Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

zánět ucha

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

zánět ucha

Příspěvekod agy » 14 kvě 2007 19:32

ahoj, potkanka(1,5 měsíce) mi začala naklánět hlavičkou do strany, jenom občas. Mohl by to být zánět ucha, ale nějak jsem nenašla víc k týhle problematice. mohl by někdo poradit příznaky nebo mi poslat odkaz?
díky moc
agy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Tara » 14 kvě 2007 19:46

příznaky:
smrad z ouška,vyteká z něho takovej smardlavej maz,potkánek se víc drbe-ouško,naklaní se na stranu

zkus vzít takovou tu tyčinku do uší a jemně potkánkovi ouško vyčistit-když najdeš to co jsem ti popisovala pak je to zánět ucha
jsi k vet a ten ti dá kapičky, který potkánkovi budeš kapat
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Maui » 14 kvě 2007 19:48

také by to ještě mohla být mrtvička.. :cry: tohle jsem našla na stránkách u bebechy
Hlava nakloněná na stranu

* Zánět ucha - léčba ATB
* další možná přícina - mozková mrtvička - odlišit tyto dva problémy lze - podáním antibiotik - u zánětu ucha, kde ještě nedošlo k trvalému poškození dojde ke zlepšení. U mrtvičky se stav nezlepší.

http://www.bebecha.wz.cz
Maui
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Viktor » 14 kvě 2007 19:51

Přidám ještě jednu zkušenost, která není ani jedna z výše zmíněných.
Burák mi naklání hlavičku už několik měsíců, zánět neměl, nebylo to cítit a při prohmatání uši ho nic nebolelo. Vypadá to, že se snaží natočit hlavičku stále jedním okem, to druhé má trochu přivřenější.
Na srazu jsme se shodli na tom, že pravděpodobně na to druhé očko špatně vidí.
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

hlavička na stranu

Příspěvekod pivisko » 14 kvě 2007 21:33

tak s tímhle máme zkušenosti taky. Naše potkanka zhruba ve 3 měsících začala klonit hlavu na stranu až se točila. Šli jsme k veterináři, nejprve byla léčena na zánět středního ucha, ustalo to, ale pak se to vrátilo a více. Zkus vysledovat, jestli nemá i narušenou rovnováhu. Ta naše právě začala padat i v kleci z pater, ze žěbříčků a vůbec nebyla schopna rovně jít. Chodili jsme na injekce, pak byl chvilku klid, ale podle všeho se to opět vrátilo. Vypadá to na nějaký útvar na mozku. Bylo mi vetem sděleno, že tohle je u potkánků běžné, protože je to pozůstatek po době, kdy se na nich dělali pokusy, tak to maj ty nádory v genech.
Tak snad to bude u tebe jen zánět toho ouška. to by mělo po antibiotikách ustat.
pivisko
Skákavka
Skákavka
Potkani: Inetuo z LMG 13.11.2011
Inocenc z LMG 13.11.2011
Fiat of Nippyland 27. 3. 2011
Yarda of Ratenburg 28.10. 2011
V potkaním ráji:
Qinland z LMG 11. 9. 2008 - 21. 7. 2009
Vinod z LMG 17.11. 2008 - 9.1.2010
Olen z LMG 8.7. 2009 - 22.6. 2011
Pireus Vinod van Ratenburg 27.12. 2009 - 26.12. 2011

Příspěvekod nevi » 14 kvě 2007 22:08

On Burák spíš vypadal, jako když zaostřuje červenooký potkan.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod myjka » 15 kvě 2007 08:46

My sme u mojej fanny liecili zapal str. ucha cca mesiac 3mi ATB. Jedny ako kvapky do uska a dvoje papala. Na veterine jej robili 4-5x vyplach v inhalacnej narkoze. Trvale nasledky ako naklonenie hlavy ma doteraz. Teraz je co sa tyka orientacie O.K. ale predtym sa casto stavalo ze chodila do kruhu alebo ked som ju vkladala do klietky prevratila sa dole hlavou a myslela si ze je rovno a podobne. Casto padala z hamaku... Hlavne odporucam co najskor navstivit veterinara pretoze cim neskor sa s liecbou zacne tym zdlhavejsia je a samozrejme aj financne narocnejsia. Pokial by bol ten zapal este len v rannom stadiu nemusi sa robit ani vyplach a potkanik nemusi skoncit s trvalymi nasledkami :wink:
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Bethan » 15 kvě 2007 09:41

nene nevi, červenooký potkn lavu netočí, jen "tkalcuje" (říká se tomu tak u koní, nevim, jak to jinak nazvat ;) ) což znamená, že se víc přikrčí a hlavičkou kejve ze strany na strany, al ijak s ní netočí, on si tim rozšiřuje zorný pole a pomáhá doostřit, zatimco burák vyloženě natáčí jednu část hlavičky a má jedno z těch očíček víc vyboulený
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod nevi » 15 kvě 2007 14:06

Bethan píše:nene nevi, červenooký potkn lavu netočí, jen "tkalcuje" (říká se tomu tak u koní, nevim, jak to jinak nazvat ;) ) což znamená, že se víc přikrčí a hlavičkou kejve ze strany na strany, al ijak s ní netočí, on si tim rozšiřuje zorný pole a pomáhá doostřit, zatimco burák vyloženě natáčí jednu část hlavičky a má jedno z těch očíček víc vyboulený

Já vím co dělá, už jsem to viděla. Už jsem ale viděla zvíře s poškozeným rovnovážným ústrojím a to vypadá o dost jinak... prostě se naklání na strano nebo padá. Burák jen točí hlavičku.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Bethan » 15 kvě 2007 15:54

burák nemá problém v uchu ;)
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek

Příspěvekod nevi » 15 kvě 2007 20:14

Ne... podle toho, co psal Viktor, je asi krátkozraký/dalekozraký
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod agy » 15 kvě 2007 21:00

no, tak na zánět to tedy nevypadá (díky) asi to skutečně bude ostření, je červenooká. Dnes jsem jí pozorovala a někdy zaklání na jednu stranu a někdy tou hlavou klinklá (takže asi zaostřuje obraz :) ) mam ty potkanky dvě, skoro stejně staré a ta druhá (taky červenooká) to nedělá. asi dědičná dispozice, líp vidí
agy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 16 kvě 2007 07:25

třeba u mých mi to dělá jen s ruby očima, s dark ruby to nedělá vůbec a co sem viděla s vyloženě pink očima, task to taky nedělal, zjevně to pomůže jen některým, nebo na to musí přijít. U Buráka mi spíš přijde, že má v tom oku zvýšený tlak, možná by to chtělo preventivně skáknout k vetovi, protože tohle se občas stává, když něco skřípe nerv, nějakej otok, boulička....asi Viktora odchytim a doporučim mu, ať radši zajdou na kontrolu
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 16 kvě 2007 10:45

u me to taky dela Jupiterek-a ma myslim dark ruby(ja to nevim jiste :oops: )ale vypada to jako skenovani-ze strany na stranu..
proste presne jak rika beth
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Viktor » 16 kvě 2007 11:08

Bethan píše:asi Viktora odchytim a doporučim mu, ať radši zajdou na kontrolu

Já jsem pro změnu odchytil Buráka a chvíli ho pozoroval. On naopak kouká tím okem , které má trošičku víc vyboulené, to má podle mě v pořádku. To druhé má přivřenější. Nedělá to ale zase tak moc často, většinou kouká oběma. (Rovnováhu neztrácí, záněty už byly zavrženy.)
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Další

Zpět na Oči, uši, zuby