Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Amputace konce ocasu

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Amputace konce ocasu

Příspěvekod Anie » 19 čer 2008 21:01

Tak dneska jsme byli s Jackem na veterině. Měla jsem na hlídání malého bráchu a v nestřežené chvilce, kdy jsem si musela odskočit, se stalo to, že ho nějak něšikovně chytl za ocas a cca tři centimetry ocásku mu strhnul. Tak jsme pelášili k vetovi, ten mu obnaženou kost amputoval, kůži zašil, něco mu na to napatlal a píchl Borgal. Teď je Jackie sám v menší kleci, aby měl klid, nechám ho tak dva, tři dny, aby se trochu zotavil a hlavně si na "nový" ocásek zvykl.

A teď - máte někdo podobnou zkušenost ? Dokáže se s tím zadaptovat ? Asi ano, ale nevím, jak dlouho. Bude mít asi chvíli špatnou rovnováhu, že. Nevím, jestli ho mám ke klukům po těch třech dnech pouštět, nebgo ho nechat v karanténě déle..
Don't worry, be happy =)
Anie
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jack, Brown Rats of Darkness, Ricky

Re: Amputace konce ocasu

Příspěvekod Nefertity » 19 čer 2008 21:05

Já bych se nebála zadaptování, potkani jsou neuvěřitelně přizpůsobivý, jsem si jistá, že pokud vše bude ok (a nevím, proč by nemělo), tak do pár dnů nic nepoznáš.. A horší rovnováhy bych se vůbec nebála - manxíci (potkani bez ocasu) dle zkušenosti Snoe jsou snad ještě obratnější než ti ocasatí a Májina Oizo, které museli amputovat nožičku také vše zvládla výborně.. Takže věřím, že do týdne ti bude lítat jako dřív ;)
A pročti si témata v tomto podfóru, které mají v názvu ocásek a dočteš se o několika různě velkých amputacích ocásku..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Anie » 19 čer 2008 21:17

Super, díky. Byl to docela šok, v tu chvíli, nevypadalo to vůbec pěkně. Ale Jackie byl u vete děsně statečnej, sice moc brečel, ale držel, ani jednou se nepokusil kousnout, šikula můj chlupatej.
Don't worry, be happy =)
Anie
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Nefertity » 19 čer 2008 21:47

Nechtěla bych to zažít, ale je fajn, že jste brzo jeli k vetovi a jsem opravdu přesvědčená, že potkánkovi to nijak život nezmění.. Tak dej pak schválně vědět, jak se to bude vyvíjet ;)
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Hope 9.5.2008-14.10.2010

Příspěvekod nevi » 19 čer 2008 22:58

Neměj obavy, pro něj to nějak velká zátěž nebude. Knoflenka od Tkanu má ocasu jen půlku a akorát jí zesílil, aby se vyvážil ten rozdíl:)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Tkanu » 23 čer 2008 07:28

Jenom jsem měly problémy s tím, že jak se to začalo hojit, tak to nejspíš svědilo a strašně si ho kousala - klec od krve a tak, byla jsem zoufalá, nakonec pomohlo fačování, jen sterilní gázový čtvereček a přichytit náplastí... Možná kdyby si ho nekousala, zbylo by ocásku víc... Ale teď to má krásné a vůbec jí to nevadí...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod chesterfield » 24 čer 2008 10:49

Naše Princezna Julinka má také jenom dvě třetiny ocásku, je však vzorná pacientka a po amputaci se jej ani nedotkla, nevadí ji to ani v nejmenším pohybovala se okamžitě úplně normálně.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Zelené fleky - nekróza

Příspěvekod Tkanu » 31 črc 2008 07:45

Já mám zkušenosti s nekrózou na špičce ocásku - ten byl napřed modrý (jako modřina) a pak zčernal a začal jakoby sesychat. Po vpichu atb se myšce udělala vlastně taky nekróza - černý strup, který pak odpadl i s chlupy a pod ním už byla zdravá kůže. Myslím teda, že poznat se to dá podle toho "sesychání", pokud je tam flek a kůže je jinak normální, tak bych tipovala na něco jiného... Ale co, to pozná jen veterinář... Držíme palce, ať to nic není!
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod pocko » 16 úno 2009 16:33

dneska jsme se sesyl byly na veterine taky ji amputovali 3cm ocásku.mladsí sestra na ni klekla a seska jak se lekla tak cukla a uz to bylo.... :(
ale pani doktorka byla ochotna, po telefonu poradila a krasne to sesyl zasila :loveit: stehy si zatim nekouse, uvidime....
pocko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Anie » 16 úno 2009 19:52

To bude dobrý, neboj. Jackie si to, pokuď si správně pamatuju, nekousal vůbec, a kdo to neví, že má kousek pryč, to nepozná. A jeho to taky nijak neomezilo :)
Don't worry, be happy =)
Anie
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Hannibal » 17 úno 2009 10:56

Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu-mám půlročního potkana a asi před týdnem jsem si všimla, že má na konci ocasu takovou tu šupinu-nejdřív jsem si myslela, že se mu akorát obnovuje kůže na ocásku a prostě se mu loupou ty starý šupiny, ale ono se tojakoby prodloužilo a teď to vypadá spíš jako "osten"-má to na délku tak 2 mm a je to tenký a jakoby průhledný. zbytek ocásku vypadá v pořádku, jenom těsně vedle té "šupiny" je nařůžovělý. chtěla jsem se zeptat, jestli to není třeba první příznak odumírání.....
Hannibal
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 17 úno 2009 21:10

pokud by to mělo odumírat tak to změní barvu do tmava
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Hannibal » 18 úno 2009 09:35

a nejspíš by v tom ani neměl cit, že? normálně s ním hýbe, omotá ho kolem prstu a nezdá se, že by ho to bolelo... myslíš si, že to teda nic není?
Hannibal
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 18 úno 2009 09:48

Vím, co myslíš, moje holčiny to také mívaly a nic se nedělo ;) Jakoby kdyby koukal konec kostičky, jemňounký.. Doporučuju sledovat, kdyby se barva jakkoliv změnila, tak bych to ukázala na veterině, ale jinak buď v klidu ;)
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Hope 9.5.2008-14.10.2010

Příspěvekod Hannibal » 18 úno 2009 10:50

tak to jsem si oddychla..... pozdravuj svoje holčičky :)
Hannibal
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Úrazy a nehody