Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ošetření rány

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Úrazy z boje - jak léčit, jak zmírnit bolest?

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 16 srp 2009 16:16

Děkuju, Haš. Dnes jsem byla u veta a dostali jsme dezinfekční olejíček. Nic mu nedělal, ani do ruky ho nevzal. Měla jsem zrovna štěstí na druhého veterináře, který potkany moc v oblibě nemá. :roll:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod chesterfield » 20 srp 2009 05:13

Tak jak pokračuje hojeni? Jinak posíláme i hojivé pusinky na bříško.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 20 srp 2009 07:34

Děkuji za optání. :) Hojení pokračuje krásně. :loveit: Gustíčkovi se to už zatahuje a vůbec to nekrvácí. Akorát jednou si to rozškrábnul, takže to trošku teklo, ale po vydezinfikování to bylo druhý den zase dobré. :yes: Mám pocit, že se to uklidňuje a že teď se bude akorát zacelovat rána.
Gustíček děkuje za pusinky, určitě to zrychlí hojení. :loveit:

Takhle vypadá bebí po pěti dnech mazání dezinfekcí a hojení. :up:
Obrázek
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 21 srp 2009 11:47

Vypadá to už pěkně, posíláme pofoukání na bříško...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Bazalka » 22 pro 2009 12:53

Ahojky, mám podobný problém. Včera v noci jsem přišla ke kleci a vidím na mřížích krev :( Tak se podívám a jedna myšce krvácí krk :( Asi ji tam musela nějaká jiná myška pokousat :( Otřela jsem jí to tampónkem namočeným ve zředěné betadině, naštěstí to pak pomalu přestalo krvácet. Nedokážu posoudit, jak moc je ta rána veliká, protože měla ty chloupky všude kolem od krve, vypadalo to fakt děsivě :(
Dala jsem ji pryč od ostatních, do jiné klece. Dneska rána už to vypadá o něco líp, většinu té krve si asi olízala. Nevím zda má cenu tahat ji v tom mrazu k veterináři - co myslíte?
Teď je zalezlá v trubce a pořád spinká, nechce za mnou vylézt.
Jen se bojím, aby se jí do té rány něco nedostalo.. myslítte, že to mám pořád otírat tou zředěnou betadine, i když tam už bude stroupek?
Zítra máme jet na Vánoce k mým rodičům, tak ji asi budu muset dát zase dohromady s ostatníma myškama.. myslíte, že to bude vadit? Mám jim tam dávat podestýlku (kukuřičná vřetena nebo Asan) nebo jen ubrousky?

Mám o tu myšku docela strach, nikdy se ještě něco tak závažného nestalo, ale už od začátku je pro ně občas takový "otloukánek", protože už jednou měla maličký škrábaneček v kožíčku a taky má malou dírku v oušku.. ale teď ten prokouslý krk - to mě fakt dostalo :( Je to ta stříbrná - Rin. Teď tam máme týden novou malou myšku - Sookie, tak nevím jestli se to třeba nestalo kvuli tomu, že si nějak vyjasňují tu hierarchii..
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bazalka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Xuxu (LMG's Olima) - naše hodná holčička
Asha (LMG's Priya) - malé torpédo:-)
Rin (LMG's Riga) - skokanka:-) - v potkanním nebíčku..
Sookie (Hranolka of X-rats) - zlaťíčko:-)

Příspěvekod nevi » 22 pro 2009 13:27

Jestli to jde, doporučuji ostříhat chloupky kole rány nůžkami, aby nelezly dovnitř a nedráždily to. Taky pokud možno jim dej prozatím ubrouskovou podestýlku.
Rána v ideálním případě zaschne, ale přesto je dobré ji občas, tak 2x denně stačí, opláchnout ředěnou betadinou. Pokud se tam udělá stroupek, raději ho strhni, mohl by se pod ní hromadit hnis. Nebo pokud to poznáš, tak prohmatej okolí, jestli pod stroupkem něco není, mělo by to jít poznat. Pokud ji dáš do čisté a suché klece na papírovou nebo ubrouskovou (popř. hadr) podestýlku, která se jí nedostane do rány, pak to strhávání snad ani nebude třeba, u nás se rány nikdy nezahnisaly.
Jestli je to už déle než 24 hodin, stejně jí to na veterině sešít nemůžou.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Ošetření rány

Příspěvekod Cayro » 06 črc 2010 00:24

Kluci se mi dneska poprali, přresněji teď. Tedy, nebylo to nic velkého, nic jiného než jindy, ale následek je horší. Čiki má poslední dobou tendenci "ojíždět" Gekyho. Ten se obvykkle ožene, nějaké to písknutí, ale dneska to holt Čiki buď přehnal, ale spíš to byla nehoda, Geky ho prostě odstrkává nohou a jak má ostré drápky, tak roztrhnul Čikimu kůži kolem penisu. Je to taková asi 2 cm dlouhá rána, ale hodně roztažená, vlastně to ani moc nekrvácí. Protože jsem zjistila v pondělí před odjezdem, že se mi na Betadině udělala plíseň, tak jsem jí vyhodila, takže nemám, tak jsem to opláchla kysličníkem a pak ještě řepíčkem, potřela Tenazymem (atb mastička na podobné rány a ještě na to Pana Veyxem na hojení. Veterináře bohužel v tuhle dobu neseženu a asi by to na tomhle místě ani nešil. Stačí tohle ošetření? Blbé je, že jsou svátky...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Nefertity » 11 črc 2012 06:08

Pro jistotu se chci zeptat - našla jsem Karbanátkovi strup s průměrem cca 3-4mm, který by na zádech byl banální, ale on ho má 1 mm nad pindíkem :roll: Navíc mi včera večer přišlo, že mu trochu mokvalo, podle barvy. Ale vysloveně mokré to nebylo.

Jde mi o to, jestli to můžu nechat být jako jiný strup, nebo jestli je tohle místo (těsně nad pindíkem) riskantní a případně zvážit ukázání na veterině.. Díky.

viewtopic.php?f=11&t=7510&start=315
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Kimik » 11 črc 2012 06:22

Já bych to asi vydezinfikovala a pozorovala, kdyby se ti to nezdálo, tak pak rychle na veterinu. Ale jinak tam s tím stejně asi nic nenadělají. Nedávno jsem na podobném místě našla Falcovi absces a nádherně se zahojil bez pomoci doktorů.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Nefertity » 11 črc 2012 06:25

Děkuju :up: No mně právě přijde, že je to v pohodě, šla bych tam spíš kvůli prohmatání, jestli pod tím fakt něco nemá, tvrdého určitě ne, prohmatávala jsem ho, ale kdyby tam měl nějaký měkký útvar, tak to možná nepoznám..
Určitě ho budu sledovat, teď se snažil podrbat zadní nohou na čumáku a furt bušil jen do poličky daleko od čumáku, tak aby to nebylo něco komplexního, ale spíš to vidím jen na blbost :whistle: Umeje se v pohodě kdekoliv a motoriku má v pohodě.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Předchozí

Zpět na Úrazy a nehody