Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Bezvědomí

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Bezvědomí

Příspěvekod Haslerka » 07 úno 2009 00:28

Prosím, setkal se někdo z vás s idiopatickým bezvědomím u potkana? Sůva minimalne od pul 7 večer (v půl 7 jsem ji našla, je možné, že to probihalo mnohem déle - myslela jsem, že prostě spí v hamaku) "spí", reaguje na stipani do pacek atd, občas začne hybat čelisti nebo packami...jako potkan v narkoze. Veterinář nic nezjistil, dostali jsme podpurne leky (něco proti otřesu mozku, vitaminy, antibiotika), příčina není jasná. Prý to může být následek pádu či uderu do hlavy, infekce, alergicka reakce.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Re: Bezvědomí

Příspěvekod eva.jingle » 07 úno 2009 00:43

Hašlerko,tohle se mi stalo dvakrát,jednou mě vyděsila Světluška,ale to nic nebylo,probrala se po tom co jsem do ní dlouho dotěrně šťouchala,takže jsem to dál neřešila a podruhé u Bačulky a ten měl otok mozku,než začal normálně fungovat,trvalo to týden-ihned po zjištění jeho stavu jsem mu dala kortikoidy,které pak bral několik dní pravidelně+vitamíny na mozek,myslím že selen,Béčko,Ečko..už si to přesně nepamatuju.Cca 5 dní jen ležel,nebo se kousek odplazil,sám nejedl,nepil,krmila jsem ho stříkačkou.Po týdnu o.k.,jen mu zůstala hlavička ke straně.
Držím palce,ať je myšinka v pořádku.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Haslerka » 07 úno 2009 00:46

Sůvinka je zatím v uplném bezvědomí, takže žádné vitaminy atd. podat nemohu. Snad se brzy probudí aspon do stavu, kdy bych do ní mohla dostat nějaké jídlo a pití...
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod eva.jingle » 07 úno 2009 00:51

:( chudinka malá,co to může být :shock: ...?Moc moc držím palce ať je v pořádku.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Zuza » 07 úno 2009 08:29

Držím palce ať se z toho myška probere.Mě napadlo,nemohla sníst něco co by jí neudělalo dobře?(nějak se dostat třeba k prášku na spaní)ale to bys asi věděla..Jinak aspoň tekutiny jí vet může píchnout pod kůži..Myslíme na vás..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Haslerka » 07 úno 2009 09:32

Zuza píše:Držím palce ať se z toho myška probere.Mě napadlo,nemohla sníst něco co by jí neudělalo dobře?(nějak se dostat třeba k prášku na spaní)ale to bys asi věděla..Jinak aspoň tekutiny jí vet může píchnout pod kůži..Myslíme na vás..

Nene, byla celou dobu v kleci a já si všechny prášky pečlivě hlídám, mám tu mj. i štěně, ktere se dostane všude...
Bohužel, během noci mě Sůvinka opustila..
viewtopic.php?f=23&t=5596
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cayro » 07 úno 2009 10:47

Haš, to je mi moc líto. Snad tě utěší aspoň fakt, že netrpěla... :(
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Zuza » 07 úno 2009 12:59

Jo no vidíš,to mi nedošlo že máš vlastně štěně.. Je mi Sůvinky líto:(Bylo to asi dost nečekané,ale už je jí fajn..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Zpět na Úrazy a nehody