Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vyvrácený drápek

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Příspěvekod Bethan » 02 čer 2007 23:27

tjn, ale vet s tim bohužel nic moc krom těch injekcíma framykoinu taky neudělá :( vetšinou se tam naštípne kůstka, jenže jak je tenoučká, tak se s tim nedá nic udělat - dlaha by asi nešla ;) já sem mazala tak, že sem ho čapla, trochu mázla a vrazila dobrotu do tlamy...a tu minutut než to snědkl si to nelízal
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Nergita » 03 čer 2007 00:01

Když měl Dellouš oteklou nožku a rána mu začala hnisat, tak jsme dostali ATB Baytryl - 4x a pomohlo to. Bylo to ale po pokousání, ne z vyvrácenýho drápku.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Moni » 04 čer 2007 13:03

Tak veterinář nám poradil jodovou tinkturu, v lékárně jsme koupili něco na ten způsob, mazalai jsme jí to přes víkend v poměru ředění 1:10 a už je to lepší, ta bambulka na konci prstíku je už maličká a jen tečka krve, zaschlá, jako stroupek.A Kaninka blbne a řádí jakoby nic :-)
Jen mě zarazilo, že jsme nikde v kleci nenašli nějaké stopy krve, protože z toho přece má téct dost krve, ale fakt nic, prohledali jsme jí celou .-( A ještě vet říkal, že by neměli mít hobliny, kor když má te´d nemocnou tlapku, tak jsme holkám podestlali dřevěnýma granulema.
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Re: Vyvrácený drápek

Příspěvekod Louisianka » 22 led 2008 13:34

tak sem se ted celkem vylekala, přiběhnul za mnou malej prcek a na kuži i ocásku měl krev, tak sem se samozřejmě vylekala, ale zjistila, že to nikde na kůži není, on si strhnul celý drápek bobeček :( Nevypadá teda, že by ho to nějak zvlášt zajímalo nebo omezovalo...akorát problém je v tom, že tady nemám žádnou desinfekci ted (jenom Alpu) :/ Tak nevím, jetsli mu to nemám aspoň pořádně pročistit teplou vodou...už nekrvácí, tvoří se stroupek :o Co byste mi radili? Díky :}
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod eva.jingle » 22 led 2008 13:48

Tak když už mu to nekrvácí,tak mu tam vatičkou trošku té alpy ťupni,jedna moje kousavka,takhle urafla drápek,málem i s prstíkem dvěma holkám,polila jsem jim to nad umyvadlem Betadinou a pak každý den ještě Bet. potřela a po několika dnech to bylo zahojené,ale chce to kontrolovat a kdyby se to chtělo zanítit tak jdi raději k veterináři..
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Louisianka » 22 led 2008 15:40

tak ju, provedu :) Díkec
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod jani » 14 kvě 2008 18:51

jak rychle zastavit krvácení ze strhnutého drápku? nebo čím to vydezinfikovat ? je to docela krvák :zip:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Haslerka » 14 kvě 2008 20:43

mno nejlíp traumacel nebo lotagen, ale to doma asi nemas. Jeste je dobry na to placnout krystalek hypermanganu, pripadně zabira u zmolek cerstvyho chleba nebo troska mouky.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod jani » 15 kvě 2008 16:56

jo potkanka neni moje ale kámošky. ona jí čapla z deky na gauči, a potkanka jen vypískla a najednou koukáme že jí kape z packy krev (jooo nevzala jí moc ohleduplně :? ) to s tou moukou jsem si pamatovala ale moc to nepomohlo. nakonec jsme na náplast nakapali jód a packu oblepili, naštěstí byla myška statečná s nechala si to a po chvilce už to neteklo...uf
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod raduss » 28 kvě 2008 09:38

aoj, dneska ráno jsem si u potkýsky všimla,že má pohmožděný drápek u zadní nožky..jakoby trochu vyvrácený, ale je stále na svém místě. chtěla jsem jí to potřít framykoinem,ale začala sebou škubat a začalo to krvácet. Zastavilo se to,ale evidentně jí nožka bolí,je na ní opatrná. Má ten drápek dlouhý, což je moje chyba,že sem jí ho neustříhla,ale ted už zkrátit nešel. Co s tím? Při každém zavadění o něco to určitě začne krvácet, převázat se nenechala..mám to nechat být, potírat framykoinem a čekat?díky:)
raduss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 28 kvě 2008 10:27

spíš než mast bych na to kápla Betadinu a nechala být. Pokud by se to nijak nelepšilo, zašla bych za vetem, aby případně drápek zkrátil sám.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod raduss » 01 čer 2008 01:11

aoj, tak už je po drápku:)..dneska se jí utrhl úplně. Dneska jí to dvakrát začalo krvácet a pak se škupla,drápek pryč, ale naštěstí žádná krev. Prstík má ale nateklej, pročetla jsem si to tu, potírám betadinkou a dám dvakrát denně i framykoin...jen nevíte prosím, kdy by ten otok mohl zmizet?případně, když se to nebude lepšit kdy mám vyhledat veta?třebas pozorovat tři dny a kdyžtak teprv pak stačí?díky :)
raduss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lady.Blackie » 01 čer 2008 20:17

raduss píše:aoj, tak už je po drápku:)..dneska se jí utrhl úplně. Dneska jí to dvakrát začalo krvácet a pak se škupla,drápek pryč, ale naštěstí žádná krev. Prstík má ale nateklej, pročetla jsem si to tu, potírám betadinkou a dám dvakrát denně i framykoin...jen nevíte prosím, kdy by ten otok mohl zmizet?případně, když se to nebude lepšit kdy mám vyhledat veta?třebas pozorovat tři dny a kdyžtak teprv pak stačí?díky :)

Jestli je to oteklé a zarudlé, mazej na veterinu pro atb! Tyhlety "drobnosti" raději nepodceňovat, jestli je v tom zánět, mohlo by se to rozlézt a potkana nakonec i zabít (podle slov MVDr. Mikulcové).
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod raduss » 02 čer 2008 11:39

ahoj, no je to trochu oteklé a zarudlé, ale mám doma framykoin, což je antibiotikum. volala sem radši do Modřan a řekli mi, že stačí dvakrát denně potírat framykoinem tak pět dní. tak snad to bude ok:) díky
raduss
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod amalka_sneckova » 30 říj 2009 09:50

Moje Hašlerka si strhla drápek asi před třemi týdny a mazali jsme řepíkovou mastí, rychle se vše hojilo a teď už tam má jen miniaturní stroupek, ale.... drápek nikde :shock: , prostě ten drápek jí tam nikde neroste...
Hašlerce to očividně nevadí, ale i tak by mě zajímalo, jestli jí tam naroste a popř. za jak dlouho narostl vašim potkánkům, kdo s tím máte zkušenost....?
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

PředchozíDalší

Zpět na Úrazy a nehody