Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

změna barvy oka

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Re: změna barvy oka

Příspěvekod nevi » 19 lis 2010 10:53

Něco podobného má Mirja. Oko je na světle tmavě červené. Má to na obou rovnoměrně, takže předpokládám, že jde asi o nějakou dědičnou vadu, co mívají potkani ze zverimexu. Když měla Ginny krev v oční komoře, vypadalo to jinak.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kukla » 19 lis 2010 12:52

U obou mých huskyn jsem si všimla, že zornice hází odlesky do červena. Podle mě je to nějakým "průhlednějším" okem u tohohle znaku.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod zaceva » 19 lis 2010 14:51

A není to prostě jen hodně dark ruby?
To, co popisuju já u Kocoura je fakt krev, je to taková červená skvrnka nepravidelného tvaru na oku. Naštěstí si to nechá v poho namazat, ale musim ho pak na chvili uklidit z dosahu ostatních potkyšů, protože ty k němu hned běží a s nadšením mu to oko lížou - Kocourovi se to náramně líbí. Nechápu, co na tom maj. Není to nijak cítit, alespon pro mě, ale oni jsou po tom jak diví. :smi:
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod womi » 19 lis 2010 17:11

my jsme tenkrát dostali oční kapky, ale už si nepamtuju název. Po čase se to vstřebalo a Ben asi na to oko neviděl, ale rozhodně to nedával nijak najevo. každopádně to vstřebávání celkem trvá, protože ta krev se z oční komory nemá moc jak dostávat.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 19 lis 2010 19:08

zaceva píše:A není to prostě jen hodně dark ruby?

Rozhodně ne, tmavé barvy mají vždy černé oči.

Kukla: Viděla jsem to nejen u huskyn, nikdy ale ne u solida. Na bílé znaky se vážou různé problémy, čím víc bílé, tím větší riziko...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod zaceva » 28 úno 2011 17:41

ach jo....

tak to máme u Kocoura na novo. 14.2., kdy měl zrovna první narozeniny, jsme přišli večer domů a našli Kocoura s obrovským otokem oka, samozřejmě zalitým krví - vypadalo to úděsně. Samozřejmě okamžitě jsme šli k vetovi a dostali injekci proti otoku a zánětu a 6x denně mazání framykoinem. Oko rychle splasklo, krev se začala vstřebávat a vypadalo to, že to bude ok. Vzhledem k tomu, že se to objevilo náhle, vypadalo to jako následek úrazu.

Bohužel si nepamatuju, u kterého oka to měl v listopadu, kdy to měl jen krev v přední komoře a za pár dní bylo všechno v pořádku. Bohužel se ted očičko začalo scvrkávat a určitě o něj přijde, navíc to ale vypadá že se za ním tlačí dopředu nádor. Ještě to není jisté, ale pokud je to nádor za okem, tak to bude podle doktorky bohužel konečná :(
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod chesterfield » 28 úno 2011 22:48

juj to je mi líto, myšáček malý, tak snad jenom přijde o očko a nic tam neroste, budeme na Vás myslet.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod potkanomil » 18 čer 2015 15:30

Naší Amandě před pár týdny zrudlo oko, úplně ho měla krvavé!!! Jeli jsme hned k vetovi a dal nám jen kapky a po pár dnech se oko začalo zlepšovat!! Když už jsem doufala, že bude vše v pořádku všimla jsem si, že to druhé oko začíná červenat!!!! A ted se šíleně bojím aby to nebyl nádor, vlastně si říkám že to nemůže byt nic jiného :'( Poraďte mi někdo prosím!! Máte někdo zkušenosti???
Felinko máme te rádi <3
potkanomil
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moje potkanka Klaudie a Abbie. Za duhovým mostem :Felinka,Jessinka a Amanda.

Příspěvekod womi » 18 čer 2015 16:18

nemusí být, může to mít jen podrážděné. Sjeď na vet, asi dostanete zase nějaké kapičky nebo mastičku a bude to ok. Držím palce.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod potkanomil » 18 čer 2015 16:30

JoJo pojedu!! Ale stejně mi přijde divný, že najednou i to druhý :'( Womi, vy s tím máte zkušenosti jak jsem už četla předchozí věty a dopadlo to tenkrát u vás dobře??
Felinko máme te rádi <3
potkanomil
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moje potkanka Klaudie a Abbie. Za duhovým mostem :Felinka,Jessinka a Amanda.

Příspěvekod womi » 19 čer 2015 07:20

jo, kapičky tenkrát zabraly, nic, co by z hlavy tlačilo na oko se nepotvrdilo a Beník tehdy žil ještě poměrně dlouho a oči byly ok :-)

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Oči, uši, zuby