ten juzek furt rozdrbava? jinak furt zere jako cunik,chutna mu a je vitalni jako vzdycky.... nevim jestlu mu to neudelal spolubydlici.... chtel sem sehnat stronghold(preventivne-kdybi to byl fakt parazit) ale nikde ho nemaj nebo nedaj,a o vikendu vet. nefuguje,,, takze se snazim vyhnout se navsteve pres tyden,(podnikatel......) ale pokud nebude zbyti a neni to uraz tak holt zitra nebo ve stredu budu muset... dekuji za ohlasy...
Obrázek
culin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod culin » 21 pro 2010 17:41

nikdo opravdu nevi?
Obrázek
culin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 pro 2010 17:56

Nemá dlouhý drápy?
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod culin » 21 pro 2010 18:07

nezda se mi...asi jako ostatni,,,ostry to jo.... melo by to mit pricinu?
Obrázek
culin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 pro 2010 18:17

Mohl by si to drápama rozškrábávat, mě to tak přijde, že to má rozdrbaný. Ale pokud to má týden a nelepší se to, paraziti by to být mohli. Pro jistotu bych na něj kápla stronghold.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod culin » 21 pro 2010 18:20

ten nemam no :? a poslat zenskou bez mysi k vetovi je nesmysl.... a s mysi ona sama nepujde,takze asi budu muset sam....
Obrázek
culin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod nevi » 21 pro 2010 18:27

To vypadá spíš na kousanec, nemá pod tím otok?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod culin » 21 pro 2010 18:36

nema,,, vcera vecer si jeste stihnul strhnout stroupek,a vypada to zase jak na foto 2..tedy o neco lepsi....
Obrázek
culin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod -Betty- » 18 led 2011 18:20

Ahoj. Mam podobny problem jako Viki. Dneska jsem si vsimla ze jedna moje myska je nejaka divna... vzala sem si ji k sobe a jenom mi lezi v mikine a ani se nehybe..(u ni to neni normalni.. vzdycky nekde lozi) a obcas sebou zacne skubat.. Tak mam strach co s ni je :(
-Betty-
Růžovka
Růžovka
Potkani: Awa,
Egérie z Hamaku (Egi)
Audina :)
______
Tarja :(

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2011 18:39

V tomto případě je nutné dojít k veterináři, může to být cokoli, takhle Ti asi nic víc neporadíme
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Úrazy a nehody