Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

změna barvy oka

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

změna barvy oka

Příspěvekod womi » 10 říj 2009 19:26

Máte někdo zkušenost s tím, že by potkanovi jedno oko změnilo barvu? Ben má pravděpodobně dark ruby, poslední dva týdny se mi zdálo, že při určitém dopadu světla na oko je takové bílé až průhledné, ale jinak bylo normálně tmavé. A dneska koukám a to oko má úplně červené. Ve středu jdu s Remusem na kontrolu, tak Bena vezmu s sebou, ale nevím, jestli to není něco špatného, co by nemohlo do té středy počkat. A jsou mu dva roky, takže odd eye (nebo jak se to píše) určitě není.
edit: pokusila jsem se vyfotit, jedná se o pravé oko, levé je červené jen od blesku
Obrázek
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Re: změna barvy oka

Příspěvekod womi » 14 říj 2009 19:37

Tak dnes jsme byli na veterině, Dr Holá si ještě přivolala Dr Kňákala na potvrzení svojí domněnky. Ben má v přední oční komoře krev následkem neznámé příčiny(k potkanům se nedostane, takže jiný mu ublížit nemohl a nemá prakticky odkud spadnout, takže si myslím, že ani úraz to nebyl), největší pravděpodobnost je, že mu za očičkem něco roste :-( Dr Kňákal se oko snažil prosvítit, ale bohužel zkrz tu krev nebylo nic vidět, jelikož je potkan tak malé zvíře, není možné ani změřit nitrolební(nitrooční? - nejsem si teď jistá, o kterým mluvili)tlak. Je možnost nechat udělat rtg snímek, ale prakticky by to bylo jen na potvrzení diagnózy, pokud by za okem byl nádor, operace nepřichází v úvahu. Ani jeden z nich to vzhledem k jeho věku nedoporučil a já bych se u hlavy (asi)dvouletého potkana(nebo taky staršího) taky bála. Ben dostal injekci kortikoidů, dostali jsme kortikoidové kapky domu, třikrát denně kapat a ještě nějaké ATB na dva dny. Pokud se to nezhorší, jsme objednaní na kontrolu ve středu, pokud se to zhorší(tzn. začne si to mnout, začne se vykulovat očičko ještě víc apod.), máme přijít okamžitě.
BTW: na té fotce to není tak vidět, ale oko je sytě červené

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 14 říj 2009 19:53

Womi, to je mi líto. :( Moc moc držím Beníkovi palce, aby se to nezhoršovalo a nevadilo mu to. Obrázek :rose: :rose:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Lucuška » 14 říj 2009 23:35

Chudáček :( Doufám, že bude v pořádku :cry: Držím palce. Dej pak vědět, jestli se něco změní.
"Too many rules and too much predictability absolutely kill creativity."

ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Pet's name: Biňísek
Obrázek
Lucuška
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji kulíšci:
Biňísek - M,S, dark pearl, self (*16.12.08)
Nuxíček - M,D, topaz, self (*30.12.08)
Aukí - F,D, black, berkshire (*18.9.09)
Elí - F,S, black, husky (*29.9.09)
Wikie - F,S, american blue, hooded (*3.10.09)
Bubo - M,DR, american blue, berkshire (*10.11.09)
----------------------
Za duhovým mostem:
Kulíšek - M,D, american blue, berkshire (*12.2.07 - 14.1.09)
Chovatelská stanice: CHS Ratwood

Příspěvekod Cayro » 15 říj 2009 07:16

Držím palce, aby se to myšáčkovi zlepšilo
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod eva.jingle » 15 říj 2009 14:03

:( Ach jo Womi,to je trápení..moc držím Tobě i myšáčkovi palce
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Moni » 15 říj 2009 14:31

Ach jo :( to je mi moc líto..taky přejeme, aby se to nezhoršovalo..
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Příspěvekod womi » 15 říj 2009 15:47

děkuju vám :loveit: Nevím, jestli je to jen moje zbožné přání, ale zdá se mi, že očičko trošku ztmavlo. Ale nechci to zakřiknout, takže prosím o držení tlape a pacek a ocásků dál ...

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Moni » 16 říj 2009 08:16

Womi je to přání všech! :up: Podívej se na Chiarku, doktor nás vystrašil až k breku a jukni teď..Chiarka je v pohodě s jedním malým uzlíkem pod kůží, ostatní nejsou vůbec vidět..a lítá po kleci, šplhá, baští, zlobí..jako by byla úplně zdravá, ani ta vleklá bronchitida našemu traktůrku nevadí :loveit: Takže se určo plyšáček taky uzdraví!
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Příspěvekod ještěrkaa » 16 říj 2009 08:43

Myslíme na Vás, ať je očičko jen černější a černější a Beník nemá žádné neduhy
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod chesterfield » 17 říj 2009 14:37

Moc na Vás myslíme, přejeme uzdravení. :loveit:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 21 říj 2009 19:02

Po třetí konzultaci s Dr Kňákalem můžu říct, že jsem s jeho přístupem spokojená, asi neměl zrovna dobrý den, když byl tenkrát k LB nepříjemný :smi: No, budeme optimističtí a řekněme, že je dobrá zpráva to, že se očičko nezhoršilo. Dr mi vysvětlil, že krev z oka se strašně pomalu vstřebává, protože nemá odtok. Co je dobré, tak oko oproti tomu zdravému není nijak poškozené, není ani víc vypouklé, zakřivení je prostě stejné, takže Bena nemá co bolet. Nicméně na to oko už teď pravděěpodobně nevidí a už určitě vidět nebude. (dneska po mě poprvé chňapl v kleci, myslel si, že mu nesu asi jídlo, takže tipuju, že už na něj nevidí). S léčbou máme pokračovat ještě 14 dní, pak máme přijít zase na kontrolu. Tak držte palce, ať se to pomalu vstřebává :-) A děkujeme za prozatimní držení tlapiček :loveit:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 říj 2009 19:55

Zaplaťpánbů, že se to nezhoršuje. :up: Držíme palce dál ať se to jen zlepšuje. :loveit:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 22 říj 2009 07:27

Držím palce, ať se to myšáčkovi zlepší. A on si na to, že nevidí, brzy zvykne...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod zaceva » 18 lis 2010 13:17

Tak právě jsem si všimla, že Kocour má část jednoho oka jakoby světlejší, průhlednější. Má dork ruby oči a v tom místě je to při určitém osvětlení jasně červené, větší ani vykulenější není. No vypadá to tak, jak popisuje womi. Jdu hned na veterinu. Kocour je hrozný nemehlo, pořád někde padá, šarvátky vkleci taky na denním pořádku, tak jen doufám, že se prostě do oka šťouchnul a až se krev vstřebá bude to ok.
Womi, jak to nakonec dopadlo u vás?

edit

Tak je to krev v přední komoře oka. Pravděpodobně to vzniklo jako úraz. Máme mastičku na 3x denně a v pondělí jdem na kontrolu mikroskopem, jestli je v pořádku rohovka. Přes tu krev není ted nic videt. Vzhledem k tomu, že se to objevilo náhle, tak je prý nepravděpodobné, že by šlo o nádor za okem, spíš to jde o úraz.
Naposledy upravil zaceva dne 19 lis 2010 11:17, celkově upraveno 1
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Další

Zpět na Oči, uši, zuby