Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zánět ouška? Běhá pořád dokola.

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Zánět ouška? Běhá pořád dokola.

Příspěvekod AKPMinnie » 08 črc 2011 15:39

Ahojky,
pořídili jsme si dalšího potkánka - Minnie. Od začátku, co ji máme běhá pořád dokola a přepadává. Může to být zánět ucha? Popřípadě vyléčí se, když dostane atb? Kolik stojí takové vyšetření a atb? Jsme z Budějovic a už nám umřeli dvě čtyřleté potkanní dámy :-((
Děkuju za reakce.
AKPMinnie
Růžovka
Růžovka

Re: Zánět ouška? Běhá pořád dokola.

Příspěvekod Hayam » 08 črc 2011 16:15

Může to být zánět ucha a může to být po mrtvičce. Když jí budeš do jídla přidávat pangamín (kvasnice) nic tím nezkazíš ale zašla bych s ní k veterináři, který se na potkany orientuje. Jestli je to zánět, tak potřebuje antibiotika aby se toho zbavil. Kolik to bude stát netuším, je to individuální jak podle města tak podle veterináře.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Re: Zánět ouška? Běhá pořád dokola.

Příspěvekod Pepinie » 08 črc 2011 16:19

souhlasím s Hayam - zánět ucha nebo mrtvička...na zánět určitě budou antibiotika potřeba a opravdu je nejlepší zajít k veterináři...pro potkánky zase ty ceny nejsou tak vysoké - já jsem třeba naposledy při léčení antibiotiky zaplatila 160 korun za celé vyšetření, antibiotika na týden a sirup proti kašli na tři dny...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Zpět na Oči, uši, zuby