Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pád ze stolu a následky

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Pád ze stolu a následky

Příspěvekod Heather » 05 pro 2008 20:42

Jokí mi nedávno spadla ze stolu,úplně náhodou,pprotože chtěla nějak nepozorovaně utýct bo co, a asi 2 dny na to se začala chovat divně. Pořád jenom sedí na různejch místech v kleci, skoro nic nejí(opravdu jen něco málo...),naštěstí trochu pije a jinak spí.Myslíte že je následkem toho pádu?
ObrázekObrázek
92% teenagerů poslouchá hip hop. Pokud patříš mezi zbylých 8%, přidej si toto do podpisu.
R.I.P. Jokeress
Friends are to the end...
Heather
Skákavka
Skákavka
Potkani: Jokeress-"rockový potkan"- Za Duhovým mostem... :'(
[b]Coraline[/b]

Re: Pád ze stolu a následky

Příspěvekod chesterfield » 05 pro 2008 20:46

TO tI takhle asi nikdo z nás nepoví, chtělo by to veterináře aby zjistil, jestli nemá vnitřní zranění.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod labolatolni_mys » 07 pro 2008 21:06

hele taky jste zaregistrovali že se potkani přetáčí při pádu navšechny čtyři jako kočka? Jsem ho vyhodil do vzduchu v jakékoliv poloze a on se vždycky otočil na všecky čtyři :whistle:
labolatolni_mys
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuza » 07 pro 2008 21:31

:shock: :evil: Co prosím že si udělal?? :shock: Proč vyhazuješ potkana do vzduchu? To není hračka, nejsem si jistá, že by se mu to mohlo líbit..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kometa » 08 pro 2008 10:03

Mě teda spadli z cca 80 cm vysokého stolu už mockrát (je na povrchu skleněná deska a když se třeba začnou prát, je to hned) a pořád v pohodě, ale náhoda je blbec, znáš to.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Heather » 09 pro 2008 16:11

tjn , aleuz je zase v pohodě ,asi měla jenom nejakej chvilkovej přelet :)
ObrázekObrázek
92% teenagerů poslouchá hip hop. Pokud patříš mezi zbylých 8%, přidej si toto do podpisu.
R.I.P. Jokeress
Heather
Skákavka
Skákavka
[b]Coraline[/b]

Příspěvekod nikushka » 05 led 2009 21:33

oskys ma nekdy taky takove dny ( i kdyz vetsinou jen jeden) ze si me vubec nevsima sedi v kleci a jen se kouka... vubec nechce vylezt... skoro jakoby mel spatny sen :lol: :D :lol: :roflmao: :smi:
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod Heather » 05 led 2009 21:35

jj,něco podobnýho mně taky napadlo,ale od tý doby co se to stalo je už zase v poho tak to byl opravdu jenom nějakej přelet ;)
ObrázekObrázek
R.I.P. Jokeress
Heather
Skákavka
Skákavka
[b]Coraline[/b]

Příspěvekod seren » 27 led 2009 13:06

Včera Annabelka při horolezeckém výlezu spadla a čumáčkem se při pádu praštila o poličku. Když přistála, zůstala chvilku v šoku a pak jsem si všimla krve na tlamičce.
Napíšu sem rady, které jsem dostala od doktora, co v takovém případě dělat:

zkontrolovat tlamičku, odkud jde krvácení a jestli jsou zoubky v pořádku (což se opravdu nedělá snadno, potkánka ani v šoku neudržíte dostatečně dlouho, aby se dal prohlédnout -ale nezápasit, mohlo by mu to ublížit ještě víc), pokud se krvácení nezastaví alou na veterinu.
zkontrolovat motorické funkce, jestli se motá, lozí, mohlo by to být vážné takže alou na veterinu.
potkánek je většinou v šoku, bude chtít spát...platí to co ul idí..teplo (může lehce podchladnout), klid, voda...mě bylo doporučeno oddělat všechno o co by si mohl ublížit a jídlo
no a nezbívá než čekat.....ráno pokud má potkánek nějakou podlitinu, je dobré zajít na veterinu pro antibiotika, aby se neudělal absces.

Každému, komu se to přihodí, přeju pevné nervy a držím pěstičky ať všechny pády dobře dopadnou.
Tady je foto, jak to vypadalo u nás (krev kolem pusinky nejde moc vidět, ale aspoň pro představu)

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil seren dne 27 led 2009 17:08, celkově upraveno 1
čmuky čmuk
Obrázek
seren
Růžovka
Růžovka
Potkani: tak už jsme kompletní- zatím :o)
vůdce gangu Daisy ala Dydynka
mimi příšerka Flíček ala Flíčkomilek, Flíčíček, Příšerka
a Annabel of Moonshine ala Tlusťošek, Zlobidýlko, Mimyšák

za duhovým mostem Ňoumička a Ňufinka

Příspěvekod Sharkie » 27 led 2009 13:26

Moj uplne prvy mysacek umrel vdaka padu z vysky :cry: Neviem z akej velkej, strazil mi ho priatel vtedy. Akurat viem, ze ten truhlik liezol na kniznicu a nejak nestastne sa odtial zosypal. Takze davajte si dobry pozor a ked sa vam nieco take prihodi, tak to nepodcenujte. Vacsinou sa sice len otrepu a ide sa dalej, ale niekdy to konci horsie :(

Este sme zazili jeden pad, ale ten bol neskodny a skor zabavny. Mala sa mi snazila skocit na rameno od kamarata a jak dobre nevidela, tak neodhadla vzdialenost a preskocila ma. Takze dopadla na zem asi z vysky tych 160cm, ale nastastie na koberec a nic sa jej nestalo. Akurat chudak vobec nechapala, ze kde je to moje rameno, na ktore mala namierene :roflcry:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Kometa » 29 čer 2009 22:43

Potkani mě stále udivují tím, jak jsou nepoučitelní, alespoň teda ti moji. Mají klec spojenou se stolkem a skříňkou, stolek má výšku 80 cm, skříňka 120. A snad neni týden, aby mi alespoň jeden potkan nespadl a není výjimkou více pádů za den (a to nepočítám to, když je zachytim, když se zubynehty snaží udržet nebo někde za letu). Přitom jim to asi příjemný není, protože neskáčou cíleně (díky Bohu za to).
Ale jak jsou takový impulzivní, tak stačí, aby do místnosti vešel někdo s dobrym jídlem a jak se po tom tak překotně vrhnou tak nesledujou, kde povrch končí. Nebo i třeba jen že se chtěj na člověka vydrápat a neřeší, že je tam mezera.
Prostě trdla :roll:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nikushka » 23 úno 2010 09:45

ahojte.. nas usudny pad byl asi pred tydnem.. jak tu pisete po padu byl uplne divnej-v soku pak jen tak sedel, motal se... spatne chodi pri drbani a umyvani pada... je celem apaticky.... byli sme u vata a rekl ze pri padu asi krvace do mozku ted to ztuhlo a poskodilo CNS.. nemuze moc dobre ovladat nozicky a vsechno kolem... klec musime prispusobit..-zadne patra a nic o co by se mohl zranit.. kdyz ho pustime musime ho porat sledovat aby nekde zas nezhucel... porad spi .. jo a doporucil nam B-komplex- becko by melo pomoct... tak snad se to aspon trocku zlepsi.. :roll:
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Zpět na Úrazy a nehody