Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ošetření rány

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Krvavý flíček

Příspěvekod Dodo677 » 19 zář 2007 21:52

Čau....teď sem si všiml že má Agina pod krkem takový červený flek.....až krvavý....oteřený se mi to nezdá....myslím že je to abces ale problém je v tom že ona je strašný střevo a nedá se udržet ani 5 minut.... nevíš co s tím, nějakou desinvekci nebo jít k veterinářovi? Su zvědavej co sňou bude dělat....vážně se nedá udržet.... má lehce pres 6 měsícu a de na ňu puberta....
(zanícená mlečná žláza to taky není má to hned pod krkem.....)
Dodo677
Růžovka
Růžovka
Potkani: Agapi
Ouzo Melinka of GREMLEEN´S

Re: Krvavý flíček

Příspěvekod Nergita » 19 zář 2007 23:15

Abces není flíček ale vyloženě bulka. A když je to potřeba, tak jde udržet i ten nejdivočejší potkan :up:
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Dodo677 » 20 zář 2007 05:46

Je nějaká která se hodí pro potkany nebo to můžu vydesinfikovat jakoukoli desinfekcí pro lidi?.....třeba peroxidem ....?
Dodo677
Růžovka
Růžovka
Potkani: Agapi
Ouzo Melinka of GREMLEEN´S

Příspěvekod vranitko » 20 zář 2007 07:36

Hodně lidí používá Betadin, včetně mě ( pro potkana i sebe ) ... akorát doporučuji držet se návodu co se týká ředění, protože je to opravdu moc silné.

No a co se peroxidu týká... ten by se neměl na otevřené rány používat už vůbec, protože se zjistilo, že narušuje tkáně
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Nergita » 20 zář 2007 09:58

A Betadine hlavně nepálí! Taky doporučuji na rány hlavně Betadinu a jak píše Vranítko, taky používáme celá rodina, včetně všech zvířat.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Nefertity » 20 zář 2007 15:28

Snoe (LMG Rattery) mi doporučila ředění 1:10 vodou, když mám Betadine mast..takže ve výsledku jsem z toho udělala takový roztok, který jsem na Ouzinku kapala kapátkem.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod zulu » 20 zář 2007 19:01

Nefertity píše:Snoe (LMG Rattery) mi doporučila ředění 1:10 vodou, když mám Betadine mast..takže ve výsledku jsem z toho udělala takový roztok, který jsem na Ouzinku kapala kapátkem.

mast se ředit nemusí, já jsem ji nanášela přímo na pooperační ránu. to už je pak lepší použít ten zředěný roztok..
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Ošetření rány

Příspěvekod linse » 20 říj 2008 10:39

ahoj mám problém s mým potkánkem. dnes ráno jsem si všimla, že se přes noc někde o něco škrábnul, vypadá to jak kdyby o něco ostrého zavadil. je to za ouškem. má tam ranku a okolo trochu zaschlé krve. prvně jsme mu to chtěli vydesinfikovat ale říkala jsem radši se ještě zeptám?čím desinfikujete?někde jsem tu vyčetla že je na poraněniny dobrá desinfekce novikov. to se dá normálně koupit v lékárně nebo je to k sehnání u veterináře?? co byste mi prosím poradili vy. předem děkuji za odpovědi
linse
Růžovka
Růžovka

Re: rána

Příspěvekod Laire » 20 říj 2008 10:46

Na vydezinfikování je asi nejlepší Betadine, koupíš si v lékárně lahvičku, je to taková hnědá tekutina, které si vždycky před použitím trochu naředíš. Pokud je ta ranka malá, tak stačí vydezinfikovat a samo se to brzo zahojí. Hlavně zjisti, o co si to udělal, a dej to pryč. Jestli máš potkanů víc, tak je docela dobře možné, že se porvali.
Laire
Skákavka
Skákavka
Potkani: Eluša, Integra, Matika, Mlíko, Vejtřaska, Krtka

Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

Příspěvekod Cayro » 21 led 2009 16:49

Při dnešním pokusu o seznámení Jerryho a kluků to bohužel dopadlo špatně :( . Kluci se poprali a i za těch pár vteřinek, než jsem je rozehnala, utrpěl Jerry škrábanec na zádech a kousanec do zadní nožičky, do stehna. Nejsou to žádné hluboké rány, ani nekrvácely, spíš roztržená a prokousnutá kůže, ale co s tím? Polili jsme rány kysličníkem, ale bohužel jsou na místech, kde bych buď musela zavázat potkyška celého do válečku (zádíčka), ale na tom stehýnku bych ho snad musela nějak oholit a zalepit... Tak prosím, poraďte, co mám dál dělat? Na šití evidentně není, tak mám s tím jít k vetovi? Nebo to nechat přirozeně hojit? A je něco, co by hojení urychlilo? Myslím něco, co by nevadilo, když potkyšek olízne... Mohu mu to samozřejmě oplachovat řepíčkem, ale už vidím to jeho nadšení a také, že by to lízal dřív, než by to mohlo zabrat.. Jo, a je něco, na zmírnění bolesti nebo to bohužel musí vydržet :( ?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

Příspěvekod kawi » 21 led 2009 16:56

cayro, jak jsem videl tema, uz mi to doslo :(

hele, pokud to nekrvaci a je to jen skrabanec ci prokousnuty sval, vubec bych neplasil a jen to vycistil, at uz alfadin, betadine nebo ty vase bylinky, ono se vse u potkanu hoji tak rychle, ze v pondeli uz to nenajdes :smi: opizovanim si potkan dezinfikuje ranu a cisti ji a az se udela strup, bude to v pohode za chvilku pryc :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Cayro » 21 led 2009 17:10

Tak fajn, nechám ho v klidu, jen budu hlídat, aby to nehnisalo nebo tak...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 21 led 2009 19:17

Taky jsem měli šrám na stehně a v pohodě se zahojil.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 15 srp 2009 18:59

Právě jsem si všimla obří rány na Gustíkově bříšku. Zřejmě se v noci prali o hračku. :roll: Všimla jsem si toho až v šest hodin, kdy mají veterináři zavřeno a nejbilžší je několik kilometrů odtud. Gustu jsem oddělila do samostatné vyčištěné klece, má podestláno vypraným ručníkem a má tam kostičku a hamáček. Je to dobře? Mám ho nechat odděleného? Bojím se, že by se do něj zase pustili, i když věřím, že to nebylo jen z afektu, ale nedorozumněním. :roll: Ve velké kleci se mi nechávat nechce už kvůli tomu, že nemůžu zajistit dostatečnou hygienu, hlavně aby se mu tam nedostalo něco z hoblin. Můžu ho nechat vedle velké klece na skříňce? Nebude ho to trýznit, že nemůže k ostatním? Mám mu to vydezinfikovat? Mám doma neředěnou betadinu, (mamka donesla z práce) mám jí naředit? A v jakém poměru?
Každopádně hned zítra na devátou jedu k veterináři. Není to tak velká rána aby byla sešita? Nevíte, co mu bude dělat?
Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem z toho strašně vykulená. :blink1:

Obrázek
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Haslerka » 15 srp 2009 21:25

krysko rána se musí sešít nejpozději do 12 h, takže zitra už stejně asi vet nic neudělá (jako ono to jde sešít i tak, ale znamena to oříznout okraje rány...takže je na posouzeni veta, zda nebude lepši to nechat otevřené..). Jinak vyplachuj betadine redenou do barvy svetleho piva
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Další

Zpět na Úrazy a nehody