Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

natržená kůže

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

natržená kůže

Příspěvekod saarkaa » 01 bře 2010 22:03

při seznamování potkanů se do sebe pustili a hned do krve:(jeden na zádech maly krvavavy flek, trznou ranku už z toho ani neteče krev ale pro sichr se chci zeptat jestli s tim mam neo delat, aby se mu tam treba neco nedostalo
diky
saarkaa
Růžovka
Růžovka

Re: natržená kůže

Příspěvekod kožíšek » 02 bře 2010 07:22

určitě bych to očistila betadinou, tím nic nezakazíš, ale chtělo to očistit hned, nevím zda čistit strup ještě "má smysl"
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod chesterfield » 03 bře 2010 16:47

Natržený kožíšek vypadá hrozivěji než je, vydezinfikovat - betadina, hypermangaán(pozor velmi ředit!) a do druhého dne se to zatáhne.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod čiperka » 19 říj 2011 10:04

Včera se mi porvali potkani a fuzzík má asi 4 cm roztrženou kůži až na svalovinu. Svaly jsou ale vpořádku, z rány nic neleze, nemá to nateklé a nekrváelo to. Samozřejmě jsem mu to hned ošetřila a dala jsem ho do přepravky aby neměl možnost šplhat nebo se nějak natahovat. Většinu doby spí, normálně žere, má zájem o okolí, když pobíhá tak se to samozřejmě otvírá ale jinak to drží při sobě. Můžu pro něj udělat více? Napadlo mě dát mu to zašít, ale náš vet nemá inhalačku a je asi 2 hod. cesty daleko tak jsem fuzzíka nechtěla ještě ohrožovat na životě.
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Zpět na Úrazy a nehody