Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kulhání

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Kulhání

Příspěvekod pocko » 05 led 2010 18:24

Ahoj, tohle téma jsem nikde nenašla tak jsem založila tohle..... Seska(1,5 roku) kulhá,pravá zadní noha ve vzduchu nedošlapuje, jen ji pokládá na zem, prsty u sebe... jinak čilá-co by ji mohlo byt? uz ochrnuti, nebo nejaky uraz? PS: žádného pádu,rvačky nebo nehody jsem si nevšimla
pocko
Růžovka
Růžovka

Re: Kulhání

Příspěvekod Sharkie » 05 led 2010 18:32

pri ochrnuti ju skor bude tahat za sebou.. nema ju nejak divne zafarbenu, alebo opuchnutu? a ako reaguje na dotyk?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 05 led 2010 19:41

A kdyžna tu nohu nedošlapuje, nema prsty u sebe a trochu pokrčené?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod pocko » 05 led 2010 20:18

nedošlapuje nožka ve vzduchu normální barva na dotyk nic, vse jako normalne akorat kulha,ty prsty jako kdybysis predstavila ze davas palec a malicek na ruce k sobe(trochu) a prsty ti visi jakoby dolu... trrochu mi pride ze simuluje :)
Naposledy upravil pocko dne 05 led 2010 20:26, celkově upraveno 1
pocko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod pocko » 05 led 2010 20:23

pocko píše:nedošlapuje nožka ve vzduchu normální barva na dotyk nic, vse jako normalne akorat kulha... ty prsty jako kdybysis predstavila ze davas palec a malicek na ruce k sobe(trochu) a prsty ti visi jakoby dolu. trrochu mi pride ze simuluje :)

teď sem si všimla že když leze po pletivu od klece tak ji normalne posunuje(nedrzi se s ni).. nedokazu si predstavit jak by lezla s jednou nohou... takze ji asi musi pouzivat, kdyz stoji ma ji oprenou o zem, vahu prenesenou na druhe
pocko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 06 led 2010 00:10

Jojo, tohle jsem myslela - jestli se pohybuje nějak opatrněji nebo méně šikovně, tak s nohou nemůže hýbat. Jestli je štíhlá, nebude jí to nějak moc vadit v pohybu. Soňa chodila s ochrnující nožkou dva měsíce i po patrech, pak se šplháním přestala, ale to už jí začala ochrnovat i druhá nožka.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Wendelinka » 31 bře 2010 16:49

Ahoj...mám stejný problém s naším Kertíkem. Je to klučík, teprve 8 měsíců starý a začal dneska kulhat. :shock: A přesně jak říkáte tady - jde o levou zadní tlapku, skoro vůbec ji nepoužívá, lehce se s ní občas přidrží. Jinak ale ani při jídle na ni nestojí aspoň kouskem váhy. Raději přestal šplhat, protože mu to jde ztěžka a není tolik obratný. :cry: Prstíky má lehce ohnuté, tlapka je na pohled úplně normální, jako ty zbylé tři. Na dotyk taky nijak nereaguje, nebrečí, nepíská, nic...nechá si ji prohmatat, i když je to děsnej poděs normálně. Takže s ní asi fakt něco má. Jen mi neříkejte, že se jedná o ochrnutí, vždyť na to je ještě moc mladej, ne? :cry: Jsem z toho smutná.... :cry:
Wendelinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kerty a Danty - bráškové, narozeni 1.8.2009, husky, poznávací znamení - dlouhé chloupky nad ocáskem :), Terdy od Navel - nar. 24.2.2010 - rex, himalájský s hnědými znaky, solid

Příspěvekod pocko » 01 dub 2010 06:55

Wendelinka píše:Ahoj...mám stejný problém s naším Kertíkem. Je to klučík, teprve 8 měsíců starý a začal dneska kulhat. :shock: A přesně jak říkáte tady - jde o levou zadní tlapku, skoro vůbec ji nepoužívá, lehce se s ní občas přidrží. Jinak ale ani při jídle na ni nestojí aspoň kouskem váhy. Raději přestal šplhat, protože mu to jde ztěžka a není tolik obratný. :cry: Prstíky má lehce ohnuté, tlapka je na pohled úplně normální, jako ty zbylé tři. Na dotyk taky nijak nereaguje, nebrečí, nepíská, nic...nechá si ji prohmatat, i když je to děsnej poděs normálně. Takže s ní asi fakt něco má. Jen mi neříkejte, že se jedná o ochrnutí, vždyť na to je ještě moc mladej, ne? :cry: Jsem z toho smutná.... :cry:

Sesce se to během 2-3 dni spravilo samo :)
pocko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Wendelinka » 01 dub 2010 09:30

pocko píše:
Wendelinka píše:Ahoj...mám stejný problém s naším Kertíkem. Je to klučík, teprve 8 měsíců starý a začal dneska kulhat. :shock: A přesně jak říkáte tady - jde o levou zadní tlapku, skoro vůbec ji nepoužívá, lehce se s ní občas přidrží. Jinak ale ani při jídle na ni nestojí aspoň kouskem váhy. Raději přestal šplhat, protože mu to jde ztěžka a není tolik obratný. :cry: Prstíky má lehce ohnuté, tlapka je na pohled úplně normální, jako ty zbylé tři. Na dotyk taky nijak nereaguje, nebrečí, nepíská, nic...nechá si ji prohmatat, i když je to děsnej poděs normálně. Takže s ní asi fakt něco má. Jen mi neříkejte, že se jedná o ochrnutí, vždyť na to je ještě moc mladej, ne? :cry: Jsem z toho smutná.... :cry:

Sesce se to během 2-3 dni spravilo samo :)

Kéž by to tak bylo....zatím Kerty chrupká, budit ho nechci, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet.... Každopádně by bych blahem bez sebe, kdyby se to spravilo samo!!!!! :loveit: Děkuju za odpovědi, snad to tak bude. Jinak ale ten můj drobek nikdy žádný zdravotní problém neměl, veterináře ještě nikdy neviděl, tak bych to nerada měnila. 8)
Wendelinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kerty a Danty - bráškové, narozeni 1.8.2009, husky, poznávací znamení - dlouhé chloupky nad ocáskem :), Terdy od Navel - nar. 24.2.2010 - rex, himalájský s hnědými znaky, solid

Příspěvekod Nefertity » 08 lis 2011 07:50

Po pročtení Womina tématu o potkanovi sedícího dlouho v koutě klece kvůli pochroumanejm packám, to se mnou včera docela trhlo, když se Karbanátek netypicky krčil na dně..

Tak se ho snažím vylákat k misce a sotva se sunul, tak jsem ho vyndala a lpravou zadní nohu fakt šetří :roll: Při vyndavání histericky ječel (má občas takovou náladu), ale při prohmatu nohy (i bříška) nic, s nohou hýbat může, ale pokud to jen trochu jde, tak ji nechává stočenou u těla s prstíky u sebe. Nezažít to u Cesmínky, které se něco podobného srovnalo rychle, tak by mě asi vyděsil příspěvek Nevi o ochrnutí, ale doufám, že u ročního samce to není pravděpodobné.

Tak budeme sledovat, dneska ráno stejné jak večer, tak uvidím, co po škole, snad to má jen naražené - asi spadl v kleci :(
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod nevi » 08 lis 2011 17:36

To bude asi natažená šlacha nebo tak něco...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod iwanhoe » 08 lis 2011 18:52

hm... Moomina mi taky začla šetřit pravou zadní nohu... už takhle hopká týden... na pohmat je to v pořádku, nejspíš jí to nebolí, ale nechce se jí vůbec hejbat, ještě před týdnem běhala ráda po pokoji, ale teď si vezme drops a jde zase zpátky do sputniku :(
navíc dneska začla mít takovej zvláštně ohnutej ocásek, ale to si ho spíš asi jenom přeležela, protože se to během 10 minut zase srovnalo
všichni se doma dušujou, že jí nic neudělali a v kleci taky nemá moc kde spadnout, tak fakt nevim co se jí stalo :( už to měla jednou, ale když jsem to ukazovala veterinářce, tak začla chodit normálně :?
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Nefertity » 08 lis 2011 19:13

Tak u nás to nakonec není jen zadní, ale i jedna přední nožička (křížem), takže si asi fakt natloukl :( Ale naštěstí už minimálně ta zadní je lepší, zlomený to podle mě na 99% není, na zadní se už trochu staví a přední tlapkou mi dokáže tlaqčit proti prstu..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod iwanhoe » 08 lis 2011 20:31

no, tak ten ocásek má pořád křivě, to ho měla tak krásně rovnej... na nohu lehce došlapuje, ale dost jí šetří, nicméně si dojde kam se jí chce...

spíš mi jde o to, jak dlouho to ta druhá zadní vydrží, přecejenom, má cca půl kila :(
kdyby to byla mrtvička, tak má poškozenou půlku těla, ne?... ostatní packy má v pohodě...
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška

Příspěvekod iwanhoe » 10 lis 2011 21:03

to je jak zlej sen, teď jsem se vrátila z veteriny, kde ta mrcha běhala jak půlroční mimino... přijdeme domů a už zase na tu nohu nedošlápne... ne je tohle normální?! Může to mít z nervů? Psychický?
si u toho veterináře pokaždý připadam jak debil, ať tam jdu s čimkoliv, při prohlídce je uplně v pořádku, přijdem domů a už je zase děsně nemocná :?
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan

Nezapomenu:
Prdluška

Další

Zpět na Úrazy a nehody