Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkan omylem snědl Ibuprofen

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Potkan omylem snědl Ibuprofen

Příspěvekod chesterfield » 13 led 2008 16:32

:P jsou to nezmaříci naši malí, :loveit:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod gruncza » 14 kvě 2008 22:10

Ahoj, vim, že tohle téma je teď passé, ale kdyby sem náhodou někdy ještě někdo přišel zkoumat, co s potkanem, kt snědl Ibuprofen, tak sem napíšu, co se mi stalo.. Myšinka, rok a půl, schroustala polovinu silnýho Ibuprofenu. Jo, jsem debil, debil, debil - je to moje chyba. Bylo to v noci, tak jsem obvolala 3 pohotovosti- samozřejmě,že nikde nikdo pořádně nic nevěděl.. jen mi poradili abych jí neprodleně dala celou tbl černého uhlí (ne žádnou smectu- černé uhlí vyvazuje toxiny, smecta ne). Potkánek se tvářil jako že je všechno fajn, což přetrvalo i do druhého dne, ale odpoledne (po 14 HODINÁCH PO POŽITÍ!!) to začalo - plazící se myš po kleci, naježená, letargická.. Jako na potvoru, v ten den zrovna nebyla v práci ani jedna z mých paní doktorek (Mikulcová a Chylíková) a ani další vetové, kt by pro potkánka přicházeli v úvahu.. Nakonec js zoufale volala jakémusi panu dr Mecerovi nebo jak se jmenuje, ten mi to líčil, jako že je myšák už 2 dni po smrti a že mám přijet na kapačky a kdesi cosi, ale po tom, co jsem mu ho ukazovala přes skype, řekl že stačí jen dát kouset tbl b-komplexu a pomeranč (kousek) .. ať žijí potkani zvědaví za každých okolnosí- Karunka musela prostě v tu chvíli když js ji ukazovala očmuchávat kamerku, takže vypadala dost zdravě:).. Druhý den ráno (dnes) js jely k paní dr Chylíkové, Karunka pořád stejná - ale aspoň bumbala, čůrala.. Tam nám dali 2 injekce a že prý Ibup. při předávkování může způsobovat selhání jater a ledvin. Teď se mi zdá že je horší - nereaguje, nic. Aspoň že dnes pila z prstu (už nechce), měla pár kousků jídla.. To je zatím všechno.. Doufám, že se tohle nikomu nestane,kdyby se to přepočítalo na člověla,tak by musel sníst něco přes 100 prášků.. Jsem kr.va
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 14 kvě 2008 22:14

Kolik je to hodin? Selhání jater nastává až 48 hodin po požití paracetamolu, u ibuprofenu to asi bude podobný...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod gruncza » 14 kvě 2008 22:44

teď je to 49 hodin..
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod gruncza » 18 kvě 2008 17:45

Tak snad do tohodle tématu píšu naposledy. Karunka to přežila. Vzchopení se trvalo 3 a půl dne, ve kterých jsme mysleli, že už opravdu umírá. Po téhle době začala víc papat a pohybovat se (tahala si kapesníky na stavbu hnízda), ale ještě pořád si sama nedošla k pítku a nevylézala z domečku - dnes , 6 dní po tom co se to stalo , konečně vystrčila čumáček z klece..

Zajímalo by mne, jak dopadla ta sleč na, která tu psala přede mnou, protože nenapsala potkánkovu reakci po tom dni a půl, každopádně dodnes jsem nějak moc neřešila myšlenky , že by mi myš mohla něco nebezpečnýho sníst (jasně, dráty a tak nepočítám), ale každopádně, když se to stane:

1. Potkanovi jakýmkoliv způsobem vyrvat aspoň zbytek Ibáče z pusy (u nás to byla pěkná řežba.. ještě teĎ se bojí jít do určitých míst v pokojíčku .. ale zase díky tomu snědla jen půlku)

2. Okamžitě dát tabletu černého uhlí (rozdrcenou v něčem, co má potkyšák rád)

3. Potkana pozorovat, Ibubrofen může zabít okamžitě (šok), ale nám se to projevilo až po nějakých těch 15 hodinách. Ibubrofen způsobuje selhávání ledvin a jater. Potkánek se z toho může vylízat, ale nemusí - je v ohrožení života. Takže : Jít k doktorovi, který mu sice nemůže udělat žádný výplach žaludku a tak, ale aspoň mu dá injekci na ochranu sliznice trávicího traktu a nějaký vitaminy. Dál mít potkyška v teple, nesvítit na něj a nejdůležitější : Jakýmkoliv způsobem mu cpát jídlo, které ale nesmí být slané, kořeněné, mastné (prostě to co by neměl jíst ani normálně).. My jí zpočátku krmili každé 2 hodiny, jedla šíleně maličko (nejvíc jí jela děts. výživa a sýr gervais nebo almette - vpodstatě nic jiného nejedla) - pak jsme jí do toho začali přidávat trošičku Betaglucanu (můžete i Glukopur nebo prostě nějakou glukosu), nebo třeba zkuste malý kousek kiwi nebo hrozn. vína. Taky jsme jí každou půlhodinu nutili - zprvu z prsu, jinak nechtěla, čaj s medem - můžete vpodstatě jakýkoliv bylinkový, já dávala směs salvus na břicho, spec. na játra je lichořeřišnice, ale tu nepila. Hlavní asi je, jí to fakt cpát, což ale znamená být s ní celý den doma.

4. Asi po 4 dnech začala pít z pítka, ke kt si ale sama nedošla - takže jsme jí ho museli každou hodinu přistrčit k čumáku. Pila strašně moc (na svůj stav), asi kvůli selhávajícím ledvinám. Dál jsme jí nabízeli po chvilkách pořád jídlo, rozšířené o kuřecí maso. Hlavně, aby to bylo dietní (ryby prý radši ne). Zrní jsme jí v kleci nechali, ale stejně se ho dodnes nedotkla.

5. U veta jsme byli ještě jednou, protože vypadala, že umírá (plazení se po kleci, porfyrin, takové to nervní hledání si polohy, při kt by jí bylo dobře, letargie..) - pani doktorka (Chylíková) jí zase dala injekce s vitaminy atd´plus kdyby vám potkánek nepapal, tak se dá injekčně řešit píchání glukosy a vitaminu, což by ale asi znamenalo kapačky, se kterými mám já hroznou zkušenost (potkana pekelně bolí), ale nevím..

6. No, to je asi všechno.. Naděje umírá jako poslední. Snad jen takový dodatek - potkan by neměl , respektive nesmí!, a to ani když je zdravý , jíst takový ty sračičky jako sušenky, čokolády , o salámech ani nemluvě. Já vím, že to je všem určitě jasný, ale já osobně js jí klíďo jednou za čas dala úlomek čokolády, nějakou mastnou bramboru a tak, s dojmem, že to občas ulítne každýmu - no a už před tímhle incidentem js měli problémy s bříškem a paní doktorka se děsila, co to jí a že to za žádných okolností potkan nesmí (hlavně tu čokoládu)

Tak, takhle to bylo u nás, každopádně jestli si teď někdo v děsu čtete, co máte dělat, tak vám šíleně moc přeju, aby se nic nedělo..
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 19 kvě 2008 00:44

Tak to je drsný a snad už bude všechno dobrý!
Jen bych si dovolila podotknout, že u bodu 3 budeš mít asi chybičku, jelikož bych řekla, že čaj s medem dostávala z prstu, ne prsu.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Tkanu » 19 kvě 2008 07:12

grunczo, díky za podrobné poučení nám ostatním :up: Musel to být horor, ale myška je šikulka, že se z toho vylízala a přeju jí, ať už ji potkává jenom to dobré... Je úžasné, jaks o ni svědomitě pečovala... :rose:
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Kometa » 13 lis 2008 16:23

Chjo, jsme na 17h objednaný k Mikulcový, tak jsem myslela, že holky nechám předtim aspoň hodinu běhat, aby nebyly pak nervní a spíš už trošku unavený... no a během prvních 20 minut si Karamela našla půlku Ibalginu (asi půlka 400mg, jiný doma nevedem)(nevěděla jsem o ní, jen jsem jí tahala z tlamy růžový drobky a zavolala tátovi, na jehož stole byl, estli neví, co to tam bylo za prášek). Tak jsem volala na veterinu, ale dřív mě stejně nevezmou, že tam maj narváno. Radili dát čtvrtku černýho uhlí, tak jsem jí ho zkusila dát jen tak a jí taky moc chutnal, takže ho sežrala půlku a teď čekám a na 17h pojedu k Mikulcový. Sice toho dost pak sežrala, ale očividně je jí zle, hýbe se pomalu, apaticky... :(
Držte jí palečky ...
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kometa » 13 lis 2008 16:25

Nevím co mám dělat, jestli jet a vtrhnout k Mikulcový nebo fakt čekat do 5... drtí mě to... normálně furt běhá, teď mi leží v klíně bez hnutí
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Haslerka » 13 lis 2008 17:23

Kometa píše:Nevím co mám dělat, jestli jet a vtrhnout k Mikulcový nebo fakt čekat do 5... drtí mě to... normálně furt běhá, teď mi leží v klíně bez hnutí

Ježiš to mě mrzí, držíme palce...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kometa » 13 lis 2008 17:27

Tak už jsme z5. Dostala podkožně velkou Injekci jakého si Duphalyte a na doma máme Lactulosu, což je snad projímadlo + má dál užívat černý uhlí po čtvrtinkách. A hodně pít. Už je zas docela aktivní, tak uvidíme, co na to játra a ledviny ...

Pokud si to dobře pamatuju, tak 200mg ibalginu je 10x větší dávka, než je maximum, co se u potkanů používá.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 13 lis 2008 17:50

Kometa píše:Tak už jsme z5. Dostala podkožně velkou Injekci jakého si Duphalyte a na doma máme Lactulosu, což je snad projímadlo + má dál užívat černý uhlí po čtvrtinkách. A hodně pít. Už je zas docela aktivní, tak uvidíme, co na to játra a ledviny ...

Pokud si to dobře pamatuju, tak 200mg ibalginu je 10x větší dávka, než je maximum, co se u potkanů používá.

Duphalyte jsou tuším vitaminy a aminokyseliny. Lactulosa je strasne sladoučká dobroučká, to skoro závidím, tak držíme pesti at se z toho ochutnavačka vzpamatuje...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kometa » 13 lis 2008 19:36

Ale je to mrška... jely jsme večer rychle nakoupit, když odjíždíme, ona leží a tváří se polomrtvě... a když jsme přijely, klec prázdná a zavřená ! Tak už jsem si myslela, že snad potkani po sežrání Ibalginu sublimujou nebo co ! A ona vylezla skulinkou a vesele se promenovala po bytě... asi se šla podívat, jestli by se nenašla nějaká další růžová dobrůtka :twisted:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 13 lis 2008 20:55

Jej, to jsem ráda, že ti dobře dopadlo. Tak doufám, že má v pořádku ledviny, o játra bych se nebála, potkani je prý mají docela velký
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Sharkie » 13 lis 2008 21:17

Uff, chudak mala, tiez musia ochutnat vsetko na co narazia :roll: Hlavne, ze sa uz rozhybala, budeme drzat tlapicky, nech sa jej stav len lepsi.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

PředchozíDalší

Zpět na Úrazy a nehody