Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kulhání

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Kulhání

Příspěvekod Dr.Jenny » 30 led 2013 19:18

tak to vypadá vážnějc :-( asi jste mu tu nožičku nezkoušeli jemně prohmatat?? já osobně jsem ještě vyloženě zlomenou nohu u potkana neviděla, jsou to hodně odolný zvířátka, zvládnou docela vejšky bez úhony....chladit se to dá i vatou namočenou do studený vody, kdyby se nechal vyndat a dát se třeba na klín....oni při tom vždycky piští až to trhá srdce, ale občas se to musí jemně oštřit aby bylo líp... ;)
a snaží se běhat po kleci?? papá, pije, kaká??
jinak se obávám, že veterinář asi moc nepomůže ani při zlomenině... :roll:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 30 led 2013 22:28

Jednou jsem dostala nalezence, kterej měl zlomený obě zadní nožičky, s tím vet opravdu nepomůže. Potkánkovi to ale hezky srostlo a skoro to na něm nebylo poznat. Ale může to být taky cokoli jiného, jiný můj potkan měl taky najednou opuchlou packu, vet mu naordinoval ATB a za pár dní to splasklo. Takže návštěvou u něj určitě nic nezkazíš.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Verča007 » 30 led 2013 22:46

Jo, zítra se k veterinářovi chystáme. Chtěli jsme ho vzít už dnes, ale jakmile jsme klec položili na zem, abychom ho vytáhli, hned vyběhl a schoval se pod gauč (je to jeho oblíbené místo :D) tak jsme ho od tama už nedostali. Nejhorší je, že mu to opuchlo strašně rychle, včera na to sice už nechodil, ale opuchlé to neměl, to až dnes. Ale jinak se chová skoro normálně, jakmile uslyší šustit nějaký sáček s jídlem hned vyleze a začne somrovat :D Blbé je, že ho to fakt bolí, tak snad bude mít aspoň klidnou noc :(
Verča007
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 30 led 2013 22:56

Určitě bude zase v pořádku, když je takhle rozvernej....;) držím palce
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 30 led 2013 23:15

Slyšela už jsem o abscesu na pacce mezi prsty, ale nevím, jestli potkan kulhal.
Můžeš to zkusit mazat heparoidem, ale jestli otok nebude splaskávat nebo to nedejbože změní barvu, určitě k veterináři!
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 14 úno 2013 18:19

Nevím, kam to přesně zařadit, ale s kulháním to taky souvisí. Už se vám někdy stalo, že potkan z ničeho nic přestal používat jednu zadní nohu? V dubnu bude mít dva roky, takže už by mohl hůř chodit, ale podle mě tohle s stím stařeckým ochrnutím nsouvisí. Prostě jednu nohu nepoužívá vůbec, ani se na ni nesnaží šlápnout, běhá po třech (ta druhá zadní se zdá slouží zatím dokonale). Muselo k tomu dojít nedávno, protože před pár dny stoprocentně chodil normálně. Noha není ani napuchlá, nikde žádné zranění, celou jsem mu ji prohmatala, procvičila, nedával najevo žádnou bolest, všechno si nechal líbit....jenom pak odhopkoval zase po třech. Tohle jsem ještě nikdy neviděla :shock: .
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 14 úno 2013 18:51

Zvláštní, taky jsem to ještě nezažila, že by jen tak.... Tak třeba si namohl nějakej sval :smi: nevim no....třeba se za pár dní zase rozchodí normálně... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 14 úno 2013 19:05

On se tváří, jako že to je naprosto normální, dokáže si vylézt i do hamaku, skáče na domeček, to jenom panička zase plaší :oops: . Tak uvidíme, jak to půjde dál.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Elerían » 03 pro 2013 19:00

Prosím, poraďte, čo mám (resp. nemám) robiť s týmto... Včera som mala potkany celý deň v prepravke (cestovala som kade-tade, nedalo sa tomu vyhnúť) a dnes ráno jeden zmlátil druhého v klietke, so zúrivosťou uňho nevídanou a potom s pískaním zaliezol do kocky... Okamžite som ho prezrela a keď som vylúčila tržné rany a bolesť bruška, prehmatala som mu nohy a chrbticu... A vyzerá to tak, že ho seklo zrejme v lumbosakrálnom spojení. Keď chodí, občas zakríva na niektorú zadnú (od bolesti pri dostúpení vypískne a hneď poskočí a ešte pritom stočí chvost nabok). Ale hlavne sa nemôže prehnúť v krížoch, veľká bolestivosť (také to pretiahnutie sa po zobudení nehrozí, ani nedokáže vyskočiť). Neviem, ako sa mu to stalo, večer keď som došla domov a dávala som ich do klietky, nezdalo sa mi, že by mu niečo bolo, v noci bolo tiež ticho. Možno dáko blbo včera ležal alebo snáď prechladol (chvíľu mali vlhký hamak - od napájačky - ale asi po hodinke som ho dala preč, a boli sme vtedy vnútri)... Akurát si spomínam, že cestou v buse raz šofér prudko odbočil a vtedy som počula v prepravke buchnutie - ale žiaden piskot... Fakt neviem, čo sa mu udialo. Zatiaľ ale žerie, pije, kaká, len teda moc nebehá... :( ale nehreje to a opuch tam tiež nie je. mám to zatiaľ nechať tak, že či sa to samé nezlepší? alebo radšej to ísť dať zrentgenovať alebo čo?
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Alessa » 21 črc 2014 10:40

Zdravim,

včera mi začala kulhat potkanka na přední tlapičku, hodně opatrně si přidržuje dorotky a snaží se jí šetřit. Vím, že veterinář se zlomeninou moc nenadělá..ale dneska jí to oteklo, má jí červenou a nateklou, drží jí do hrstičky, bohužel se moc prohlédnout nenechá, ujala jsem se jí jako dospělé a vzhledem k předchozímu špatnému zacházení je velmi nedůvěřivá, i když už aspoň nekouše a chvíli strpí i nějaké to podrbání
Je mi jí strašně líto
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod chesterfield » 21 črc 2014 10:43

pokud by se TI povedlo tak studený oblkádek kpřípadně heparoid, hlavně chladit.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Alessa » 23 črc 2014 07:43

Děkuji,obklad se mi nepodaří,sape se mi z ruky a masticku hned slizala i přes široký výběr mnaminek:-( no snad to brzo přejde,kdysi to mel sameček z hloupého škrábnutí a do týdne to splasklo
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod chesterfield » 23 črc 2014 12:27

přejeme brzké uzdravení
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Donnie » 02 zář 2015 19:42

Ahoj, moje potkanka dneska začala chodit jen po třech. Postižená je přední levá packa, když běhá nešlape na ni a má ji jako když v pěstičce, ale když jí, tak si jídlo jakž takž přidržuje. Není to něco nervového nebo třeba jenom spadla z hamaky?
Donnie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kačkač » 31 črc 2016 18:26

Ahoj, potkanovi se na chodidle objevila před pár dny červená boulička, dneska se mi zdálo, že začal pokulhávat. Zvažuju veterináře; radši bych ale domácí léčbu, kluk je docela nervóza a výlety snáší strašně špatně. :( Máte někdo s podobným úrazem (?) zkušenosti?
Kačkač
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Úrazy a nehody