Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nateklá packa a prstíky, krev

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Nateklá packa a prstíky, krev

Příspěvekod týnuše » 23 črc 2010 10:42

no já nevím.. já na tý veterině s nimi nebyla protože sedím každý den v práci...byla tam s minuškou mamka a ta veterinářka jí prý přišla že vůbec netuší, že všechno hledala v knížce a že jí chtěla píchat nějakou injekci právě, a že to neuměla ani spočítat na Minušky váhu nebo co, tak že jim prdla nějakou mast a kdyby se to do pátku nezlepšilo tak ať přijedem...no tak to sice splasklo, ale natekla ta dlaší noha...i když ten malíček taky ještě pořád nevypadá úplně zdravě. má ho trošinku nateklej a takovej zarudlej, ale nic jí nepraská. no asi s ní budu muset skočit o víkendu k nějakýmu jinýmu veterináři:-(
týnuše
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mini

Příspěvekod ještěrkaa » 23 črc 2010 10:46

Určitě vyzkoušjte i jiného veterináře, spousta jich vůbec netuší, co mají s potkanem vlastně dělat, jak co dávkovat... a i do budoucna je dobré vědět, kam jet, kde ti opravdu pomůžou....
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod týnuše » 23 črc 2010 10:51

no my už jsme tam jednou byli, přestal se jí prokrvovat konec ocasu..hlavně máme milion jinejch zvířat a vždy dokázali poradit....ale je tam jeden stálej veterinář a ty doktorky....tam je pokaždý jiná jak se to střídá ryhcle:-( no uvidím no:-( budu to muset sfouknout..ale děkuju moc
týnuše
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 23 črc 2010 11:18

Jak je to v Jihlavě netuším, ale je tu sekce s recenzema na veterináře a kontakty na ně, tak se tam zkus mrknout, jestli je tam někdo dobrý u Vás, nebo alespoň zkušenější než ostatní. Můžu porovnat veta, který sice potkany prijmá, ale nezná a vetku, která je expert a je to víc jak 200% rozdíl.
Jak to popisuješ, mi to připadá spíš jako infekce, ze které se dělají abscesy, nebo tak, tak bych si vyhledala někoho, kdo se vyzná a umí počítat injekce pro potkany, myslím si, že bude potřebovat atb.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod týnuše » 23 črc 2010 11:47

jo určitě to zkusím..děkuju za typ...někde taky píšou, že to může bejt špatnou podestýlkou,ale tomu se mi moc nechce věřit, že by jí to tak nateklo...a že tu přední má od toho jak se snažila odlehčit té zadní...já už prostě vůbec netuším:-( ale zase nevím kde by se mohla skřípnout nebo tak..asi to fakt bude ta infekce..na na antibiotika to bude každopádně:-/ to bude zase peněz...
týnuše
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hayam » 23 črc 2010 13:07

Nerada to říkám, ale jo, to teda bude :dozey:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod týnuše » 23 črc 2010 13:47

no však...jen za to uštípnutí ocasu po mně chtěli 300...a za antibiotika další 200..chjo:-(
týnuše
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod týnuše » 23 črc 2010 14:36

tak mamka byla na veterině, má ta zanícený a dostala nějaký kapky...a děkuju moc všem za rady:-)
týnuše
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 27 črc 2010 06:39

posíláme hojivá pofoukáníčka
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sharkie » 24 lis 2010 02:06

Kevin ma zas napuchnutu packu :( Tentokrat druhu prednu, zase bez nejakeho viditelneho zranenia, akurat na nu vyrazne bolestivejsie reaguje a nie su napuchnute len prstiky, ale aj packa dalej. Mohol by to byt nejaky vnutorny problem, alebo je to len blba nahoda? Zajtra po praci skocim radsej na veterinu. Minule to sice vpohode odpuchlo ale nechce sa mi tentokrat cakat, ked sa to uz opakuje, aj ked s druhou.. a jedine co ma napada je to, ze si ju narazil pri jednej z vychovnych mysich lekcii, ale nezda sa mi to :|
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Sharkie » 24 lis 2010 08:48

Packa vyzerala rano trosicku lepsie, ale stale je cela dost opuchnuta. Dufam, ze nas vecer vezmu, nechce sa mi s tym cakat do zajtra
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod zaceva » 24 lis 2010 10:14

My jsme měli tlapku jak bambuli, když při bitce Kima někdo kousl do zápěstí. Rána nebyla skoro vidět, přišli jsme na to až při důkladném ohledávání, ale pacinku měl napuchlou děsně, celé chodilo, nemohl na ní ani pořádně šlapat. Pomohla betadina a octové obklady. Naštěstí se mi kluci ze všeho rychle dostávaj.
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Sharkie » 24 lis 2010 10:25

on mal prave zadnu packu skaredo kusnutu a na tej sa ziadne napuchnutie neobjavilo, ale predna je opuchnuta bez viditelneho zranenia uz druha behom par tyzdnov :(
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod zaceva » 24 lis 2010 10:50

to bych si tipla, že ji může mít fakt naraženou, nebo nějak pohmožděnou, no asi ho nechat v klidu a aby nemusel packu moc namáhat, nějaký ten obklad, no však máš zkušenosti. Já nedám dopustit na měsíčkovou mast, ta je snad na všechno a nám vždycky pomohla. dává se i na otoky a pohmožděniny. Akorát teda u nás to velmi chutná, takže musim k tomu podávat vždycky nějakou mlsku, aby si to hned neslízali.
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Sharkie » 25 lis 2010 00:25

tak na veterine mi potvrdili, ze to bude len narazene (prosim nech maju pravdu :pray: ), takze budeme po veceroch obkladovat a uvidime

nepodarena foto: normalna nozka v porovnani s opuchnutou
Obrázek

a detail (to v pozadi je moj prst, pre porovnanie, ma ju fakt velku :hurt: a po celej dlzke, nielen prstiky)
Obrázek

bolo mi doporucene ho oddelit, ale obavam sa, ze par dni osamote by mu sice prospelo na tlapku, ale co sa tyka mysej prevychovy, by to bol velky krok spat, tak dufam, ze to pojde bez toho
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

PředchozíDalší

Zpět na Úrazy a nehody