Stránka 1 z 2

Krvavý flíček

PříspěvekNapsal: 19 zář 2007 21:52
od Dodo677
Čau....teď sem si všiml že má Agina pod krkem takový červený flek.....až krvavý....oteřený se mi to nezdá....myslím že je to abces ale problém je v tom že ona je strašný střevo a nedá se udržet ani 5 minut.... nevíš co s tím, nějakou desinvekci nebo jít k veterinářovi? Su zvědavej co sňou bude dělat....vážně se nedá udržet.... má lehce pres 6 měsícu a de na ňu puberta....
(zanícená mlečná žláza to taky není má to hned pod krkem.....)

Re: Krvavý flíček

PříspěvekNapsal: 19 zář 2007 23:15
od Nergita
Abces není flíček ale vyloženě bulka. A když je to potřeba, tak jde udržet i ten nejdivočejší potkan :up:

Re: Krvavý flíček

PříspěvekNapsal: 20 zář 2007 05:46
od Dodo677
Je nějaká která se hodí pro potkany nebo to můžu vydesinfikovat jakoukoli desinfekcí pro lidi?.....třeba peroxidem ....?

Re: Krvavý flíček

PříspěvekNapsal: 20 zář 2007 07:36
od vranitko
Hodně lidí používá Betadin, včetně mě ( pro potkana i sebe ) ... akorát doporučuji držet se návodu co se týká ředění, protože je to opravdu moc silné.

No a co se peroxidu týká... ten by se neměl na otevřené rány používat už vůbec, protože se zjistilo, že narušuje tkáně

Re: Krvavý flíček

PříspěvekNapsal: 20 zář 2007 09:58
od Nergita
A Betadine hlavně nepálí! Taky doporučuji na rány hlavně Betadinu a jak píše Vranítko, taky používáme celá rodina, včetně všech zvířat.

Re: Krvavý flíček

PříspěvekNapsal: 20 zář 2007 15:28
od Nefertity
Snoe (LMG Rattery) mi doporučila ředění 1:10 vodou, když mám Betadine mast..takže ve výsledku jsem z toho udělala takový roztok, který jsem na Ouzinku kapala kapátkem.

Re: Krvavý flíček

PříspěvekNapsal: 20 zář 2007 19:01
od zulu
Nefertity píše:Snoe (LMG Rattery) mi doporučila ředění 1:10 vodou, když mám Betadine mast..takže ve výsledku jsem z toho udělala takový roztok, který jsem na Ouzinku kapala kapátkem.

mast se ředit nemusí, já jsem ji nanášela přímo na pooperační ránu. to už je pak lepší použít ten zředěný roztok..

Ošetření rány

PříspěvekNapsal: 20 říj 2008 10:39
od linse
ahoj mám problém s mým potkánkem. dnes ráno jsem si všimla, že se přes noc někde o něco škrábnul, vypadá to jak kdyby o něco ostrého zavadil. je to za ouškem. má tam ranku a okolo trochu zaschlé krve. prvně jsme mu to chtěli vydesinfikovat ale říkala jsem radši se ještě zeptám?čím desinfikujete?někde jsem tu vyčetla že je na poraněniny dobrá desinfekce novikov. to se dá normálně koupit v lékárně nebo je to k sehnání u veterináře?? co byste mi prosím poradili vy. předem děkuji za odpovědi

Re: rána

PříspěvekNapsal: 20 říj 2008 10:46
od Laire
Na vydezinfikování je asi nejlepší Betadine, koupíš si v lékárně lahvičku, je to taková hnědá tekutina, které si vždycky před použitím trochu naředíš. Pokud je ta ranka malá, tak stačí vydezinfikovat a samo se to brzo zahojí. Hlavně zjisti, o co si to udělal, a dej to pryč. Jestli máš potkanů víc, tak je docela dobře možné, že se porvali.

Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

PříspěvekNapsal: 21 led 2009 16:49
od Cayro
Při dnešním pokusu o seznámení Jerryho a kluků to bohužel dopadlo špatně :( . Kluci se poprali a i za těch pár vteřinek, než jsem je rozehnala, utrpěl Jerry škrábanec na zádech a kousanec do zadní nožičky, do stehna. Nejsou to žádné hluboké rány, ani nekrvácely, spíš roztržená a prokousnutá kůže, ale co s tím? Polili jsme rány kysličníkem, ale bohužel jsou na místech, kde bych buď musela zavázat potkyška celého do válečku (zádíčka), ale na tom stehýnku bych ho snad musela nějak oholit a zalepit... Tak prosím, poraďte, co mám dál dělat? Na šití evidentně není, tak mám s tím jít k vetovi? Nebo to nechat přirozeně hojit? A je něco, co by hojení urychlilo? Myslím něco, co by nevadilo, když potkyšek olízne... Mohu mu to samozřejmě oplachovat řepíčkem, ale už vidím to jeho nadšení a také, že by to lízal dřív, než by to mohlo zabrat.. Jo, a je něco, na zmírnění bolesti nebo to bohužel musí vydržet :( ?

Re: Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

PříspěvekNapsal: 21 led 2009 16:56
od kawi
cayro, jak jsem videl tema, uz mi to doslo :(

hele, pokud to nekrvaci a je to jen skrabanec ci prokousnuty sval, vubec bych neplasil a jen to vycistil, at uz alfadin, betadine nebo ty vase bylinky, ono se vse u potkanu hoji tak rychle, ze v pondeli uz to nenajdes :smi: opizovanim si potkan dezinfikuje ranu a cisti ji a az se udela strup, bude to v pohode za chvilku pryc :up:

Re: Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

PříspěvekNapsal: 21 led 2009 17:10
od Cayro
Tak fajn, nechám ho v klidu, jen budu hlídat, aby to nehnisalo nebo tak...

Re: Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

PříspěvekNapsal: 21 led 2009 19:17
od nevi
Taky jsem měli šrám na stehně a v pohodě se zahojil.

Re: Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

PříspěvekNapsal: 15 srp 2009 18:59
od Krysa Vasilisa
Právě jsem si všimla obří rány na Gustíkově bříšku. Zřejmě se v noci prali o hračku. :roll: Všimla jsem si toho až v šest hodin, kdy mají veterináři zavřeno a nejbilžší je několik kilometrů odtud. Gustu jsem oddělila do samostatné vyčištěné klece, má podestláno vypraným ručníkem a má tam kostičku a hamáček. Je to dobře? Mám ho nechat odděleného? Bojím se, že by se do něj zase pustili, i když věřím, že to nebylo jen z afektu, ale nedorozumněním. :roll: Ve velké kleci se mi nechávat nechce už kvůli tomu, že nemůžu zajistit dostatečnou hygienu, hlavně aby se mu tam nedostalo něco z hoblin. Můžu ho nechat vedle velké klece na skříňce? Nebude ho to trýznit, že nemůže k ostatním? Mám mu to vydezinfikovat? Mám doma neředěnou betadinu, (mamka donesla z práce) mám jí naředit? A v jakém poměru?
Každopádně hned zítra na devátou jedu k veterináři. Není to tak velká rána aby byla sešita? Nevíte, co mu bude dělat?
Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem z toho strašně vykulená. :blink1:


Obrázek

Re: Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

PříspěvekNapsal: 15 srp 2009 21:25
od Haslerka
krysko rána se musí sešít nejpozději do 12 h, takže zitra už stejně asi vet nic neudělá (jako ono to jde sešít i tak, ale znamena to oříznout okraje rány...takže je na posouzeni veta, zda nebude lepši to nechat otevřené..). Jinak vyplachuj betadine redenou do barvy svetleho piva