Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

otevřené otlaky na tlapkách

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

otevřené otlaky na tlapkách

Příspěvekod potkaníkluci » 01 srp 2010 14:32

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na problém co mám u svého dvouletého potkánka ....Myšáka .
První se mu na zadních tlapičkách udělaly něco jako otoky na místě kde je pata.
Jenže jak po tlapičkách chodil tak se mu to otevřelo .Teď to vypadá jak otevřený otlak nebo strhlý plyskýř
má to na obouch zadních tlapkách stejně velké ale přední tlapky jsou normální.Podle mně ho to musí moc bolet tak se chci zeptat jestli někdo neví co to je a
jak to máme léčit :(
Zatím budeme nejspíš oplachovat Hypermanganem a mazat třezalkovým olejem a septonexem ale nic jiného mně nenapadá :|
potkaníkluci
Růžovka
Růžovka

Re: otevřené otlaky na tlapkách

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 01 srp 2010 14:37

Nejlepší by bylo asi dojít k veterináři. Jakou používáš podestýlku a jaká má patra? Většinou se to stává z tvrdé podestýlky a mřížovaných pater. Podestel mu třeba ručníkem, ať to má měkký a chůze ho tak nebolí.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Zuza » 02 srp 2010 16:09

Můj medvídek to měl taky, až kolem třetího roku se mu ale udělaly, na obou pacinkách zadních, na jedné se mu to po mazání kalciovou mastí a podestýlání ručníky a skartovaným papírem úplně zahojilo, na druhé už nikdy ne, ale nepřišlo mi že by tím nějak trpěl, čistila jsem mu to a alespoň se mu na tom místo otevřené rány vytvořil takový mozol. Ale kalciovka byla opravdu skvělá :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod potkaníkluci » 07 srp 2010 17:33

Já podestýlám normálními hoblinami a na dřevěných patrech mají vždy nějakou látku na ležení zkusím jim dát na hobliny a místo nich ten ručník :roll: .
Jinak ted máčíme tlapky 4 x deně v hypermanganu (desinfekce) ale vyzkouším i tu Kalciovou mast .... Ono ho to nejspíš nějak moc už nebolí ted už to má takové čitý a nekulhá nebo tak
Ale díky mooc za rady :up:
potkaníkluci
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 07 srp 2010 19:04

jak máš ten hypermangan koncentrovanej? aby tu ránu spíš nespaloval.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod potkaníkluci » 12 srp 2010 20:26

Jen pár zrnek toho hypermanganu a asi jedna deci vody ,(mamka má chs psů tak hypermangan používá u malích štěnat tak já používám stejnou koncentraci :roll:
potkaníkluci
Růžovka
Růžovka

Zpět na Úrazy a nehody