Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Absces v uchu

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Absces v uchu

Příspěvekod Zuza » 12 kvě 2008 18:14

Tak mám špatné zprávy k naší Viky, všechno začalo špatným okem, které se sice zlepšilo, nikdy na něj ale neuvidí, ale hojí se a snad se žádná infekce dovnitř nedostane, chvíli po očku mamina byla na veterině znovu tentokrát se zánětem ouška, to se taky začlo po kapání zlepšovat, ale zase přestala žrát a dost za týden zhubla, znovu veterina a zjistili zlomenou čelist, ve středu jde mamina znovu na veterinu, kde to budou konzultovat tři veterináři, jestli má šanci na zahojení, tak držte palce, baští málo, ale baští a jinak běhá po ´baráku prý stejně akčně jako dřív, jen nic nekouše jak jí to asi bolí, máte s tím někdo zkušenost?
Asi musela nějak špatně skočit a spadnout, jinak nevím, jak by se jí to mohlo stát, ona je blázen, skáče odkudkoli kamkoli, třeba z kanape letí metr vzduchem a přistává buď na dlažbě nebo na plovoucí podlaze, ale nedá se tomu zabránit, protože to by se nesměla vůbec pouštět, kdybysme jí chtěli zabránit ve skákání :(
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: Zlomená čelist

Příspěvekod Zuza » 12 kvě 2008 18:48

Děkuju, prý jak nemůže baštit, tak si ani neobrousí zoubky, tak by je prý potřebovala uštípnout, jenže to nemůžou udělat když bude vzhůru a bojí se jí dát narkózu, nemají inhalačku a ani s tou by to v jejím stavu prý nebylo nejlepší, tak se jí prý pokusí nějak jen omámit nějakou látkou a uvidí co půjde dělat, pokaždý když s maminou poslední týden mluvím co se Vikynce pořád děje, tak je mi z toho smutno, je to taková maličká veselá myška, nechtěla bych ji obrečet tak brzy :(
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod nevi » 12 kvě 2008 20:05

vím o tom že zlomeninu čelisti jednou způsobil veterinář při zkracování zubů...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Zuza » 13 kvě 2008 16:54

A zahojilo se to, nevíš? Tady už to asi měla delší dobu, jen to nikdo nezkoumal, tak si nevšimli. Ale v našem případě to veterinář pravděpodobně nezavinil, asi to byl opravdu nějaký pád :(
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 13 kvě 2008 19:02

Bohužel nevím, s majitelkou jsem mluvila, když jela na Stodůlky na rentgen.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Zuza » 14 kvě 2008 12:12

Tak nové zprávy, Viky na tom není nejlíp, zhubla 6dkg a to je na tak malého potkánka hodně :| Na veterině se jednoznačně neshodli na diagnóze, protože nemají rentgen, ale prý je možný i absces, zlomená čelist to být nemusí a může mít i špatný zadní zub a od toho by prý mohla mít i to špatný oko a ouško. Nicméně poslali naše do Stodůlek, tam se naši nedostanou, tak jsou objednaní na kliniku v Boleslavi a po telefonu sdělili, že by mohla mít šanci, protože na tak maličkou myšku je to bojovnice. Asi bude dostávat injekčně antibiotika a uvidí se, ale jestli je to moc špatný, tak ji budou muset uspat :( Ve čtyři dnes mají být v té Boleslavi, tak až mi mamina zavolá, tak dám vědět, jak to dopadlo..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zuza » 14 kvě 2008 18:24

:D Tááákže, teď jsem mluvila s maminou, byli v tý Boleslavi na veterině a veterinářka řekla, že to zlomený neni, ale že ten zánět v uchu je špatnej a oko se už nezahojí, takže Vik půjde asi na operaci na vyndání oka aby se zamezilo zánětu a na ouško dostala antibiotika nějakej driák, že to co Viky dostala na veterině v Brandejse jenom zabraňuje šíření zánětu, ale neničí ho. Vymáčkla Vikče z ucha hnis prý o velikosti nehtu malíčku a okamžitě prý bylo vidět, jak se jí ulevilo. Asi kvůli tomu nemohla žrát a vypadala jako kdyby měla zlomenou čelist. Takže na žádný absces v tlamičce to nevypadá. Za týden jdou na kontrolu a momentálně jsou o 600 lehčí, ale stojí to za to, ordinace prý úžasná, kdyby to tak luxusní bylo prý v ordinacích pro lidi :lol:
Uuuuf, hned je mi líp :loveit:
A mamina ještě říkala, že Viky ráda baští z výlevky ve dřezu, tak jí tam na ní maže tvaroh,jogurty a dobroty, aby nám zase přibrala to co shodila :) Jsem ráda, že se o ní naši takhle staraj, dřív by to neudělali, křečkovi by takovouhle péči nikdy nedali si myslím a tohle mě překvapilo a mile.. Mám skvělý rodiče :loveit:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zuza » 17 kvě 2008 10:11

Tak holky já nevim, včera jsem přijela k našim a viděla Viky, vypadá hrozně, vypoulený oko (bude se muset asi voperovat) ucho plné hnisu, nezlepšuje se jí to a ani nezhoršuje, nicméně 6x denně ji trápíme různými výplachy, mazáním a kapkami a je hrozně hubená, očividně má přerostlý zoubky a v Boleslavi je nechtěli zkracovat, že jsou ok:( nemůže pořádně jíst, tak jí to násilím cpeme do tlamičky ze stříkačky ale to není pořádnej život, je mi jí hrozně líto, špatně chodí (rovnováha) ale je hrozně aktivní a všude běhá, hrabe v kytkách a i kluky očuchávala (kastráti mají teď ze samiček trauma) tak nevím no. Volali jsme do Stodůlek, jenže tam je Mikulcová až ve středu, tak v pondělí budeme volat do Modřan, jestli tam nebude.. Je to hrozný :cry: Nevím jestli se jí ještě dá pomoct.. Předběžně jsme objednaní do Stodůlek na druhou hodinu :(
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Veve » 17 kvě 2008 11:53

to je mi moc líto... ten hnis v oušku není vůbec dobrý a ještě k tomu nemůže jíst :( má nějaká antibiotika? budeme držet packy, ocásky a doufat, že se to zlepší
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Zuza » 17 kvě 2008 12:32

Antibiotika už dosstala nějaká celková a dostává už dlouho kvůli oku i uchu :( nevypadá to dobře no, v pondělí voláme do Modřan a na co nejdřív se budem objednávat k Mikulcový, předběžně jsme objednaní na středu ve dvě hodiny do Stodůlek, radši bych se k Mikulcový ale dostala dřív, proto zkusíme ty Modřany. Držte všechno co se dá :(
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zuza » 20 kvě 2008 19:43

Takže jsme zjistili, že léčba co měla byla dost k ničemu, dostali jsme všechno jiné, kapky do očí a ouška a prášky co mícháme do přesnídávky a horko těžko cpeme do tlamičky:(
Zítra jdeme na rentgen (zlomená čelist je dost pravděpodobná), jsme objednaní na 12:00 do Stodůlek. Držte palce, zítřek rozhodne, co bude dál :( Ale Viky je statečná myška, dostala chudinka 4 injekce a měla hrbolatý záda z toho :| ale už je to ok, dostala cosi proti bolesti, výživu pod kůži a upřímněřečeno ani nevim co všechno ještě, je chudinka dehydrovaná, tak jí furt trápim se stříkačkou, jo, ještě dostala něco na ledviny :( je to chudinka myška zanedbaná vinou předešlých veterinářů :evil:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zuza » 21 kvě 2008 17:10

já to teda nějak zrekapituluju, abyste věděly, jak to vlastně bylo :cry:
Její nemoc začala poranením oka, na které jsme nedostali ani nejzákladnější léčení jako umělé slzičky, očičko by se bývalo mohlo zachránit.. Následoval zánět ouška a přidala ze domělá zlomená čelist.
Včera jsme byli bohužel poprvé u paní doktorky Mikulcové a ta nám píchla 4 injekce a dala jiné léky na všechno, kvůli tlamičce jsme se museli objednat do Stodůlek na rentgen, tam jsme dorazili dnes před dvanáctou. Naději jsem začala ztrácet ve chvíli, kdy mi paní doktorka volala, že má myška strašný průjem..
Nicméně byla uspána a zrentgenovali ji hlavičku, zjištění horší než jaké jsem vůbec čekala, tlamičku zevnitř měla úplně fialovou (a to v Boleslavi na veterině tlamičku prohlíželi a konstatovali, že je vše v pořádku), její zranění srovnatelné prý jako když člověk dostane pěstí.. Musela někde hodně špatně spadnout.. Jenže se jí do kosti údajně pustily nějaký bakterie a kus kosti úplně sežraly. Kdyby se operovala, vyjmulo by se očičko a asi by se dělala kultivace ouška, jenže ani Mikulcová sama nevěděla, jestli by měla šanci přežít, k uspání jsem se rozhodla potom, co mi řekla, že jestli se do ní tak strašně špatně dostává krmení jak říkám, pak nemá smysl ji operovat, protože by zemřela hlady a dehydratací, byla strašně hubeňoučká, kvůli té čelisti mohla jíst sama jen hrozně málo a stříkačkou se vůbec nechtěla nechat.. Užjsem byla po včerejšku optimistická, protože Vky po injekcích viditelně ožila a ztěžkla,prostě dostala do sebe ještěs pomocí stříkačky dost tekutin.. Možná kdyby ještě nedostala ten strašný průjem, tak bych ji operovat nechala, ale s tolika problémy co měla by to asi ani tak nemělo smysl, už mi jí bylo hrozně líto, trápili jsme ji 2 měsíce a nevyřešilo se nic :cry:
Ještě po prohlídnutí ouška ve spánku byl zjištěný obrovský zánět jak ve vnějším oušku, tak prý pravděpodobně i uvnitř, prasklý bubínek, očičko by se muselo vyndat a tlamička by se musela zahojit pomocí antibiotik, nicméně kost by jí samozřejmě nikdy nedorostla, museli bysmeji dokrmovat ze stříkačky a to je u ní prostě téměř nemožný a mě to u ní přišlo jako trápení, hrozně pískala, syčela a bránila se pacičkama, stejně mám pořád pocit, že jsem jí jako kamarádku zradila, že jsem jí už nenechala probudit :cry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Re: Akutny zapal pluc

Příspěvekod Kaity... » 11 led 2010 10:20

Přesunuto z jiného tématu - nevi

Chtěla bych se zeptat. Můj potkan prodělal, dva abscesy,zánět středního ucha, nyní stále chodí dokola a přepadává na postiženou stranu a těžce dýchá. Nemohli by jste mi prosím nějak poradit? Nevypadá moc dobře, i když léčbu podstoupil, nejsem si jistá, zda zcela správnou, ATB dostal i do ouška a poté i injekci. Jsou mu necelé dva roky. Prosím poraďte. :( :( :(
Nejlepší přítel je ten,co tě napomene,co ti řekne pravdu do očí. Toho si važ!Božena Němcová

Obrázek
Kaity...
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj Miki, už je v potkaním nebi
Anya, Standart, Hooded
Ouzinka, standart, banded

Příspěvekod Kukla » 11 led 2010 11:13

Kaity... píše:Chtěla bych se zeptat. Můj potkan prodělal, dva abscesy,zánět středního ucha, nyní stále chodí dokola a přepadává na postiženou stranu a těžce dýchá. Nemohli by jste mi prosím nějak poradit? Nevypadá moc dobře, i když léčbu podstoupil, nejsem si jistá, zda zcela správnou, ATB dostal i do ouška a poté i injekci. Jsou mu necelé dva roky. Prosím poraďte. :( :( :(

Pokud máš podezření, že léčba ATB nezabrala, bude nejlepší to probrat s veterinářem, případně jít k jinému vetovi, jestli se Ti zdá, že ten současný moc nepomohla a už nepomůže. U ATB je důležité brát je delší dobu (aspoň 10 dní jestli se nemýlím), protože jinak se nemoc nemusí zdárně doléčit a na další léčbu nemusí zvíře reagovat - bakterie se stanou odolnými proti ATB. Z Tvého popisu nevyplývá, jestli měl potkan ATB déle, nebo jen jednorázově. Na podporu nervové soustavy bych určitě doporučila vitamin B (pangamin, kvasnice). Pokud ale potkan vypadá vyloženě špatně, tak určitě veta a novou léčbu.
Mimochodem, zdá se mi, že jsi ve špatném tématu, Tvůj dotaz patří zřejmě někam do "Oči, uši, zuby...". Pravděpodobně Tě tam někdo z moderátorů přesune.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Kaity... » 11 led 2010 11:32

Kukla píše:
Kaity... píše:Chtěla bych se zeptat. Můj potkan prodělal, dva abscesy,zánět středního ucha, nyní stále chodí dokola a přepadává na postiženou stranu a těžce dýchá. Nemohli by jste mi prosím nějak poradit? Nevypadá moc dobře, i když léčbu podstoupil, nejsem si jistá, zda zcela správnou, ATB dostal i do ouška a poté i injekci. Jsou mu necelé dva roky. Prosím poraďte. :( :( :(

Pokud máš podezření, že léčba ATB nezabrala, bude nejlepší to probrat s veterinářem, případně jít k jinému vetovi, jestli se Ti zdá, že ten současný moc nepomohla a už nepomůže. U ATB je důležité brát je delší dobu (aspoň 10 dní jestli se nemýlím), protože jinak se nemoc nemusí zdárně doléčit a na další léčbu nemusí zvíře reagovat - bakterie se stanou odolnými proti ATB. Z Tvého popisu nevyplývá, jestli měl potkan ATB déle, nebo jen jednorázově. Na podporu nervové soustavy bych určitě doporučila vitamin B (pangamin, kvasnice). Pokud ale potkan vypadá vyloženě špatně, tak určitě veta a novou léčbu.
Mimochodem, zdá se mi, že jsi ve špatném tématu, Tvůj dotaz patří zřejmě někam do "Oči, uši, zuby...". Pravděpodobně Tě tam někdo z moderátorů přesune.

Dostal injekci jednu při prvním abscesu, pak dostal ATB kapky do ucha a pak nakonec dostal tetracyklín injekci. Omlouvám se, že píši sem. Napsala jsem to na odkaz, kde byl nejnovější text, aby mi někdo odpověděl, na jiných mi nikdo neodpověděl. Tak se omlouvám.
Nejlepší přítel je ten,co tě napomene,co ti řekne pravdu do očí. Toho si važ!Božena Němcová

Obrázek
Kaity...
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj Miki, už je v potkaním nebi
Anya, Standart, Hooded
Ouzinka, standart, banded

Zpět na Úrazy a nehody