Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

černý koneček ocásku

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Příspěvekod Karolla » 02 lis 2005 00:00

Já bycht to taky nestřhala, nechal byc h ho odpadnout.. ale já neřikala ť ho ušmikne, pouze že by mohla.. hele Silver (podle jednonohého kapitána Johna Silvra) žil v poklidu s domácky nůžkama amputovanou nohou, jen občas padal z bydla..
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 02 lis 2005 11:47

Myslím, že je dobré si v krizové situaci umět poradit, vědět jak vydezinfikovat nástroje a co udělat. Na druhou stranu, pokud není zákrok nutný během hodiny, je vždycky lepší zajet za veterinářem. Když říkám veterinářem, myslím někoho, kdo tomu rozumí, i kdyby měl být několik hodin cesty, a ne řezníka.
To je stejný jak s porodem, člověk by měl alespoň rámcově vědět jak na to, ale pokud to jde, dohled přenechat doktorům nebo asistentkám.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Makushka » 02 lis 2005 13:38

Adéla píše:Nikomu nedoporučuju hrát si doma na doktora, vyvařenejma nůžkama i špinavejma. Maximálně s kamarádem veterinářem za zády.

No svým příspěvkem, že by se to mělo dělat sterilně, jsem myslela právě to, že doma nee a nee nůžkama. Tam ty podmínky nikdy sterilní nejsou a ani na vy vyvařený nůžky bych tolik nespolíhala. :)
Naposledy upravil Makushka dne 02 lis 2005 13:44, celkově upraveno 1
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Makushka » 02 lis 2005 13:41

Karolla píše:Já bycht to taky nestřhala, nechal byc h ho odpadnout.. ale já neřikala ť ho ušmikne, pouze že by mohla.. hele Silver (podle jednonohého kapitána Johna Silvra) žil v poklidu s domácky nůžkama amputovanou nohou, jen občas padal z bydla..

No to máš tak, někdy se podobný zákrok bez problémů povede a zahojí, jindy se zase ta rána zanítí a majitel umře... Štěstí není radno pokoušet, pokud to není nezbytně nutné.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Karolla » 02 lis 2005 15:10

Hmmm.. já nemyslela nůžky na papír,ale nedšlo mi, že ne každej má doma tak pevný nůžky...Spíš sem tím chtěla říct,že se nemusí bát narkozy,že vůbec není třeba...
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod withoutme » 02 lis 2005 17:02

má to spíš uschlý, je čiperná, nevadí jí to, asi jí to ani nebolí. zkusim to zejtra vyfotit.
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod withoutme » 03 lis 2005 18:10

foto
Přílohy
DSC03630.JPG
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Karolla » 03 lis 2005 19:12

Cituji: "Jééé, tak to je prťaví, ať to nechá upadnout." Můj otec funíc mi za krk..
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 03 lis 2005 22:32

Doma jsme se shodli, že radši nepodceňovat - sice je to malý, ale před tím je to červený, může to být gangréna nebo nějaká jiná neplecha. Viděl to už veterinář?
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Danny » 04 lis 2005 11:33

Taky bych hned naklusala k veterinari...to cerveny se mi nelibi... :x
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Karolla » 04 lis 2005 13:36

a nevíš z čeho to má? Většinou to bejvá ze zašktcení nebo zlomeniny,ale to nevypadá by to bylo zlomený..kdyby se to udělalo jen tak najednou, tak mam asi strach.
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod withoutme » 04 lis 2005 17:52

to nevim.nikdo ji nepřišláp, nepřiskříp....ale mohla si to třeba nák seknout v kleci.fakt netušim.k vetovi sem se eště nedostala.vůbec to teď nestíhám, ale příští tejden tam zajdu.sem tam poslední dobou nák často.celýho roku a půl nic a pak najednou... :(
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Karolla » 04 lis 2005 19:09

To znám...ale nepřepínej se, nebo skončíš s únavovim syndromem..
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lucka » 05 lis 2005 20:25

Musí už taky reagovat. Karollo já jsem s amputací ocásku měla zkušenost né jen co jsem slyšela atd. U toho není sranda si s tím zahrávat!!! Obvolala jsem několik veterinářů a i Brno, kde jsem s tím "blbým" ocáskem chtěla z Ostravy jet!! Upadnout může, ale já bych tak dlouho nikdy nečekala. Vše o ocásku jsem psala v tématu Nádor. Ten odumřelý ocásek takničky od Withoutme je sice jen malinký kousek, ale i tak bych navštívila veterináře. Ale ať prosím, pokud by se rozhodl k operaci nepoužije anestezii tu normální, která se píchá jehlou. Mám s tím moc špatné zkušenosti.
Lucka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod dudulena » 12 čer 2007 14:29

tak ja sme svymu brouckovi... dneska pred chvilkou privrela ocasek ve dverich...
no strhla sem mu kuziscku..a ma to tam krvavy..ale tak doufam ze to nic vaznyho nebude...uz se vam neco takovyhos talo?jaky sou ansledky?
dudulena
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Úrazy a nehody