Stránka 1 z 2

Ztráta krve

PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 20:08
od Phoebe
Pan Myšák si včera večer vytrhl drápek... strašně dlouho krvácel, nedařilo se nám to zastavit, krev byla po celý koupelně, tekla mu proudem :( Zkoušeli jsme dávat různej Gelaspon apod., nakonec jsme to zastaviili zásypem, ale stejně musel krve ztratit strašně moc, na to, že jí má tak 30ml :( Snažila jsem se mu dát co nejvíc napít a najíst, ale stejně je od tý doby (včera v noci) úplně jinej, prstík sice krvácet pak přestal a má tam jen malej stroupek, ale skoro nevyleze ven, což už není normální... nemůže mu něco bejt? Spraví se to nějak samo? Já nevim, co mám dělat, na vet mě večer kdo odvézt neměl a dneska už vypadal dobře...

PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 20:14
od chesterfield
no měl by být v klidu a něco se železem ono červení víno asi bohužel nepřipadá v úvahu

PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 20:51
od Phoca
moji chalani by vedeli rozprávať... vytrhali si pazúriky na koberci, koncom leta a Jogi si ako bonus v klietke vykĺbil prstík...

Obrázek

mal vytrhané asi 4 pazúre, prsty sa mu lepili k sebe, bol to horor.. tiež to dlho krvácalo, zastavovala som to tuším hladkou múkou. Vet nám dal na umývanie Lotagen, výborná vecička, po 5 umytiach sa to krásne upravilo, začalo rásť nové tkanivo.. ale teda bol komunikatívny, aj jedol normálne :roll:
asi je len šoknutý z toho všetkého

PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 23:31
od Phoebe
Pan Myšák dostal do vody Glukopor, za radu moc děkuju Grove! Už se trochu vzpamatoval, začal chodit po kleci, packa vypada dobře, jen je prst trochu zarudlej, ale jen na konečku.

Jinak mě při týhle "příležitosti" napadlo přeložit takovou příručku první pomoci, co jsem našla na webu, myslím teda, že tu ještě nic takovýho není (?)

PříspěvekNapsal: 20 úno 2007 23:37
od Phoebe
Jinak on už byl takovej studenej a cvakal zubama a divně dejchal, jakoby zimou, fakt jsem se bála, že to nezvládne :(

PříspěvekNapsal: 21 úno 2007 10:34
od zulu
Phoebe píše:Jinak mě při týhle "příležitosti" napadlo přeložit takovou příručku první pomoci, co jsem našla na webu, myslím teda, že tu ještě nic takovýho není (?)

já jsem si něco přeložila pro vlastní potřebu, a dodnes to používám, ale nechtělo se mi to zveřejňovat protože tam jsou možná chybky :oops:
kterou máš na mysli?

PříspěvekNapsal: 21 úno 2007 11:45
od Nergita
Phoebe: Esiře, když bbyla po císaři jsem tady dávala Glukopur do vody a teď ho dávám sem tam holkám, hlavně kvůli Bladeii.
Hlavně ať je myšák v pořádku, musel ztratit opravdu dost krve, protože je to kus potkana a toho by asi nic jen tak neskolilo.

PříspěvekNapsal: 05 bře 2007 17:11
od Bethan
Vínm, že už to neni aktuální, ale co se týče urázu prstů, méme se taky čím "chlubit", asi před měsícem nadrženec Mimin oblejzal holčičí kles a Agneska se rozhodla, že jí obtěžuje a zahlodla se mu do prstíku takovým způsobem, že mu zůstal viset jen na kousku kůžičky, zbytek komplet uhlodlej...byl na to ale dost opatrnej a pečlivě si to čistil, desinfikovali sme to, ale pak mu to oteklo, tak jsem letěla za Mikulcovou. Konstatovala, že má překouslou i kostičku a že s tim vlastně nejde nic dělat, protože je to hrozně drobný. nakonec dostal injekci proti bolesti a otoku a ránu jsme mazali framykoinem. Dnes má prstík jako novej...

PříspěvekNapsal: 15 dub 2007 23:20
od cacorka
Phoebe:tvůj myšák měl štěstí,mě zemřela samička po císaři,před tím ztratila dost krve a nedávno mi v náručí vykrvácel 3 měsíce starý potkánek,nedalo se nic dělat,měl tržnou ránu zevnitř ve tváři :cry:
minulý týden jsem musela jedné samičce zaškrtit nohu,jedna jí dost ošklivě kousla,ale to se mi zastavit povedlo,jen byla 3 dny zvlášt,než se jí to zahojilo.se ztrátou krve mám hodně ěpatné zkušenosti :cry:

Re: Ztráta krve

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 21:11
od Kimik
Tohle téma už je dost staré, nemáte někdo od té doby nějaké nové "recepty", co udělat pro potkánka s velkou ztrátou krve? Usáma se zase jednou díky mojí nepozornosti stihl poprat přes klec, ale tentokrát to odnesl on sám, má prokousnuté obě zadní packy a navíc při tom ani necekl, takže mi tady ještě docela dlouhou dobu běhal krvácející a já pracovala a nevšimla si toho :-( Teď už mu to neteče, ale polehává a je studenější. Dala jsem mu do vody Glukopur, ale nechce pít, můžu mu ještě nějak pomoci?

Re: Ztráta krve

PříspěvekNapsal: 31 črc 2010 00:54
od chesterfield
Polníček měl obrovskou ztrátu krve, když si strhnul nekrózu a zasáhl si žílu, na vet mu píchli výživu, měl hodně pít, nabízet to pití furt a to co má rád, třeba i sladké, nezdravé zabalit do tepla. Byl slabounký ještě druhý den, ale pak se to ustálilo.

Re: Ztráta krve

PříspěvekNapsal: 31 črc 2010 07:14
od Kimik
Tak Usáma to zvládl, i když včera vypadal dost zle, dneska už zase běhá v přepravce a chtěl by ven. Příští týden by měl jít na tu kastraci, nebylo by lepší to radši odložit, přece jenom při operaci taky dojde ke ztrátě krve, tak aby to na něj nebylo moc?

Re: Ztráta krve

PříspěvekNapsal: 31 črc 2010 10:57
od Hayam
To se asi raději poraď s vetem. Předpokládám, že ví, že měl nehodu, ne?

Re: Ztráta krve

PříspěvekNapsal: 31 črc 2010 14:32
od Kimik
To je jasný, poradím se, určitě to budeme muset odložit, je vidět, že je zesláblej, polehává a nechá se drbat, což normálně moc nemusí.

Re: Ztráta krve

PříspěvekNapsal: 31 črc 2010 23:22
od Hayam
Třeba přestane zlobit? To by šlo, ne?