Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Uskříplý ocásek

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Nakousnutý ocásek

Příspěvekod nawela » 04 lis 2011 12:58

Bohužel máme doma samičku, která si nenechá nic zlíbitt od kluků a když jsem je kydala, dala jsem klukům výběh. Můj největší mazel samozřejmě musel hned k té samičce na klec a dostal se mu ocas do klece. Ta neváhala a rafla ho. Asi pět cm od konce ho má rozštíplý. Myslím, že články se šlachama má v pohodě, jenže se to stalo přes noc.. přesto s ním teď zajdu na veterinu a podám hlášení.
zde foto: http://nawela.rajce.idnes.cz/Jim/#ocasek.jpg
nawela
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: CHS Nawy

Re: Uskříplý ocásek

Příspěvekod Hayam » 04 lis 2011 13:57

Tak to jsem zvědavá, jestli ho budou zachraňovat, nebo mu ho odšmiknou...
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nawela » 06 lis 2011 23:23

Takže dostáváme injeci po dobu 5 dní - Antibiotika + betadine roztok (desinfekci). Jesli se mu to nezahojí, tak mu to amputují, ale Jimík se drží statečně, sice má ránu pořád rozšklebenou, ale už se mu to hojí, že se prý nemám bát, že to s ním vypadá dobře. První den mu to hnisalo a má tam menší bouličku - pravděpodobně mu to taky trochu šejdrem sroste, ale hlavně, když bude v pořádku :)
Myslím, že tohle byla pro mě fakt zkušenost a pro příště na ně dávat ještě větší pozor :shock:
nawela
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: CHS Nawy

Příspěvekod nets » 10 dub 2013 22:53

Právě se mi povedlo přejet Šedi koneček ocásu židlí! Ovšem tak, že má na úplném konci (poslední 2-3mm) holou kost. Pak má ještě o kousek výš stržený kousek kůže - tam ani krev netekla. Okamžitě jsme oboje vyčistili betadinou, ale nevíme co víc s tím udělat. Podobný případ, kdy je to opravdu na kost jsem tu nenašel (teda pokud nejsem slepý). Stalo se to někomu? Nějaká osvědčená léčba?

Léčení nemocí jsme si sice užili dost, ale tohle je první úraz, který za více než dva roky řešíme.
Kód: Vybrat vše
Installing Chumtalky_3_0_noarch.rpm
[1/6] Osí.......OK
[2/6] Ofí......./dev/rainbow_bridge
[3/6] Ciri....../dev/rainbow_bridge
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky: Ofí, Osí, Elis, Ciri, Marge

--------------------------
Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

Příspěvekod Dr.Jenny » 11 dub 2013 00:13

no jako samoléčení bych se asi pokusila vrátit kůži zpátky jestli to jde a jinak namazat něčim hojivym jako alaptid či hemagel.... a převázat dát na to krytí a převázat obvazem...obojí je v hotovym obvazu č.2 v autolékárničce třeba a přelepit....akorát to velikostně uzpůsobit....pokud si to bud strhávat, tak pak mě napadá akutol, obvaz ve spreji....
a má to fakt na kost?? nejsou to šlachy??
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod nets » 11 dub 2013 09:40

Díky moc za rady :)
Jestli je to kost a nebo šlachy se hádat nebudu. Ale podle toho, jak to vypadalo, tak jsem o otipoval na kost...prostě jí z "nového" konce ocásku trčela cca 2-3mm dlouhá, tvrdá tenoučká špička. Večer to nebylo reálné vyfotit, protože Šedi byla jak splašená - zjevně jí to nebylo zrovna příjemné :( A dneska tam tu špičku neměla - zjevně si pomohla, ať to bylo, co to bylo!! Každopádně to má kolem moc hezké. Čísté, růžové, na pár místech drobné stroupky a krásně se to zatahuje.

Já jsem přesně to samé už jednou viděl, když se segře ty její chlapáci porvali/pokousali (resp. to je asi nejpravděpodobnější terorie). K zahojení vzhledem k jeho tehdejšímu stavu vlastně ani nedošlo :( :( resp. už neměl ani sílu na to, aby si to "ošetřil" jako Šedi.
[1/6] Osí.......OK
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan

Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

Příspěvekod Dr.Jenny » 11 dub 2013 12:08

tak to vypadá dobře, já kolikrát ty úrazy taky moc nehrotím, jen ošetřím to nutný a nechám to na nich.... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 11 dub 2013 19:31

tady je hlavně důležité sledovat barvu ocásku, jakmile se změní, začne tmavnout a tak okamžitě k vetovi a amputovat - otrava krve jde hrozně rychle u nich. Jesli jej má na kost, tak bych amputaci zvážila i tak. Není to žádná trága - několik takových princezen tady už bylo.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nets » 16 dub 2013 23:11

Omlouvám se za hodně pozdní odpověď...

Odřenina i "amputovaný" konec ocásku se kráááásně hojí. Díky moc všem za rady. :up:
[1/6] Osí.......OK
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 18 dub 2013 00:58

posíláme pusinku od Chvostíka - ten už se s "amputovanou" špičičkou narodil
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod ErumyRuby » 08 pro 2013 17:16

Taky se nám stal úraz, ocásek je vcelku ale má na němjakoby modřinu. Nejspíš ji to hodně bolí můůu jí nějak ulevit?
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod nevi » 08 pro 2013 18:46

Jestli to modrá, je lepší jet k veterináři, viz výše...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod ErumyRuby » 08 pro 2013 21:34

Ted to ma jen malinko tmavsi. Nosi ho normalne, zere ale polehava a olizuje si ocasek. Budu to sledovat pri zmene hned k vetovi. Jen me zajima co muzu udelat aby to nebolelo.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 pro 2013 08:14

něco proti bolesti naordinuje jedine veterinář.... rozhodně nic z domácí lékárničky ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 09 pro 2013 17:23

Šla bych radši hned, než něco zanedbat. Veterinář jí přinejmenším může dát něco proti zánětu i proti bolesti.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Úrazy a nehody