Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Uskříplý ocásek

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Uskříplý ocásek

Příspěvekod ErumyRuby » 11 pro 2013 06:45

Ocásek je ok. Barva normální, bolí už jen při stisku. Žere, běhá, mluví se mnou.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Zlomený ocásek

Příspěvekod Spaliss » 11 říj 2015 02:00

Ahoj, mému potkanovi se stala nešťastná nehoda při venčení. Vyskočil na polici ve skříni, té odpadlo zajištění a spadla s ním. Když police dopadla tak mu bohužel skřípla a tím i zlomila ocas. Chudáček tam byl naprosto uvězněný :( Muselo ho to hrozně bolet, protože i plakal :( Má otázka na vás zní, jaké to bude mít následky na jeho další život...? Ocas má zlomený cca 1cm od kořene. Může mu to srůst, tak aby ho mohl používat jako předtím? Cítí zbytek ocásku?
Spaliss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 11 říj 2015 11:26

Jeď k veterináři, ideálně co nejdříve. Může to být na amputaci, anebo se to taky může zahojit a ocas třeba zůstane křivý. Ale pokud by začal odumírat, byly by z toho vážnější následky

Budu držet palce, nedávno jsem řešila prokousnutí ocas. Naštěstí byl normálně prokrvený až na konec a zahojil se v pořádku.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ka-Boom! » 25 pro 2015 13:13

Ahojky všem
dneska jsem při pokusu dostat kluky zpod stola jednomu omylem skřípla ocásek, strašně jsem se při jeho vykvíknutí lekla a co nejrychleji ho vytáhla. K mému (ne)štěstí měl na konci ocásku jen trochu sloupnutou kůži (ale nejsem si jistá, jestli to je až na maso :? ), ale krev netekla (má tam jen červený šrám od toho skřipnutí) . Jinak je ocásek v pohodě, nelíže si ho nevypadá ani zlomeně nebo nic podobného.... uzdraví se to ? :?
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Alessa » 28 pro 2015 15:11

To bude ok, jen to kontroluj
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Ka-Boom! » 28 pro 2015 19:40

Oki díky :)
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Úrazy a nehody