Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

nateklá tvář

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

nateklá tvář

Příspěvekod CZpavinka » 25 pro 2012 17:18

zdravím vás, včera mi začal alibaba pšíkat víc, než je normální, bohužel jsem u rodičů a tak nemám u sebe ani možnost koupit echinaceu, ta bude zítra, ale dneska jsem si všimla u aliho, že má nateklou jednu část tváře :( koukala jsem se do tlamky, ale přiznám se, že nevím moc, co mám hledat, jen mi přišlo, že má horní zoubky víc od sebe u dásně, ale zdá se, že normálně papká. Ale ten otok tam evidentně je. Je taky fakt, že moje mamka mu dávala dost často takové tvrdé dobroty, nevěděla jsem to, že jim jich dává tolik :roll: nemůže to mít z toho tvrdého?
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Re: nateklá tvář

Příspěvekod Kimik » 25 pro 2012 18:12

Nemůže to být třeba začínající absces? Nebolí ho to na dotyk? A jinak se tváří a chová normálně? Z tvrdých dobrot by mu nic být nemělo.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod CZpavinka » 25 pro 2012 18:48

z venku není nic vidět, ono to skoro nejde ani poznat, jestli je to nateklé nebo ne, ale řekla bych že spíš je. Jinak je OK až na to pšikání, ale to je bohužel tím, že se nastydl u naših, mají tu doela zimu před noc a on spal sám jen ve sputníku, apple byl jinde zalezlej darebák a nezahřál ho
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod CZpavinka » 25 pro 2012 19:00

nepoznám, jestli ho to bolí, myslím, že ne, ale nehce se nechat prohlídnout, on na tohle nebyl nikdy moc sdílnej :/ víc mě trápí to pšíkání, mamka má doma průduškovej čaj, ale nevím, jakou dávku mu podat, poradíte, prosím? nemohla jsem to dohledat
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Kimik » 25 pro 2012 19:16

Tak to ti bohužel neporadím, průdušák jsem potkanům ještě nevařila. A zkoušela jsi hledat, nepsalo se tady už někde o tom?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod CZpavinka » 25 pro 2012 19:26

zkoušela, všude jen, že jim ho dávají ale nikde dávkování ani jak silnej atd :/ to jsem nenašla...
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod chesterfield » 25 pro 2012 20:50

czpaví dala bych normální dávku jako pro nás - není tam podle mne nic co by mu mohlo uškodit, třeba toho zase nevypije tolik co člověk, takžed když mu udělaš jako sobě do hrníčku a dáš mu z toho napít mělo by to být OK, nateklá tvářička je odle mne horší, sleduj pozoruj čichej k oušku a do tlamky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod CZpavinka » 29 pro 2012 00:27

ches ani jsem nestihla poděkovat za rady. Pořád ho hlídám, pšíkání se už zlepšilo, ale otok /nebo co to je/ asi ne. Netuším, z čeho by to mohlo být, prohlídala jsem mu ucho a nic, nesmrdí mu z něho ani nijak hlavičku nenaklání, je fakt, že do tlamky jsem se mu nedostala pořádně, ale normálně kouše i tvrdší věci, baští pořád s tím jeho apetitem, když mu dám napaječku s medicínkou tak se o ní rve s applem :smi: tak moc nevím, co víc ještě dělat :|
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Hayam » 29 pro 2012 00:35

S pšíkáním bych si takový stres nedělala, ten průduškový čaj by mohl pomoct ;)

Mně by víc trápil otok :( Pořád stejné? Nevím, kde si, jestli v Blansku nebo kde, ale ono by to teoreticky chtělo veterináře :roll: Na králíkách se pohybuje hlavně na chatu Ošla, je to veterinářka, primárně sice ne pro potkany, ale je z Blanska a třeba poradí ;)
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod CZpavinka » 29 pro 2012 10:53

určitě s ním zajdu k vetovi, ale až po Novém roce, náš má etď zavřeno, chodím tam, kde domča nechala operovat svoje holky a doporučuje mi ho. Jinak asi pořád stejné, no :| nevím, jestli je to dobře, nebo špatně, protože se to nezměnilo, ale na absces to nevypadá, ten už by se formoval podle mého názoru
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod chesterfield » 30 pro 2012 07:00

a v kterých místech hlavinky to je?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod CZpavinka » 30 pro 2012 14:35

je to v místech pod očičkem směrem k čumáčku, není to žádná boulička znatelná, ale opravdu to vypadá jako otok, něco jak když člověku nateče tvář když ho bolí zub
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Hayam » 30 pro 2012 14:53

Mně něco napadlo, ale doufám, že se pletu :(

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod CZpavinka » 30 pro 2012 15:28

co tě napadlo, Hají? Mně taky napadlo něco, jestli ho to "netlačí" na dutiny u nosánku a jestli proto nepšíká...protože u nosu nemá ani kapičku porfyrinu, což je divný, ne? Kdyby měl rýmu jako takovou, tak by mu teklo z nosu :| mám o něj strach :( neskutečně za poslední týden zestárl :/
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Hayam » 30 pro 2012 15:58

Chio měla měkký nádor na tváři :( Byla jsem s ní na RTG a byl potvrzený. Jí rychle rostl, do týdne do té doby, že se dostal kolem lícní kosti a začal jí tlačit na dýchací cesty :zip: Jinak by mě to nenapadlo, ale v souvislosti s tím, že Ali je vnouček :omg: Já doufám, že ne. Ale to bys poznala podle mně, kdyby to bylo ono. Roste to?

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Další

Zpět na Oči, uši, zuby