Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nateklá packa a prstíky, krev

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Nateklá packa a prstíky, krev

Příspěvekod nevi » 22 bře 2008 22:31

Našla jsem Soňu sedět na zemi a vypadala divně, takže jsem ji vytáhla - má nateklou packu včetně prstíků a na ní krev, netuším odkud... co mám dělat? Takhle večer se v rozumně době nikam nedostanu...

Přesunuto z První pomoci - Nefertity
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: První pomoc

Příspěvekod axioma » 22 bře 2008 22:33

A má tam někde nějakou ránu? Pokud jo, tak bych jí to vydesinfikovala a pak bych asi jela na vet pohotovost, ale zas nevím, jak moc vážně to vypadá :smi:
Kam padají hvězdy
ptal se hvězdář
Chci pro ně zpívat
zpívat spadlým hvězdám

Tam nevedou cesty
smál se cestář
Bude se stmívat
tak nechej vesmír hvězdám
axioma
Moderátor
Moderátor
Potkani: Debilka, Piňďa, Agutka a Eliška
Za Duhovým mostem čeká Bobinka

Příspěvekod eva.jingle » 22 bře 2008 22:45

Napadá mě jedině vydesinfikovat a na otok dát chladný obklad ze zředěného octa :| ... zkus zjistit odkud byla ta krev..jinak Veve tu psala když měla myslím že Bobinka oteklou nožku,zkusím to najít.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nevi » 22 bře 2008 22:47

Místo jsem našla, je taková ošklivější odřenina.
Na veterinu se nedostanu, jen do Eriky, které moc nevěřím, a na kartě mám všehovšudy tři stovky :/ takže to budu muset ošetřit sama, jenže vydenzifikovala jsem to a dál nevím
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod eva.jingle » 22 bře 2008 22:48

eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Re: Nateklá packa a prstíky, krev

Příspěvekod nevi » 23 bře 2008 10:02

Jsem zpátky z veteriny. Večer jsem na jejich doporučení vymyla Betadinou a dala potkana prozatím do ubrouskové izolace. Dostali jsme Baytril na pět dní kvůli počínajícímu zánětu a hypermangan na vymývání.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Veve » 23 bře 2008 11:16

doufám, že bude Soňa v pořádku ;)
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod nevi » 27 bře 2008 21:40

Po kontrole už máme jen mazat mastičkou a sledovat, jestli se to nezanítí. Je možné, že jí slezou drápky, ale zase dorostou...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod axioma » 27 bře 2008 21:51

:up: Pomuchlat myšku :D
Kam padají hvězdy
ptal se hvězdář
Chci pro ně zpívat
zpívat spadlým hvězdám

Tam nevedou cesty
smál se cestář
Bude se stmívat
tak nechej vesmír hvězdám
axioma
Moderátor
Moderátor
Potkani: Debilka, Piňďa, Agutka a Eliška
Za Duhovým mostem čeká Bobinka

Příspěvekod Kimik » 24 čer 2010 09:14

Právě jsem kontrolovala kluky, jestli si přes noc neublížili a jeden Béžák odmítal vylézt ven z domečku. Nakonec jsem ho vytáhla a co jsem nenašla :( Má jednu zadní packu úplně strašně oteklou. Ale nikde žádná rána ani krev, když mu na to šáhnu, tak se nezdá, že by ho to bolelo, myslíte, že má cenu jít s tímhle na veterinu? Možná zkusím nějaký chladivý obklad, nedávno měl něco podobného Iason a během pár dní to samo zmizelo. Nechápu, jak se mu to mohlo stát, mají nízký boxík, takže nikam nemohl šplhat a třeba se nohou zachytit nebo podobně. Tak nám držte palce, ať se to zlepší.
A nenapdá vás ještě nějaká mast, kterou by se to dalo natřít? Za chvíli pojedu do lékárny, tak mi tam snad něco poraděj.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Cayro » 24 čer 2010 09:33

Měsíčková, kostivalová, koňská mast, arniková mast ... ty všechny jsou na takovéhle věci dobré.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 24 čer 2010 10:44

Jestli je to pohmožděnina, tak Heparoid, jinak asi studený obklad a kdyby to modralo nebo se to nelepšilo, tak raději na veterinu...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 24 čer 2010 18:31

Také jsem mazala heparoidem, pokud to nezačne mizet je veterina nutná.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod týnuše » 23 črc 2010 07:59

ahojky:-) prosím vás o radu:-) mému potkánkovi natekl malíček na jedný zadní nožce, měl ho trochu zarudlý, ale čekali jsme týden jestli se mu to nezahojí, když se mu to pořád nehojilo a my se rozhodli zajet na veterinu, tak jsem si všimla že druhou zadní packu má nateklou úplně celou:-( na veterině nám dali akorád nějakou mastičku, že to má nejspíš jen naražený nebo skříplý...mastička tak nějak zabrala, otoky splaskly, ale včera už zase nestoupla na přední packu a dnes jí strašným způsobem natekla...Přitom neměla kde by se uhodila nebo já nevím:_( zkouším to mazat zase tou mastí, ale taťka se bojí, jestli jí to nenatýka z nějakého jiného důvodu:-( nevíte,co by to mohlo být? :-( díky moc
týnuše
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mini

Příspěvekod Hayam » 23 črc 2010 08:59

Nemůže mít nějaký absces, nebo infekci? Padma měla absces přímo na prstíku a furt to natékalo, pak splasklo, nátékalo a splasklo. Jestli ano, tak by to bylo potřeba vyčistit a nasadit antibiotika.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Další

Zpět na Úrazy a nehody