Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kulhání

Škrábnutí, nateklé packy, pohmožděné packy, skřípnuté ocásky atd.

Re: Kulhání

Příspěvekod Veselka » 31 črc 2016 22:54

Nejsem si jistá jestli jsem správně pochopila popis zranění, ale takhle se mi to jeví jako otlak. Z toho, co vím, otlaky se špatně řeší. Nicméně nechat to být je špatně a hlavně, ať už otlak nebo cokoliv jiného, je třeba najít příčinu.
Tak dojdi k veterináři, ať zjistí o co opravdu jde.

Nevím, co znamená, že je Tvůj potkánek nervóza, jestli jde o přepravu nebo o vyšetření...., ale pokud jde o přepravu, tak se mi osvědčila větší přenoska do které složím měkoučkou deku tak, aby byl nahoře volný přehyb. Potkánci si do něj můžou zalézt jako do vaku.
Když nepospíchám, dám tam potkánka už dřív, dám mu tam dobrotu a zkrátka celkově je učím, aby se přepravky nebály (že když jdou do přepravky, neznamená to jen cestu někam), ale brali to i jako místo pro odměny a prima pelíšek.
Obvykle při cestě zalezou pod deku a celou cestu prochrní.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Darwin a Arwin
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku a Tasíčku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík

Příspěvekod VOTA » 31 črc 2016 23:06

Veselka souhlasim, také se mi to z popisu jeví jako otlak

tady kdyztak viewtopic.php?f=44&t=1796&hilit=otlak
http://www.czkp.cz/ja-potkan/kdyz-onemo ... -tlapkach/ (v obou jsou i obrázky) :)

jinak otlaky jsou bolestive, proto mohl zacit kulhat az postupne - drazdenim... hoji se opravdu spatne, co mam zatm zkusenost.. dulezite bude zjistit pricinu a tu odstranit
otlak vypada nějak takto třeba - po delsim leceni, takze uz neni zarudly jako v odkazech):
Obrázek
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Kačkač » 03 srp 2016 12:27

Lidi, díky, vážně to nejspíš bude otlak (fotka docela odpovídá). Jenda nekulhal hned, nejdřív měl jenom pár dnů tu bouli a chodil a běhal úplně normálně, pak přestal na tu nohu došlapovat. Veselko - právě že nesnáší, když ho někdo bere do ruky (hlazení má jinak rád a jídlo si ode mě taky v klidu vezme), a hrozně mu vždycky buší srdíčko, tak jsem se tomu vetovi chtěla vyhnout. :( Ale když to nejde jinak, dneska tam skočíme; ještě jednou díky!
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kačkač » 08 srp 2016 18:37

Vetův verdikt: otlak, příčina neidentifikována. Pacient dostal naordinované mazání Indulonou - po pěti dnech léčby už voní spíš jako drogerie než potkan. :lol: Otlak zůstává furt stejnej, nejspíš to chce čas (nebo víc krému), tak uvidíme. :)
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod VOTA » 09 srp 2016 10:13

hlavne bude potreba, aby byl hodne na mekkem ;) .. víc kremu (ve smyslu nanest mega vrstvu bych nedelala), místo indulony (coz je pouhy krém tusím? - nepouzivam, takze nevím jestli to ma nejake hojive a regeneracni ucinky, vim jenze jich je vic :D) bych vyzkousela infadolan, kalciovou mast, dermazulen - mazat 2× denně.. přímo veterinární je pak alaptid (na předpis - k dostání u veterináre)... tuším že jsme meli doporuceny oplach rapikem/repíkem (ted se mi to plete :D )... kazdopadne u tech rozjetejsich to bude opravdu zdlouhave
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth

Příspěvekod Kačkač » 09 srp 2016 10:56

Indulona je regenerační krém (i když teda jako alternativu nám nabízeli Niveu...); veterinář mluvil i o té "veterinární masti" (nezmiňoval její název, nevím teda, co přesně měl na mysli), ale jedním dechem dodal, že je děsně drahá a vlastně "zbytečná", že ta Indulona ji v pohodě zastoupí. Zatím u ní zůstanu, jiné mastičky budu shánět případně až doma v Praze po prázdninách. xD Dík za jména, píšu si - předpokládám, že žádná z nich potkanovi neuškodí, kdyby se ji rozhodl slíznout? A "opravdu zdlouhavé" znamená co? Že třeba roční zvíře se z toho nemusí dostat do smrti?
Jo, můžu se ještě zeptat, jak moc je pravděpodobné, že si otlak za stejných podmínek vyrobí i druhý potkan? Bylo by dobrý mazat ho preventivně, nebo čekat? A "otlačujou" se i přední packy, když se na nich nesedí a tolik se nezatěžujou?
Pardon, že jsem tak otravná, ale přísahám, na víc se už ptát nejspíš nebudu. Aspoň teď mě ještě další dotazy nenapadají. xD
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod VOTA » 09 srp 2016 11:21

jo tak kdyz to neni jen krem "na promastení" :D tak u nej jeste zustan, ja taky menila az kdyz neby efekt :) ... s tim ze je alaptid drahy souhlasim (200-300 stal, uz si nepamatuji), proto byl az posledni moznost.. ja kdyz jsem chytila vcas (kontroluju kazdy den vsechny vsude :D) u jinak zdraeho zvirete, tak za tyden/2 naprosto ok :).. kdyz mi ale potkan spatne chodl kvuli stari, tak jsme s tim bojovali pul roku a zlepsilo se to hodne az po udelaní klece viz odkaz czkp.. zalezi proc se mu udelal - hodne lezi na tvrdem, mrizova patra, tusim ze i obezita hraje roli (ted doufam, ze neplacam blbost :lol: ) a u starych problem se zadnimi nozkami, a pak jak moc to ma :).. ty rozjetejsi se logicky budou hojit dele a často hure.. zalezi i jstli budou nejake komplikace - jednou se nam udelal hnis (nesmi se mazat az d vytvoreni kuzicky, pouze oplachovat dezinfkci)... vim, ze známí s tech rozjetejsich poradne nemohli zbavit (nekolik mesicu)... jo tak na prednich jsem otlak zatim nemela, ani jsem neslysela, takze asi moc nebyvá nebo vubec?... já ostatní nikdy preventivne nepatlala, mozna se ozve jeste nekdo, tak uvidis, co delal on :)... jinak zahadne jsem to mela vzdy jen u jednoho - nedavno mel jeden cerveny flicek na prave zadni asi 2×4mm a druhy den pidi boulicku - pouze na jedne noze, nikdo jiny nic, vubec netusim proc (mozna prtoze jako jediny vic lezel v kosiku, jak bylo vedro?).. dala jsem vic hamaku, azdy den mazala 2× denne dermazulen a za týden a kousek byl pryc :D .. takze s tim taky mzna poradi nekdo dalsi :D

ted jsem si jeste vsimla: nikdy mi to nelizali z tecch nozek, ale kdyz jsem se ptala tak infadolan, kalciovka pry nevadi (ten dermazulen obsahuje heřmanek myslim, takže by mel byt taky ok).. alaptid by pry moc lizat nemeli, ale kdz slizne trochu nevadi.. ja vzdycky po namazani dala kousicek mlsky :D
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Pino Sega » 31 črc 2017 02:11

Zdravím vespolek. Můj cca 6ti měsíční zverimexáč Lobo posledních pár dní tak úplně nepoužívá levou zadní nohu. Zdá se, že jí šetří a našlapuje jako kdyby jen patou. Otok mi nepřijde že by měl, ani jinou barvu nožky asi nepozoruju. Jediné co, tak většinu času má prsty u sebe a mírně pokrčené, i během chůze je moc nenatahuje tak jako na druhé noze. Na druhou stránku na zadní se staví zatím bez problému zdá se a danou nožkou se i normálně podrbe. Rád bych zjistil zda má někdo podobnou zkušenost jako já a ví, co by to mohlo znamenat. Mám ho teprve měsíc, je to ještě takovej posera trochu :roll: minulý týden prodělal zánět, kdy čůral krev a dostával dvakrát denně antibiotika, což mu podle mně vůbec nepřidalo na jeho důvěře ke mně, vzhledem k tomu, jak moc mu medicína "chutnala" :whistle: Ani se mu od té doby nechce nechat vzít do ruky, to je hned hotovej vřískot a povolí všechny otvory,jako by týden nevykonával potřebu :lol: tak se ptám radši zde,než ho po dvou dnech zase brát stresovat k veterináři. Tisíceré díky za sebe i za Loba přátelé
Pino Sega
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lord Raiden, Lobo

R.I.P. Sonic,Kratos a Moloch

Příspěvekod Vorva » 31 črc 2017 12:04

Může to být cokoliv, mohl špatně doskočit, mít to naražené, může tam být zánět. Asi bych jen pozorovala a při změně, jako je otok či barva, bych šla k veterináři.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Pino Sega » 31 črc 2017 20:31

dobře,moc díky za radu :up:
Pino Sega
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lord Raiden, Lobo

R.I.P. Sonic,Kratos a Moloch

Předchozí