Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Akutní šokové přehřátí

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

:((((((((((((((((

Příspěvekod hlupacka » 07 črc 2011 20:52

provedla jsem neco strasnyho, porad na to myslim a brecim kvuli tomu jak moc jsem blba a co jsem zavinila... venku bylo tak 27 stupnu a ja mela u sebe moji, ted uz byvalou :( mesicni potkanici venku, potřebovala jsem zajet do vedlejsi vesnice na bruslich, tak jsem malou dala tak na 15 minut do batohu, bala jsem se ji mit v ruce nebo na rameni na bruslich... no a kdyz jsem ji pak vyndala, par vterin se plazila ze strany na stranu a pak mi v ruce umrela... vycitam si to snad 100x denne, je mi z toho vazne psychycky spatne :( nechapu jak jsem mohla byt tak hloupa a mohla ji zavrit do toho batohu... proste jsem myslela ze se za tech 15 minut nemuze nic stat... :( je mi ze me uplne spatne... :( kez by sel vratit cas... :((((( ted me urcite vsichni odsoudite, chapu vas... ale vazne me to snad nikdy neprestane mrzet... :(((( ach jo..... :((((

téma po domluvě sloučeno s již existujícím - kožíšek
hlupacka
Růžovka
Růžovka

Re: :((((((((((((((((

Příspěvekod Zuza » 07 črc 2011 20:58

A proč to tady teda píšeš? Ano, fakt tě tu za to nikdo nepochválí :smi: potkan fakt nepatří do tašky/batohu, pro jeho pohodlí i bezpečí je třeba přepravka a v tomhle vedru dobře větraná a dostatek tekutin. Já si koupila pro tyhle případy "kapesní" přepravku, kterou můžu dát do tašky, v případě, že bych potřebovala jednoho někam přepravit. Čas bohužel vrátit nejde, bohužel to zase jednou živý tvor zaplatil životem, tak se z toho pro příště aspoň pouč, když nic jinýho..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Hayam » 07 črc 2011 21:06

Bohužel, nejsi ani první, ani poslední, kdo nedopatřením "uvařil" potkana :(

Pro příště, jestli nějaké bude, v tomhle vedru je potkanům blbě i ve větrané místnosti, natož v batohu a když je přepravuješ, dej si na to hodně bacha. Taky klec, přepravka, atd nesmí stát na slunci, nebo se ti potkan uvaří.

Dej se do kupy, tím že se budeš trápit už nepomůžeš ani sobě, ani potkaničce ;)
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod hlupacka » 07 črc 2011 21:13

ted uz to vim... bohuzel pozde.... :(((((((
a nemohla byt treba nejak nemocna a timhle se smrt vyvolala? ja totiz porad nechapu ze to bylo takhle rychle... :( vsimla jsem si totiz ze hodne spi, usinala strasne casto, treba i kdyz jedla... :(
hlupacka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 07 črc 2011 21:15

Tak to ti opravdu nikdo říct nemůže. Jestli ses bála, že je nemocná, tak jsi měla utíkat na veterinu. Už s tím nic neuděláš, bohužel stalo se...
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 07 črc 2011 21:16

jak píše Hayam, je to tristní ale nejsi jediná. budeš si to určitě vyčítat, ten pocit je hrozný, ale do smrti si budeš už na vše kolem zvířátek dávat pozor. Nebezpečí hrozí také třeba v autě, nenechávat je tam, ani ve vzdušné přepravce. auto se vyhřeje až na 60 stupňu a to je smrtelné. Měsíční miminko je ještě hodně křehké, možná dospělák by těch 15 minut vydržel lépe. bude to bolet ještě dlouho, ale jsi poučena, i když za velmi vysokou cenu.
Jestli byla nemocná už nezjistíš, možné to je, ale nezkoušej si z toho dělat omluvu, to je příliš jednoduchá cesta. Prostě si tím teď musíš projít a časem to přebolí, ale zůstane TI to jako výstraha.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Salanderova » 07 črc 2011 21:18

To mě moc mrzí...A myslím, že si nedokážu představit, co bych dělala, kdyby se něco podobnýho stalo mě. Právě proto, že si to dokážu představit až moc dobře..Jsem taková povaha..Myslím, že od tý doby, co mi zemřela myška Bansheenka, mám z toho, že nějak ublížím svým zvířatům (nebo samozřejmě i zvířatům cizím), až něco jako panickou hrůzu nebo fobii.
Mám občas sny, kde mám třeba doma celý zvěřinec..20 potkanů, králíka, všechno možný..a najednou si v tom snu uvědomím, že neměli třeba 2 týdny jídlo ani vodu..To jsou hrozný sny..
Nevím, jak bych ti pomohla..Vlastně nevím, co mám napsat, asi není nic, co by teď pomohlo, jedině vrátit ten čas a neznám nikoho, kdo by to uměl..Ale když jsem si přečetla tvůj příspěvek a představila si, že by se to stalo mě..Nemohla jsem ho ignorovat..
Drž se, a až to nejhorší nějak odezní, tak se zkus uvědomit si, že každá zkušenost, i ta špatná, je nová informace do života a pomáhá nám znovu neopakovat naše chyby. Ty už každopádně podruhý tuhle stejnou chybu určitě neuděláš.
Budu na tvojí potkaničku taky myslet, a kdo ví, třeba se teď má líp
Salanderova
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jillien a Isobell

Příspěvekod dredata_zizalka » 08 črc 2011 18:55

Zcela souhalsím s Chester.
Je na to spousta přísloví... je mi to rozhodně líto, možná lehounkou útěchou ti může být, že zemřela u tebe v ruce, než v zavřeném tmavém, horkém batohu :roll:
Taktéž to samozřejmě není omluva a to že si to vyčítáš je v podstatě dobře. Každý si občas něco vyčítá ... suše řečeno - blbý je, když kvůli tomu přijde někdo o život :dozey:

Nechť se tvůj příspěvek stane varováním pro všechny, jenž by tenhle "výsledek" mohl taky nedoklapnout.

Doporučuji moderátorům téma trochu přejmenovat, aby působilo pro začínající chovatele výstražně :oops:
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Předchozí

Zpět na Úrazy a nehody