Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ucpané ušní žlázy?

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Ucpané ušní žlázy?

Příspěvekod Buggie » 12 zář 2010 04:25

Zdravím.
Nedávno jsem u potkanky Lékorky narazila na takové pupínky na obouch uších. Zezačátku jsem myslela, že to bude začínající svrab (nebo nějaká podobná brebera), ale na veterině mi řekli, že má myška ucpané ušní žlázy a k tomu možná lokální zánět :cry: ( ze znečištěného prostředí - pak už nevím záchod čistím ob dva dny, jendou za týden kompletně celou klícku umyju a vyperu hamaky a očistím hračky). Prý že ouško to stačí otírat jednou denně vývarem z řepíku, a obě mé slečny musí být už napořád ve sterilním prostředí ( bylo my vysvětleno, že je to jen klec s ubrousky, které budu každý den měnit... a nesmí tam být hamaky, domky ani nic, co by se nedalo jednorázove vyměnit!).
Prostě se mi to nějak nezamlouvá a chci se zeptat, jestli jste se s něčím podobným setkaly, popř. jakou alternativu by jste tu viděli? Nechat holkám jen prázdnou klec s ubrousky se mi nechce, to bych raději ty hamaky prala co den, ale jako řešení se mi to nezdá :(
Buggie
Růžovka
Růžovka

Re: Ucpané ušní žlázy?

Příspěvekod eva.jingle » 12 zář 2010 06:59

Ahoj Bugie,to jsem opravdu nikdy neslyšela-ucpané ušní žlázy..nedalo by se to nějak vyfotit?
.Fotky potkaního ušního svrabu jsi už jistě někde našla-podobá se to tomu co má Tvoje potkanka?Má veterinář ke kterému chodíš zkušenosti s potkany?Zkusila bych na Tvém místě ještě jiného veterináře.Protože veterinář se zkušenostmi by nedal potkanovi na zánět ucha(jestli tím myslel/a ten "lokální zánět") řepík,ale antibiotika..no nevím,třeba Ti odpoví někdo kdo se s tím setkal.držím palce,ať je potkanka brzy v pořádku.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Buggie » 12 zář 2010 13:34

Svrab jsem už na fotkách zkoumala a je fakt, že Lékorka si ty "pupínky" nedrbe (a nevypadá, že by jí to nějak bolelo nebo svědilo, protože když jí to ošetřuji vatičkou namočenou ve vývaru, dál si vesele hledí svého). Fotku se pokusím dodat v nejbližší době, ale vypadá to prostě jako malinkaté pupínky/bradavičky na okrajích oušek.
Chodím na Weilovnu v Příbrami, jsou tam moc ochotní a vždy mi tam pomohly jak se zánětama, tak s breberama a podobně, jen tohle se mi prostě nějak nezdá :| Uvidím. Zkusím to ještě pár dní ošetřovat dle rady a pokud neuvidím žádné výsledky, vezmu jí k vetovy do Prahy.
Buggie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 12 zář 2010 13:39

po pravdě si myslím, že maličké pupínky/bradavičky na okrajích oušek jsou jasný ušní svrab.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Haslerka » 12 zář 2010 13:44

takhle vypadá ušní svrab
v počátečním stadiu
Obrázek
rozvinutý
Obrázek
zanedbaný ušní svrab
Obrázek
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Zpět na Oči, uši, zuby