Stránka 1 z 1

Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 00:28
od Haslerka
Prosím, setkal se někdo z vás s idiopatickým bezvědomím u potkana? Sůva minimalne od pul 7 večer (v půl 7 jsem ji našla, je možné, že to probihalo mnohem déle - myslela jsem, že prostě spí v hamaku) "spí", reaguje na stipani do pacek atd, občas začne hybat čelisti nebo packami...jako potkan v narkoze. Veterinář nic nezjistil, dostali jsme podpurne leky (něco proti otřesu mozku, vitaminy, antibiotika), příčina není jasná. Prý to může být následek pádu či uderu do hlavy, infekce, alergicka reakce.

Re: Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 00:43
od eva.jingle
Hašlerko,tohle se mi stalo dvakrát,jednou mě vyděsila Světluška,ale to nic nebylo,probrala se po tom co jsem do ní dlouho dotěrně šťouchala,takže jsem to dál neřešila a podruhé u Bačulky a ten měl otok mozku,než začal normálně fungovat,trvalo to týden-ihned po zjištění jeho stavu jsem mu dala kortikoidy,které pak bral několik dní pravidelně+vitamíny na mozek,myslím že selen,Béčko,Ečko..už si to přesně nepamatuju.Cca 5 dní jen ležel,nebo se kousek odplazil,sám nejedl,nepil,krmila jsem ho stříkačkou.Po týdnu o.k.,jen mu zůstala hlavička ke straně.
Držím palce,ať je myšinka v pořádku.

Re: Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 00:46
od Haslerka
Sůvinka je zatím v uplném bezvědomí, takže žádné vitaminy atd. podat nemohu. Snad se brzy probudí aspon do stavu, kdy bych do ní mohla dostat nějaké jídlo a pití...

Re: Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 00:51
od eva.jingle
:( chudinka malá,co to může být :shock: ...?Moc moc držím palce ať je v pořádku.

Re: Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 08:29
od Zuza
Držím palce ať se z toho myška probere.Mě napadlo,nemohla sníst něco co by jí neudělalo dobře?(nějak se dostat třeba k prášku na spaní)ale to bys asi věděla..Jinak aspoň tekutiny jí vet může píchnout pod kůži..Myslíme na vás..

Re: Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 09:32
od Haslerka
Zuza píše:Držím palce ať se z toho myška probere.Mě napadlo,nemohla sníst něco co by jí neudělalo dobře?(nějak se dostat třeba k prášku na spaní)ale to bys asi věděla..Jinak aspoň tekutiny jí vet může píchnout pod kůži..Myslíme na vás..

Nene, byla celou dobu v kleci a já si všechny prášky pečlivě hlídám, mám tu mj. i štěně, ktere se dostane všude...
Bohužel, během noci mě Sůvinka opustila..
viewtopic.php?f=23&t=5596

Re: Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 10:47
od Cayro
Haš, to je mi moc líto. Snad tě utěší aspoň fakt, že netrpěla... :(

Re: Bezvědomí

PříspěvekNapsal: 07 úno 2009 12:59
od Zuza
Jo no vidíš,to mi nedošlo že máš vlastně štěně.. Je mi Sůvinky líto:(Bylo to asi dost nečekané,ale už je jí fajn..