Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krvácející oko

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Krvácející oko

Příspěvekod Kometa » 28 úno 2010 21:25

Prosím vás, Šmoula si nevím jak v kleci poranila oko. Vyloženě jí krvácí, nejde o porfyrin. Oko tam má, ale zdá se mi, že je uvnitř krvavé. Volala jsem do stodůlek a tam mi rovnou řekli, že si na to netroufaj (uvedla jsem, že možná bude oko potřeba vyndat).

Co mam dělat? Zkusit chvíli počkat, jestli to přejde nebo ... ? Nevím, kde teď sehnat nějakého odborníka na potkany.
Naposledy upravil Kometa dne 01 bře 2010 12:39, celkově upraveno 1
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: SOS krvácející oko !!!

Příspěvekod Kometa » 28 úno 2010 21:30

Blbý je, že já ráno jedu do Plzně na vyšetření a v zpátky doma budu až asi po poledni, takže nemůžu počkat do rána a ráno s ní někam zajet.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod m.schroglova » 28 úno 2010 22:02

můžeš to vyfotit, ať můžeme posoudit? Snad to nebude nic vážného... :(
Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí. (Catullus)
Vysvětluješ-li pomluvu, činíš ji ještě horší. (Publilius Syrus)
Mladá generace si i dnes váží stáří. Ovšem jen pokud jde o víno, whisky a nábytek. (Truman Capote)
Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou. (Vladislav Müller)
Hlavní příčinou rozvodů je manželství. (Albert Einstein)

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Potkani: Stuart (*05/08 +02/10)
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod Kometa » 01 bře 2010 00:13

Dojela jsem na Kolmou, dnes tam je Blažková. Budu po 4 hodinách kapat atb kapičky a zítra odpoledne kontrola u Holý. Má nejspíš krev v přední komoře oka. No a buď budeme mít štěstí a vstřebá se to nebo to je asi konečná :( Protože s inhalačkou operovat nepůjde a injekční asi ve svym věku nepřežije :cry: Tak jí prosím držte pacičky...
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 01 bře 2010 05:43

juj myšinko malá :( moc na vás myslíme, at se to vstřebá a je dobře
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cayro » 01 bře 2010 07:21

Držím všechny palce akluci ocásky a tlapky, ať to dobře dopadne.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Haslerka » 01 bře 2010 09:59

Kometa píše:Dojela jsem na Kolmou, dnes tam je Blažková. Budu po 4 hodinách kapat atb kapičky a zítra odpoledne kontrola u Holý. Má nejspíš krev v přední komoře oka. No a buď budeme mít štěstí a vstřebá se to nebo to je asi konečná :( Protože s inhalačkou operovat nepůjde a injekční asi ve svym věku nepřežije :cry: Tak jí prosím držte pacičky...

ale prosimtě, injekční není takový strašák, jak si myslíš, pokud je holka jinak zdravá, tak injekční zvládne. Já běžně nechávám operovat i 2,5lete potkany a pouze v injekční narkoze, nikdy se nestalo, že by nějaký zemřel - a to jsem nechavala operovat i 6leté morče, které mělo v hajzlu ledviny a bylo vyhuble na kost. Pokud je vetka šikovná, tak očko bude venku a bez problemu, uvidíš.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Praya » 01 bře 2010 11:21

Jaj!! Držíme pěsti ať se myška pěkně uzdraví.
TO THE WORLD, YOU ARE ONE PERSON.
TO A RAT, YOU ARE THE WORLD.
Charlie S., http://www.worldratday.com

Obrázek
Praya
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: RIP:
Róza (rex, fawn, berkshire, 12. 1. 2010 - 2. 11. 2011) z Momins of Opatov
Oliva (standard, black, solid, 18. 9. 2009 - 10. 4. 2012) z Šedé eminence
Adélka (dumbo, velveteen, russian blue, 2. 1. 2010 - 29. 10. 2012) z TazManie
Pecka (standard, mink, irish, 18. 9. 2009 - 25. 12. 2012) z Šedé eminence

Příspěvekod nevi » 01 bře 2010 11:23

Já bych to tak nehrotila - potkani se hojí dobře, a mimochodem moje stařenka Ginny žije už docela dlouho s pohmožděným okem, na které patrně pořádně nevidí, což je podle mě fakt detail. Docela dost zkušeností má se zraněními oka Lemonka, můžeš se zkusit informovat u ní...
Jinak s injekční narkozou mám zkušenosti dvě, jedna je dobrá a druhou bych nikomu nepřála... jak snáší Šmoula narkozu obecně?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kometa » 01 bře 2010 12:38

Zatím byla operovaná jednou, asi před měsícem, inhalačkou. Ale jak se budila netuším, viděla jsem jí až po několika hodinách a to už byla ok. No, uvidíme. Ona Blažková je takový vzdávací typ, takže pochopitelně Šmoulu v případě problému s očíčkem utratit nenechám, operací (kromě peněz) nemůžu nic ztratit.

Když jsem včera volala do Stodůlek, říkali něco ve smyslu že je Mikulcová na delší dobu mimo- nevíte o ní něco? Přeci jen jí důvěřuju nejvíc.

Hašlerko, díky za optimismus. Šmoule jsou 2 roky a 3 měsíce, tak jsem ráda, že má šanci to zvládnout.

Je na ní vidět, jak jí je chudince mizerně... přitom ona je takový zlatíčko, nezaslouží si to :(
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Re: Krvácející oko

Příspěvekod womi » 01 bře 2010 12:44

nejen Blažková je vzdávací typ. Když jsem byla v kolmé s Benem a jeho okem (měl krvácení v přední oční komoře), tak mu nedávali moc šance ani Kňákal s Holou. A nakonec se z toho dostal sám, po týdnu jsem mu i přestala kapat kapky, protože evidentně neměly absolutně žádnej účinek. Spíš bych to viděla, že Mikulcová víc riskuje, v Kolmé jsou opatrnější. Tím nemyslím kritiku ani jednoho, jen je to podle mě fakt.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kometa » 01 bře 2010 15:04

Jojo, Kňákal je to samý, je sice hezký, že to s ním konzultují, ale vzhledem k tomu, že si jenom přizvukujou a všechno si to pěkně odsouhlasí... Když jsem řešila, jestli nechat Šmoule operovat ten nádor na zadečku, tak jsem taky uvažovala, co je "dobrý odhad" a co je "riskování a operování za každou cenu". Ale vzhledem k tomu, že to Mikulcová zdárně odoperovala tak se prostě musím přiklonit na její stranu.

Tak jsem to tam alespoň včera Blažkový (bez jakýchokoli výčitek) řekla, ještě si na nás vzpomínala. Aby měla zpětnou vazbu.

Womi, jak to Benovo oko vypadalo? My máme asi to samé. Taky bylo uvnitř celé zalité krví? A krvácelo mu i ven? Co se s tou krví uvnitř stalo? Je tam pořád nebo se vstřebala?

Šmoule to včera dost krvácelo i ven, vypadala zas jak z hororu, škoda že jsem vám jí nevyfotila, ona má na ty krvavý úrazy štěstí.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 01 bře 2010 15:08

komet, koukni se sem : viewtopic.php?f=45&t=6264

zkusím ti ještě najít, co jsme dosatali za kapky

edit:
veterina v Kolmé:
Remus: kontrola, injekce kortikoidů(Dependin Veyx) - 139 kč
Ben: prohlídka, kapky do očí(Garasone), Prednisolon domů na dva dny - 265 kč. A ještě mu píchli inj. tam, ale asi jí zapomněli naúčtovat, ve faktuře jí totiž nikde nevidím

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Kometa » 01 bře 2010 15:24

Díky, tak u nás to vypadá tak nějak stejně, tak snad i budeme mít štěstí jako vy a vstřebá se to. Zatím jen po čtyřech hodinách kapeme do oka Maxitrol, což je teda super boj, jednou rukou zároveň znehybnit potkana a držet mu očíčko otevřený a druhou kapat. Už jsem vyzkoušela kde co včetně toho, zdali by nešlo si nějakou část zvířete přidržet pusou :roflcry:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 01 bře 2010 16:04

do pusy můžeš chytit ocas :roflcry: :roflcry:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Oči, uši, zuby