Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak ucvaknout přerostlý zoubek?

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Jak ucvaknout přerostlý zoubek?

Příspěvekod lemurka » 06 pro 2012 20:48

Ahoj, moje potkánka byla teď asi tři týdny na kašovité stravě kvůli nemoci a dnes jsem si všimla, že má přerostlé horní zoubky. K mému překvapení jsem před chvílí našla jeden v mé posteli, takže si ho asi nějak záhadně sama ulomila, ale nevím, co mám dělat s tím druhým. Jestli to nechat tak, že by si ho taky sama vykurýrovala a nebo ucvaknout.. v tom případě bych ale potřebovala nějaké rady, jak na to. Drápky ji cvakám normálně, ale nějak si neumím představit, že při té její pohyblivosti ten zub půjde. A u veta, kde je akční ještě víc, mi to přijde jako úplná utopie.. nemáte s tím někdo zkušenosti? Předem děkuju
lemurka
Růžovka
Růžovka

Re: Jak ucvaknout přerostlý zoubek?

Příspěvekod womi » 06 pro 2012 21:51

k vetovi, doma to rozhodně nezkoušej! Oni mají chvat, kterým si jí znehybní
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod lemurka » 07 pro 2012 10:27

No tak dneska ráno už si ulomila i ten druhý, takže vyřešeno.. jen aby ji to zas dorostlo :-)
lemurka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 07 pro 2012 10:39

i tak bych zašla na kontrolu, jestli nebude potřeba je zabrousit, aby si tlamičku neporanila.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kukla » 07 pro 2012 16:58

Určitě k vetovi, a nechat zkontrolovat i zadní zuby, může být problém i tam, a ten údajně jak jednou vznikne, tak už se sám od sebe nespraví, je potřeba to zbrousit.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod jani » 08 pro 2012 20:50

Kontrola u veta určitě nic nezkazí..Jinak měla jsem potkanku (Adamku), které se na stáří rozjely spodní zuby a jeden přerůstal potom pořád, naučili jsme se to cvakat doma. Jde to, ale chce to cvik a hlavně ona nebyla příliš mrštná.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Zpět na Oči, uši, zuby