Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vyvrácený drápek

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Vyvrácený drápek

Příspěvekod stejsi » 28 kvě 2006 17:28

Moje potkyška si dneska při běhání po obýváku vyvrátila drápek.Teklo jí hrozně moc krve.S mamkou jsme jí to vyčistily jodovou vodou,zavázat si to ale už nenechala.Takže jsem jí dala do malé cestovní klece bez podestýlky,aby si to neznečistila.Už jí to neteče.V tom malém prostoru jančí jak šílená....
Už se vám to stalo?Co s ní mám dělat?
Děkuju za rady
stejsi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoca » 28 kvě 2006 17:31

krvácania by boli dobré zastaviť hemostatickým práškom, napr Traumacel (poznatok z Adélinej príručky), čo sa toho pazúrika týka... Inak sa mi to ešte nestalo, teda mojim potkyškom... nejako nechápem, prečo si ju dala do malej cestovnej klietky :?: jo bacha na koberce, raz sa mi "zasekol" pes...
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod stejsi » 28 kvě 2006 17:34

Nechtěla jsem,aby si to znečistila podestýlkou...při cestování je tam úplně v pohodě,ale před chvílí byla jako vyměněná..Teď už je zalezlá v domečku co tam má a celá se čistí....
stejsi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 29 kvě 2006 16:48

Myslím, že může klidně do klece, nemusí být v přepravce - jestli je tam nervózní, tak je zbytečné ji stresovat. Stržené drápy nejsou nijak vzácná nehoda :) Chce to jenom pár dní prohlížet, jestli se to nepodebírá, ale určitě to bude v pohodě.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod stejsi » 29 kvě 2006 17:12

Tak do klece jsem jí vrátila už včera večer.Už v pohodě běhá po kleci a chová se jakoby se jí nic nestalo.Hlídám jí to a ranka je pěkně zacelená.
Děkuju za rady
stejsi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod zuzana » 29 kvě 2006 21:32

To je nejhorsi. Takovy maly drapek a krve jak na jatkach. My mame 7 potkanu v jedne kleci a kdyz se to stalo, vsude byla krev, na domecku, polickach, vsech jejich hrackach....atd. My zprvu vubec nevedeli co se stalo a prohlizeli jsme vsechny potkanice, jestli se neprali, kdo ma co roztrzeny a tak. A on to byl jen drapek. Navic to tu potkanici vubec nezajimalo, jedine do chtela byl liskovy orisek. :lol: Az kdyz prisla na to, ze ji to cistime a furt ji drzime, tak zacala delat ublizenou.....jen aby dostala dalsi orisek. Jsou to vychytraly zvirata (v dobrem slova smyslu). :D
:love: Buster, Poppy, :love:

:sad: Keaton, Bubbles, Buttons, Butercup, Bambi, Blossom, Lemina,Spud-u-Leeka,Rikku a Lulu and Yuna, Lolly :sad:
zuzana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Viktor » 23 dub 2007 12:43

Ahoj ;)
Tak Piškot si taky o víkendu vylomil dráp, bohužel jsem byl pryč, tak netuším, jak se mu to mohlo stát. Rána už je zaschlá a vypadá, že se dobře hojí. Chtěl bych se zeptat, zda nevíte odpovědi na pár otázek:

(1) Pokud se vám to stalo, o co si váš potkan vylomil dráp? Nevíte, jak tomu předejít, co třeba z klece odstranit nebo vylepšit?
(2) Není to také tím, že by měl drápky příliš dlouhé?
(3) Dorůstá i vylomený drápek, nebo už bude vždy bez něho?

Díky ;)
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod Mája » 23 dub 2007 12:52

Stalo se nám to u Džeryny...když jsem si jí přivezla, nejspíš si v zápalu boje s Oizulí zachytila drápek o koberec a vytrhla si ho celej. Teklo strašně moc krve, ale stačilo to vydesinfikovat a trošku osušit gázou a za chvilku už měla stroupek. Drápek nám narostl celý a je to všechno ok. :D
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Viktor » 23 dub 2007 13:24

Tak to jsem rád, že doroste ;)

Ještě fotodokumentace:
Obrázek
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod chesterfield » 23 dub 2007 16:38

teda to foto všechna čest, vypadá to jako kdyby měl kopýtka. Perfekná dokumentace a prima, žer se hojí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Marqeette » 23 dub 2007 19:43

Vitkore, k te 2. otazce - myslim, ze to urcite muze byt take dlouhymi drapky :) jinak, me se toto jeste nestalo.. :D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Upozorneni ohledne ALERGIE - lidske(hl. pro ty, kdo ji maji) - - - http://potkani-forum.keep.cz/viewtopic. ... 17#p138817 a taky ZDE - - - viewtopic.php?f=20&t=2794
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Damkina.. Sjimik.. Dráček...Jeden a Dva

Příspěvekod Moni » 01 čer 2007 15:08

Tak jsem si to přečetla a mám dotaz-včera jsme to samé objevili u naší kaňky, asi jak se s holkama prala si vylomila drápek, teď tam má zaschlou krev ale ten prstík má oteklej jakoby do bambulky.Co s tím?Napadá mě mastička, ale tu si asi olíže...
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Příspěvekod Nergita » 02 čer 2007 20:47

Moni, je možný, že se jí tam dostala infekce ale to nejlépe posoudí vet, případně ti dá ATB.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Bethan » 02 čer 2007 23:06

¨doporučuju mazat framykoinem, vet s tím stejně nic moc neudělá - dostane atb a lék proti bolesti a otoku, drápek prakticky vždy doroste, mimínkovi takhle Agnes prstík skoro amputovala a už je ok...hodně to krvácí, ale neni to zásadně nebezpečný. Dala bych při takovymhle zranění přednost malý nešplhací kleci nebo přepravce. Krvácení se většinou za chvíli zastraví samo, pak mazat Framykoinovou mastí. Jakmile by to začalo otékat, rudnout, černat...cokoli, pelášit k vetovi.
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Nergita » 02 čer 2007 23:20

Beth, já odpovídala na Monin dotaz a ta píše, že je to oteklý, proto jsem radila veta hned. Pokud je drápej jen vyvrácený, tak se k cetovi nechodí.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Další

Zpět na Úrazy a nehody