Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Slintající potkan

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Slintající potkan

Příspěvekod chesterfield » 18 črc 2010 08:25

Byli jsme venku na trávě s Pekelníčkama, najednou Leonhard začal slintat. Ale opravdu jako bernardýn. Celý hrudníček mokrý, začal se také chovat divně, plazil se po břiše, ryl čumákem po zemi. Vyděšeně jsme ukončili potkaní piknik a šup na veterinu. Že to není vzteklina jsme sice věděli, ale ....
Na veterině pohlédla do pusy, (bránil se jak tygr), nic zapíchlého nebylo, žádná viditelná ranka. Pak do něj koukla přístrojem se světýlkem a světe div se - náš blbeček si prokousl jazyk!!! :roll: Na IVetu jsem samozřejmě jako obvykle byli atrakcí - dokonce nám za to nic nenaúčtovala. Asi hodinku po začátku slintací akce, se myšák zklidnil, rada byla - počkat oddělit, heřmánek. Sel na marodku, udělaly jsme ledík, heřmánek, pribiňák. Zřejmě ta první bolest ustala a byl klid. Dnes je již zcela OK.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Slintající potkan

Příspěvekod Eireen » 18 črc 2010 08:38

Tohle se nám taky stalo, ale nebyl to zřejmě prokousnutý jazyk, ale jak říkali po telefonu v Kolmé, spíš se Doreen něco nalepilo na patro nebo tak. Včera nás hrozně vyděsila. Napřed takové křečovité pohyby, dávení, vykulené oči, pak se táhly sliny se zbytkama zřejmě špagety, kterou miluje a hltá...potom jezdila hlavičkou po parketách a plazila se.No do tlamy jsme se nedostali, nepustila nás, ale cca do 2 hodin to přestalo, tak jsem ráda, bylo to hrozný. :( Bylo 12 hodin v noci, nikam už jsme nejeli, ale kdyby to bylo akutní, určo bychom vyrazili...Dneska je už naprosto v pořádku.
Jen láska ke zvířatům ze mne učinila lidskou bytost.
Eireen
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Doreen, Terezka, Gábinka

v sýrovém nebíčku je Asibela a Gertrudička

Příspěvekod Kimik » 18 črc 2010 09:08

Tak to jsem ráda, že to nebylo nic vážného. Ale jak si může potkan prokousnout jazyk? :shock:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 18 črc 2010 09:14

ehm no sice jsme jej označovali za blbečka, ale nejspíš to bylo když se jako obvykle kočkovali se Siegfriedem a asi mu hlavičkou, nebo nožkou zespoda kopnul do čumáku a šup on zkousnul, ale tak úplně přesně si to představit neumím. Paní doktorka však opravdu zkonstatovala dvě dirky v jazyce, durch prokouslé.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Káča » 18 črc 2010 11:20

Ches, tohle se třeba sestávalo i mojí Potky, když lítala jak blázen venku a byla totálně uhnaná :smi: ! jazýček se uzdraví, myslím, že to nebude nic vážného :angel:
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Piškot » 03 bře 2014 15:55

Také se nám stalo, že naši krysáčci začali slintat. Bylo to po celé kleci, nevím, z čeho to bylo... :shock: Druhý den ale byli úplně v pohodě..!!!
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Piškot » 17 bře 2014 10:22

Taky nám potkani slintaly...Nevím proč. Ale druhý den byli úplně ok. :bash:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Piškot » 24 dub 2014 14:47

Prosím vás, nevíte, co to mohlo být? Naši (jak jsem již psala), také jeden den slintali (každý jiný den) a druhý den byli úplně v pohodě... :shock:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elerían » 24 dub 2014 17:01

A čo si im dala jesť? Slinenie znamená proste upchatý pažerák. Mohlo to byť niečo, čo po prehltnutí napuchlo (napr. u koní to spôsobujú repné rezky - u potkana to môže urobiť väčší kúsok pečiva, mne sa potkan raz zoslintal z kúska knedlíku, ktorý ukradol)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Piškot » 25 dub 2014 13:01

Já nevím. Ten den i den před tím měli normálně krmnou směs, na jakou byli zvyklí... :roll:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Zpět na Oči, uši, zuby