Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

úraz?

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: úraz?

Příspěvekod -Betty- » 18 led 2011 22:17

Zitra s ni zajdu k doktorovi... ale pripada mi ze ma trochu ochrnuty predni, mozna i zadni nohy... nevim jak to napsat.. proste kdyz lezi tak ma nohy natazeny za sebou.. a kdyz ji tak si to jidlo nedrzi prednima jak vzdycky ale ma je natazeny dopredu.. ale pomalu chodit muze... vubec nevim jak se ji to mohlo stat. Jedine mozna ze spadla v kleci z patra.. jinak fakt nevim. :( :cry:
-Betty-
Růžovka
Růžovka
Potkani: Awa,
Egérie z Hamaku (Egi)
Audina :)
______
Tarja :(

Příspěvekod goldie » 05 dub 2013 22:12

ahoj,
hledala sem nějaký vhodný vlákno a tak to šoupnu sem, protože si nejsem jistá.
dneska kolem mě holky lítaly zas jak kdyby týden nebyly venku (ostatně jako vždy :) ) a jak je tak ňuchňám a pusinkuju, hladim převracim,tak sem si všimla, že Emča má mezi kůží a srstí - přišlo mi to tak po pohmatu - asi strup.Bohužel sinejsem absolutně jistá, je to hrubý kousíček, na dotek mito přišlo jako strup, kterýzůstal viset na chlupech, ale nepodařilo se mi to nat o ani podívat natožpak to sundat. Nepodařilo se mi prostě chytit tu cácorku tak, aby mi zbyly ještě aspoň dva prsty na znovu nalezení toho místa, kde to bylo a podívání se v srsti... pevně doufám, že to nic není případně je to jen nějaký bebí po pranici v kleci, ale stejně se radši ptám, jestli by to nemohlo být i něco jiného... Přišlo mi taky že v tom místě má míň chlupů, jakoby vyškubnutý, ale je možný že se mi to zdálo.. Jenějaký chmat na čapnutí té neustále se kroutící a prchající myše? Mě se ji prostě nepodaří udržet v klidu, furt by lozila a šmejdila okolo,a v klidu abych ji to prohlédla prostě není.
Při doteku nebo "zatáhnutí" za to nehtem nepištěla nic, jen jí vadilo že jdu proti srsti, což chápu. Díky moc za rady.
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 dub 2013 22:19

já bych jí to asi zkusila ještě jednou najít a prohmatat a prohlídnout co to je.... a poradit chmat, no já je prostě nějak chňapnu jak to jen jde... :smi:

stroupek a holí místečko by mohl být buď parazit nebo nějaký zranění malinký....škrábanec...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod goldie » 05 dub 2013 22:32

hmm ok já na to ještě mrknu. u morčat když byl parazit, tak sem to většinou poznala v pohodě, já si spíš taky myslim že je to jen nějaký stroupeček ze "zápasu", ale lepší se zeptat. Zítra to ještě omrknu za normálního světla.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod goldie » 24 črc 2013 08:26

Tak jedna z holek má zase asi tři stroupky, Nedrbe se, nemá vydrbaný místa, kůžička se mi nezdá zarudlá... Aspoň teda, z toho co sem zvládla zahlídnout, páč se mi ji prostě nedaří a nedaří chytit tak, abych měla ještě jeden prst na probírání srsti ... nevim jestli začít vyšilovat a letět k veterináři nebo to ještě pozorovat jestli se neobjeví další nebo jestli zmizej..
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 24 črc 2013 09:09

nemá přerostle drápy?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod goldie » 24 črc 2013 09:10

Nemá.
Stroupek má na hlavičce, pak jakoby nad přední levou tlapou na "rameni" respektive tam má dva malý vedle sebe nebo to byl jeden větší a už se zhojil nebo já nevim... a pak jeden na břiše zboku na pravé straně, modlim se, aby to byly kousance...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 črc 2013 09:31

hmmm...máme to teď doma taky... :| na tyhle strupy prostě pomohlo odparazitování všech... doufám, že to zabere hezky i teď... mimochodem moc děkuju womi...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Eliška potkaní » 28 črc 2015 08:40

Ahoj prosím o pomoc můj potkánek má docela hlubokou ránu na bříšku přemýšllím od čeho jí může mít já jsem měla jako podestýlku papíry tak mě napadlo jestli to nemůže být od toho papíru oni je totiž nosí do pelíšku tak jestli se nemohl říznout o ten papír prosím o pomoc předem děkuji .
Eliška potkaní
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 28 črc 2015 09:17

To už nezjistíš, hlavně jděte k veterináři, bude to možná absces a chce to vyčistit
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Eliška potkaní » 28 črc 2015 17:02

Moc děkuji ale absces to určitě není nehnisá mu to nic
Eliška potkaní
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Úrazy a nehody