Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zlomenina tlapky

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Zlomenina tlapky

Příspěvekod chesterfield » 05 úno 2012 10:20

vana není dobrá, mají z toho velikého bílého prostoru obvykle panickou hrůzu a to ani nevědí, třeba, že je to na vodu.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod CZpavinka » 05 úno 2012 17:33

jak píše chestí, vany se obecně selkem bojí, to je lepší už nepouštět vůbec, když už a mít pořádnou klec, než je pouštět tam...
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Bart3wik » 05 úno 2012 21:52

mam dobrou zpravu, uz se pokousi tou nozickou si umyvat oblicejicek ;) sem tam i na tu packu doslapne.
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Zlomená nožka

Příspěvekod Carollyn » 09 kvě 2012 14:07

Sloučeno-Kimik

Ahoj, moje potkanka Vivi si zlomila zadní nohu. Byla to nehoda, sestra nebyla dost opatrná a skřípla ji, když se s potkanem na hlavě ohýbala pod patrovku. Hned druhý den jsem s ní jela k veterináři, který mi řekl, že se s tím nedá nic moc udělat. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho bude trvat srůstání nožky? Jak jí co nejvíc pomůžu, mám nějak přizpůsobit stravu? Máte s tím někdo zkušenosti? Díky moc.
Carollyn
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 09 kvě 2012 14:36

Potkánci se většinou dobře hojí a srůstají, takže ji nech v klidu, bylo by dobré, aby nemusela nikam šplhat a na všechno dosáhla co nejpohodlněji, jinak se s tím opravdu nedá moc dělat, ale příroda si určitě poradí. Za jak dlouho to sroste, to netuším, to ti měla říct spíš doktorka. Určitě nic nezkazíš, když budeš podávat jogurt, občas kousek sýra (kvůli vápníku), kousek vařeného masa apod.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Carollyn » 09 kvě 2012 18:37

No, hamak už jsem jí sundala, že by ji to nějak odradilo od šplhání po kleci....problém mám spíš s tím, že i na potkana bývá celkem hyperaktivní, a klidový režim ji začal nudit po půl hodině. Právě se bojím, aby z nedostatku aktivity nedělala blbosti a akorát si neublížila ještě víc. Proto bych ráda věděla, na jak dlouhou dobu ji musím držet na uzdě.
Carollyn
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Chodec » 31 črc 2012 20:28

Tak máme stejný problém :( Náš nejmladší dneska odpoledne nedošlapuje na pravou přední packu a drží ji v pěstičce u těla. Je proti starším klukům poloviční a celkově je drobounkej, tak se stala asi nějaká nehoda (vždycky vyrazí po kleci jak střela, když se vyděsí...) :cry: Na packu došlapuje, jen když stojí, běhá jenom po třech. Nožičku jsem prohmatala, nepiští a nechá mi jí v ruce. Na den nebo dva ho dáme asi do velké přepravky na měkký podklad bez hamaku a budeme pozorovat, podle zdejších příspěvků to vypadá, že samoléčba zabírá. Bojím se jen, jak bude reagovat na to, že zůstane sám a jak se pak zase začlení v kleci. Ve velké kleci ho nechávat nechci, přece jen je dost vysoká a s klukama se v ní dost honí...
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod Vell » 31 črc 2012 20:31

pokud nic nedělal, když jsi to prohmatával, tak to bude mít jenom nějak naražený
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Chodec » 03 srp 2012 11:32

Pro případné dohlednání a podobné plašiče jako já...myšák strávil dva dny na samotce v klidu. Ačkoliv packu nepoužíval, tak při venčení vesele šplhal po nábytku. Packa mu neotekla a na dotek citlivá není. Pak se při venčení úplně automaticky vrátil do velké klece, tak jsme ho tam už nechali (kluci si zjevně chyběli. Ačkoliv nejsou úplně sehraní, tak větší prcka evidentně hledali a malému bylo smutno a nudil se.) Packu pořád šetří, ale už jí na většinu činností používá. Není moc velký jedlík, tak se mu snažíme tajně podstrkávat masíčko a jiné pochoutky, ať má víc energie na hojení. Takže snad happy end :up:
Chodec
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lukáš a Tomáš

Příspěvekod chesterfield » 10 srp 2012 22:10

:up: super šikovný myšáček
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Úrazy a nehody