Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Rvačka při seznamování

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Rvačka při seznamování

Příspěvekod ErumyRuby » 16 čer 2014 18:24

Zdravím,
zdárně se mi seznámily (standardní postup seznámení na neutrálním místě, spolu v přepravce už cestovaly domů, klec čistá a totálně přestavěná..) tři stávající mladý holky s postarší nově dovezenou potkankou, trocha ježení, ale pak už spinkaly spolu v hamačku, čistily se a všechno vypadalo úplně v pořádku celej den. Pak se porvaly, nová má prokouslý ucho, jedna z mladších ránu na tlamičce (oko to minulo, asi 3 cm dlouhý, hluboký to není), nejmladší roztrženej prstík (třetí původní je v pořádku, ta vychází se všema). Vyčistila jsem to, dvě mladší jsou oddělený a jsou v cestovním, nechci aby šplhaly nebo si to ušpinily. Nová a pohodářka jsou spolu v kleci. Nějaký rady, co pro ně můžu udělat, aby se to dobře zahojilo a hlavně jak můžu zabránit, aby se něco takovýho stalo znovu? Jsem z toho celkem v šoku, do žádné z nich bych to nikdy neřekla, jsou strašně hodný, kamarádský a znají se už i z dřívějška s tou novou.
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ariadna, Arwen, Rosie Beris

Re: Rvačka při seznamování

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 čer 2014 18:35

neoddělovat je...tohle je ještě prd zranění...ucho bych otřela od krve a nechala tam udělat strup...to samé s prstíkem...ránu na obličeji vyčistit dezinfekcí, ať se jí neudělá absces.... Dala bych je věechny do malý klícky nebo pro začátek klidně do přepravky, ať si zvykají...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod ErumyRuby » 16 čer 2014 18:37

no jo jenomže ony už předtím v přepravce půl dne byly, všecko bylo úplně ok, už třetí den jsou spolu - z toho druhej den bydlí všecky v jedné kleci
"Chci říct, že mám přerušovanej spánek. Ale jestli nadávám jen na tohle, pak jsem na tom skvěle."
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod potkusaci » 16 čer 2014 18:43

Když tak čtu ty seznamovací horrory, myslím, že nebude-li to nutné, že budu chovat potkánky jen po již utvořených skupinkách.
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod ErumyRuby » 16 čer 2014 19:21

to se zdá, že to bývá horor normálně, protože se lidi obvykle dělí o horší zážitky, ale já mám teda zkušenost se seznámením první takhle blbou. Jinak předtím to s holkama bylo úplně v pohodě, první dvě jsem bez jakýchkoliv znalostí prskla dohromady, oňufaly si zadky a rozplácly se do hoblin s čumákama na sobě. Třetí jsem už přidávala opatrněji (ta už byla i z chovky, něco už jsem si víc nastudovala a taky mi poradili), ale taky jsem se s tím nemusela mazat, proběhly se po gauči, pomuchlaly v přepravce a do večera bydlely. Jediný zranění, který některá z nich měla, tak měla vždycky Ariadna, protože je hloupoučká a nemá pud sebezáchovy, ale když už se praly tak jen ve hře a nikdy si nic neudělaly.
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod chesterfield » 16 čer 2014 19:35

ta zranění co líčíš jsou v podstatě "nehody" v zápalu boje si šrábnou kožíšek o něčí zub a podobně. neodděluj je, bude to pro ně vždy nové seznamování. rány se rychle zahojí vydezinfikuj.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod ErumyRuby » 18 čer 2014 12:30

jojo hned jsem se ptala zkušenější kamarádky, jestli není lepší nechat je spolu. V přepravce byly přes noc teda všechny čtyři, jen na kapesníkách, aby se zatáhly rány a neušpinily si to. Teď už je všechno v pohodě a žijou normálně v kleci spolu. Rosie se prstík hojí dobře, packy a podobně prý problém obvykle nebývají. Arwen to má na tlamičce, takže na to prý mám dávat větší pozor, že je obvyklejší, že se tam udělá absces nebo něco. Včera se ukázalo jakej je to miláček. Oddělávala jsem jí z toho přilepený chlupy a čistila desinfekcí. Ani se nehnula, já bejt potkan, tak vřískám jako blázen a sežeru někomu ruku.
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Alessa » 18 čer 2014 13:04

No supr,ono z toho horor děláme spis my lidi,oni si to musí ujasnit,já sem zvyklá od psů,vypadá to zle,ale chnapou naprázdno.u nás teda holky kously šeredně samečka přes mříže a nekrotizoval mu prst a musel se amputovat na 2X,pze se nám nekroza rozšířila,ale jinak jen normální šrámy,co se rychle zahojí a jeden absces,ale ten se taky krásné po vyčištění vyhojil.moje malá je samy šrám od holek,občas je naprdne,ale jinak už s nima normál spinká,den ode dne je min problémů.příště je klidně nech par dni v neutrální malé kleci,kvůli málu prostoru budou na sebe Hodnejsi
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod potkusaci » 18 čer 2014 13:06

"kvůli málu prostoru budou na sebe Hodnejsi"

Jako že si budou víc vycházet vstříc? Neměly by v malém prostoru naopak bojovat "o každý atom svého místa"?
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek

Příspěvekod ErumyRuby » 18 čer 2014 13:10

Já myslím že na velikosti prostoru nezáleží. Jde spíš o to, aby to bylo někde, kde nejsou tak úplně zvyklý a nebudou si chránit teritorium. To že je to malý může mít význam asi ten, že se nováček neschová někam do pryč a bude v kontaktu s ostatníma.
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod potkusaci » 18 čer 2014 13:12

Stejně mi to (jako začátečníkovi, navíc útlocitnému :oops: ) přijde strašidelný, tyhlety "jakoženicneznamenající" bojůvky...zvlášť, když jsem si už tady na fóru leccost přečetla :shock:
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod ErumyRuby » 18 čer 2014 13:15

já je chápu, taky bych cizí lidi vyháněla pryč. Akorát se tu nikdy nic nestalo, teď mám tři poraněný potkanky, z toho jedna má ucho na dvě části a o tom, že by to srostlo vůbec nemůže bejt řeč. Arwen se připletla omylem a má šrám přes tlamičku. Prstík mi zas tolik hlavu nědělá, to se obvykle hojí rychle, Arinka má věčně nějaký zranění, protože s oblibou skáče ze stropu a nechává nohu mezi mřížema.
ErumyRuby
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Kimik » 18 čer 2014 13:22

Potkusaci, ono to s tím prostorem je úplně naopak, řekla bych, že čím větší klec, tím si ten svůj prostor víc bráněj, mě se taky už kolikrát stalo, že spali v malé kleci namačkaný kožíšek na kožíšek, a když se přestěhovali do většího, tak se začali rvát.
Paradoxně ve velkochovech žijí v těch malých bedýnkách, většinou je jich tam kolem pěti, takže se ani neotočej a nervou se. Nikdo tam neřeší seznamování, prostě tam přidaj novýho potkana a nikdo se s nikým nepere, já myslím, že jsou z toho malýho prostoru tak deprimovaný, že už nemají na žádný bitky sílu, prostě si hlídají aspoň kousek svého místa na ležení a jsou rádi, že jsou rádi. A takhle podobně funguje naše přepravková metoda, pozorovala jsem to nejen u potkanů, ale i jiných hlodavců.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod potkusaci » 18 čer 2014 13:49

Tak já to naštěstí nemůžu posoudit, Geofrey a Robin přišli spolu ze zveráku, v malé kleci víc blbli, ve velké mají každý svou "půlku", když chtějí být spolu, tak jsou, když nechtějí, tak si každý zaleze "do svého" (hamáčku, patra,...), naštěstí se zatím neprali, občas se kočkují, ale na případné výstražné "Kucí!" okamžitě přestanou, tak by se mi líbilo, kdyby to tak zůstalo. Aktuálně máme zvířátek "plný stav" :whistle: , takže rozšiřování potkaního kolektivu neřeším, a jsem ráda (protože až budu případně někdy muset řešit, tak doufám, že zrovna já budu mít to štěstí na hladké průběhy seznamování).
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Alessa » 18 čer 2014 15:44

Kimik píše:Potkusaci, ono to s tím prostorem je úplně naopak, řekla bych, že čím větší klec, tím si ten svůj prostor víc bráněj, mě se taky už kolikrát stalo, že spali v malé kleci namačkaný kožíšek na kožíšek, a když se přestěhovali do většího, tak se začali rvát.
Paradoxně ve velkochovech žijí v těch malých bedýnkách, většinou je jich tam kolem pěti, takže se ani neotočej a nervou se. Nikdo tam neřeší seznamování, prostě tam přidaj novýho potkana a nikdo se s nikým nepere, já myslím, že jsou z toho malýho prostoru tak deprimovaný, že už nemají na žádný bitky sílu, prostě si hlídají aspoň kousek svého místa na ležení a jsou rádi, že jsou rádi. A takhle podobně funguje naše přepravková metoda, pozorovala jsem to nejen u potkanů, ale i jiných hlodavců.

jj, takhle se nám po přestěhování 2 brášků do velké klece v 5ti měsících stalo, že se začli rvát, ačkoliv v té malé ve které je měla původní majitelka byli celkem zlatí, Jeremy obýval hořejšek a Tomík spodek a bylo zle jak jeden narušil prostor druhého.
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Další

Zpět na Úrazy a nehody