Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Oteklá tlapka

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Oteklá tlapka

Příspěvekod Kess » 24 čer 2009 17:13

Oteklou pacičku měl i můj Quentinnek zezačátku mě to vyděsilo vypadalo to jako ochrnutí byla asi 3 krát větší, kůže napnutá, lesklá teplá, lehce zbarvená. U vata mi doporučili framikoin mast a (pokud máš tvrdá patra nebo mříže) dát mu na podlahu něco měkkého já dale fleece, mazali jsme x-krát denně a nenutili broučka k velkému pohybu (napaječku a jídlo jsme mu šoupli až k čumáčku) A do týdne byla nožička v pořádku ! :up:
Obrázek
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Opuch zadnej labky

Příspěvekod Sajac » 21 črc 2009 14:13

Ahojte,
moja potkanka zacala pred 4 dnami pokrivkavat. Myslela som, ze si zrejme ublizila pri lozeni v kleci a kedze som na labke nevidela nijake poranenie, nechala som to tak. Dalsi den zostavalo vsetko rovnake, no nasledujuci zacala nozicka opuchat. Ma ju zospodu mierne nacervenalu. Davam jej na to rano a vecer studene obklady a potieram jej to rozriedenou octovou vodou. Ona neznesie ziadne masticky a vsetko hned ako moze oblize - co robi aj s tou octovou vodou. Pred necelymi 3 tyzdnami bola na operacii 2 nadorov mliecnej zlazy a jedna z tychto pooperacnych ran sa jej zle hojila a vznikol otok. Veterinar minuly tyzden povedal, ze sa to samo vstrebe - este doteraz ho ma :( Mohla by opuchnuta labka s tymto nejak suvisiet? Nejaky zapal v tele? Po operacii brala antibiotika a aj napriek probiotikam sa jej nevyhli potkanie crevne potiaze...takze si nie som ista ci by bolo dobre po tak kratkej dobe nasadzovat antibiotika opat. Navyse od nedavnych niekolkych navstev veterinara, ked ju dam do prepravky, kde predtym vcelku pokojne sedavala, zacne stresovat, skriabe a chce sa dostat za kazdu cenu von :( Nepomaha ani ked prepravkuju pootvorim a skrabkam ju, co vzdy pomahalo, ak nahodou zacala byt v prepravke nervozna. Bojim sa, aby si pocas cesty na veterinu, ak je labka predsa len poranena na nu este viac neublizila. Inak okrem totho, ze sa kvoli labke menej pohybuje je v celku cula, ako predtym. O potravu sa zaujima, o seba aj o okolie takisto. Kolko dni trva zhruba opuch labky po poraneni?
Sajac
Růžovka
Růžovka

Re: Opuch zadnej labky

Příspěvekod Cayro » 22 črc 2009 06:21

Já bych to neviděla na otok po poranění... to by totiž oteklo prakticky hned. Raděj bych myšinku vzala na veterinu, zvlášť když píšeš, že otok po operaci nezmizel... Pokud máš strach jí brát v přpravce, tak můj první myšáček přepravku také nesnášel a já na něj měla takovou obyčejnou látkovou kabelku od vietnamců. V něčem takovém se myšince nic stát nemůže...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Sajac » 22 črc 2009 09:20

S tou latkovou kabelkou, to nie je zly napad :) Pri najblizsej navsteve veteriny ju veru pouzijem. Vcera vecer ked som prisla domov som konecne videla zmenu k lepsiemu - labka ciastocne odpuchla a potkanka sa o nu uz opierala pri chodzi. Predtym sa ju snazila stale drzat vo vzduchu - aj ked sedela. Dokonca stala len na zadnych labkach a chcela sa vysplhat niekam vyssie. Opat som jej dala obklady a dnes rano uz labka vyzera skoro normalne. Uvidim teda co vecer. Trosku sa uz zmensil aj otok po operacii. S tymi veterinarmi - clovek raz nevie kolko im mozno verit. Napr. ked sa objavil otok po operacii, boli sme u ineho, pretoze to bolo cez vikend a tam kde bola operovana nebola pohotovost. Ten jej ranu trochu pootvoril ihlou a vytlacil jej odtial tekutinu a povedal, ze ak by sa to opat nalialo, treba to znovu takto vytlacit. Hovoril, ze to netreba ani dezinfikovat, lebo je tam len tekutina a teda ziaden zapal. Kedze sa otok objavil zas, uz po vikende som sla na veterinu, kde bola potkanka operovana a tam jej to natreli len Betadinou s tym, ze sa to ma nechat tak, lebo, ze keby sa aj tekutina, ktora sa vytvorila odstrani, ze sa opat vytvori. A odporucili dezinfekciu. A potom si vyber co je lepsie. Myslim, ze keby som navstivila este tretieho veta, ten by mal uplne iny nazor.
Sajac
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 22 črc 2009 09:45

Jestli je rána ještě nezahojená, tak zkus vyplachovat řepíčkem (slovensky je to myslím repík lekársky), je lepší než Betadina, já to používala na výplachy abcesu. Rozhodně tím myšince neublížíš. Pokud jde otok tlapky dolů, tak ještě kdyby se ti povedlo sehnat višňák, to je taková mast, a tím jí pacičku namazat a na chvilku zavázat. Višňák se prodává v lekárně, namazat jí to tím a zkusit trochu zavázat, vytáhne to případný zánět a odstraní otok
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Sajac » 23 črc 2009 15:21

Rana je uz takmer zahojena, zostal len kusok chrasticky - stroupku a ten otok, ale uz vidiet, ze sa konecne zmensuje. Repik som pouzivala, tiez sa mi to zdalo lepsie ako Betadina, zvlast ked moja potkanka vsetko cim som ju natrela alebo oplachla hned ako mohla olizovala. Ten visnak, to je fakt sila, ale citala som o nom len same pozitivne informacie. Labka uz dnes vyzera naozaj dobre. Neviem teda cim ten opuch mohol byt sposobeny, ale hlavne, ze sa to vyliecilo. Snad sa to nebude uz opakovat. Dakujem vsetkym za rady.
Sajac
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 23 črc 2009 17:39

Tak to je super, přejeme ať už je vše v pořádku:-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod VeVes » 11 pro 2009 10:46

Dobrý den, mému potkánkovi seniorovi, budou po novém roce tři roky, už pár týdnů má ochrnuté zadní nožky, ale nijak ho to v životě neomezuje, pomocí předních se přesune kam potřebuje, i do druhého patra v kleci, nebo do závěsné postýlky. Dobře jí, ale přesto je poslední dobou hubený jako lunt, je mu cítit každá kostička v těle. Na zádíčkách se mu udělali dvě bulky, ale operace (na jedné už byl) nemá cenu, vzhledem k jeho kondici a věku by nepřežil ani narkózu. Ale k dotazu, včera jsem si všimla, že mu otekla jedna zadní nožička, tak jsem mu jí ledovala skoro hodinu, ale otok nezmizel. Nožičky má obě již necitlivé, takže jakoukoli proceduru s nimi zvládá v pohodě, protože ani neví, že mu na ní sahám. Bylo mi doporučeno nohu octovat. Bohužel nevím z čeho by to mohlo být, povrchového tam nic nemá, je to uvnitř. Jestli se jen přeležel, nebo se praštil, když pochodoval po kleci a já byla v práci... netuším. K veterináři ho nechci brát, jelikož veterináře snáší opravdu špatně a vždy tam hrozně hysterčí. Myslím si, že vzhledem k tomu jak už je křehký by mu stres mohl leda ublížit. Díky za každou radu.
VeVes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 11 pro 2009 11:49

Jakou barvu má kůže?
Otok packy jsme měli taky - u jedenapůlroční potkanky, dostala na to Metacam, protoze ji to dost bolelo, a spravilo se to samo. Nejspíš si někde natáhla šlachu. Takže kluk si mozná tu nohu někde zachytil.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod VeVes » 11 pro 2009 12:13

Úplně normálně růžovu, jen kraje jsou trošičku nafialovělé, ale to mi připadá, že je spíš důsledek toho otoku. Je možné, že si jí zachytil, když se někam přesouval, je právě problém, že v nich nemá cit, takže i kdyby si na ní postavil třeba domeček a usnul, tak jí tam může mít seklou klidně půl hodiny a on o tom neví. Má je necitlivé. Na víkend jedu se psem pryč, tak ho beru s sebou raději, ať ho mám na očích, ale nevím jestli tu nožku nějak ošetřovat, třeba s ní i cvičit, aby otok odtekl, pokud by to bylo jen z přeležení například....
VeVes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 11 pro 2009 12:52

Já bych radši na tu veterinu sjela, on sice může mít necitlivé tlapky, ale kdyby tam měl nějaký zánět, může se mu to rozjet do celého tělíčka a udělat větší paseku, než jedna veterina. A minimálně bych tam zavolala a nechala na jejich posouzení, jestli je nutné tam jet, nebo co ti poradí.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod VeVes » 11 pro 2009 13:01

Nj, jenže on se od veta nenechá ošetřit, jak je normálně hodný a v životě mě nekousl, tak u veta dělá doslova psí kusy, nenechá na sebe sáhnout a musí být dán do akvárka s rajským plynem, aby se trošku otupěl. A já bohužel pochybuju, že by to zvádl, obávám se, že by tam umřel... už takto to čekám, každým dnem, jelikož nedávno na stáří zemřel i jeho "brácha". Naštěstí ve spánku, takže se to obešlo bez nějaké bolesti.... Mě spíš zajímalo čím otok srazit, jestli nějakou mastí, octovým obkladem, cvičením...
Ale určitě si raději zavolám.
VeVes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 11 pro 2009 13:02

No a tak co vyšetčřit potkana pod vetovým dohledem? od tebe se ošahat nechá...To je asi jediný, co mě napadá. Ale určitě zavolej

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod VeVes » 11 pro 2009 13:12

To nechá, ale ne v ordinaci, prostě jakmile vlezeme k veterináři, stává se z něho ďábel a to jde i po mě... Zavolám a uvidím.
VeVes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuza » 11 pro 2009 13:38

VeVes mamině se stalo u jedný samičky, že jí otekla tlapka a nemohla na ní došlápnout, druhý den byla v pohodě i přesto, že s tím nic nedělali, ale za zavolání vetovi nic nedáš, když ho veterina tolik stresuje, nechodila bych tam s ním v jeho věku..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

PředchozíDalší

Zpět na Úrazy a nehody