Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Oslepla?

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Re: Oslepla?

Příspěvekod Alweira » 09 úno 2010 14:19

No já jsem jim to tam začala dávat až když jsem zjistila, že nahoru nechodí... :whistle:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod potkani.tk » 09 úno 2010 14:25

tak bych přidělal hamacu těsně nad zem ... tím se nic nezkazí
potkani.tk
Růžovka
Růžovka
Potkani: Popelka, Freya, Agátka, Mášenka, Zuzanka, Winnie, Bodejď, Lahváček, a další členové smečky.
Chovatelská stanice: Popelka

Příspěvekod Sharkie » 11 úno 2010 11:40

zrak sa Jackovi asi nadalej horsi, dnes som nanho nemohla siahnut v hamake, jak mi chnapal po ruke.. ale ked som ho ukludnila, ze som to ja, tak sa konecne nechal podrbat :| teoreticky ma napadlo, ze by vlastne nemusel mat uplne funkcny cuch, jak ma vyse roka plny nos, takze ked sa pridalo zhorsenie zraku teraz, mohlo by to vysvetlit to chnapanie po bliziacich sa veciach :(

ocka su aj nadalej navonok bez zmeny, ale budem ho sledovat
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 11 úno 2010 13:23

no to s tým nosíkom asi tak bude, no budeš musiet opatrne na čumáčika.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cayro » 15 úno 2010 07:18

Tak se i mně chvílemi zdá, že Matýsek hůř vidí. I když na pohyb ruky reaguje, tak mám pořád pocit, že se mu zrak nějak zhoršil. :(
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 15 úno 2010 12:06

Sharkie píše:Jackovi sa asi zacina zhorsovat zrak, nejak mi poslednych par dni zacal chnapat po ruke namiesto po jedle :| Ked je pusteny, presmejdi co moze, ale nejak prestava reagovat na zavolanie, resp. dlhsie mu trva, kym sa mi trafi za rukou pri zemy a musim nou dost mavat aby si ju vsimol.. predtym stacilo zavolat a trochu poklepat prstami, teraz to proste trva kludne minutu.. ako pribehne za hlasom ale potom asi meter odo mna ostane stat a jak keby rozmyslal, kam sa ma pohnut dalej. Oci vyzeraju byt v poriadku, ale je to len par dni, tak mozno sa to este nijak neprejavilo.

Mysak bude mat o par dni 2 roky, s tym, ze viac jak polku zivota ma chronicke dychacie problemy, takze v jeho stave je to uz dost vysoky vek a mohlo by to byt len prejav staroby. Mam ho skusat tahat na veterinu, alebo pockat, ci sa to nebude horsit. Problemy s tym zatial ziadne nema, len je vdaka tomu trochu pomalsi.

Oči můžou v pořádku vypadat, ale nemusí být... po zkušenostech s Ginny bych asi to oko řešila až ve chvíli, kdy půjdu na veterinu s něčím jiným. Může mít klidně nějaký zákal, o kterém nevíš... Ginny se objevily šedivé mapy na očích po narkoze před dvěm týdny. Do rána to zčásti zmizelo, ale na jednom oku má flíček u okraje - veterinářka to vyšetřila fluoresceinem a prohlídla a zjistila, že jde o nějakou pohmožděninu tuší za rohovkou, na kterou dostala Ginny kapky, s tím, že buď se to spraví, anebo se s tím nic moc nedá dělat. Nejde o žádný zánět, ale úraz, nejspíš díky tomu, že se jí v očích hodně dělá porfyrin celý život a pořád si otírá oči packami. A nemám pocit, že by jí to nějak vadilo, po kleci se pohybuje poměrně jistě, jak jí to stařecké tělo dovolí, a nejspíš i přelézá z patra na patro po mřížích (včera jsem ji objevila někde, kam se jinak dostat nemohla), takže buď s tím aspoň částečně vidí, anebo jí to vůbec nevadí. Na blízko je to trochu horší, pamlsky jí podávám do tlamy, ale tvaroh s práškama si i se lžičkou vždycky najde najisto po čichu
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Sharkie » 15 úno 2010 13:24

az bude problem s nejakou mysou, tak ho vezmem pre istotu tiez.. zatial ho staci upozornit, ze to co mu saha do klietky som ja a celkom to funguje ;) nastastie teda aj ked mi chyti ruku, tak ju hned pusti a nestlaci.. ale je vidno na nom, ze proste miestami vobec netusi, co sa k nemu blizi

vonku je v pohode, dokonca chodi sam za mnou, vie kde zvyknem sedavat za stolom a chodi sa kazdu chvilu ukazovat :loveit: oni ten zrak moc nepotrebuju, len unho je to horsie asi aj s tym nie moc funkcnym cuchom.. ale po pamati sa orientuje zatial bez problemov ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod thomas_19 » 20 bře 2010 19:16

zdravim, mozna je to tu uz reseny :oops: ale zeptam se :angel:

dneska sem si vsimnul ze Joui ( ta bila na fotkach ) ma pravi oko jakoby zvetseny a ruzovy, normalne ma ocka cerveny..... muze to byt zakal ?? nebo neco horsiho ??
ObrázekObrázek
thomas_19
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 20 bře 2010 20:55

Pokud ti připadá že je to červená jako krev, dojdi k veterináři, možná má krev v oční komoře - to může být od zánětu i od úrazu, dostane na to kapky a spraví se to.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod thomas_19 » 20 bře 2010 21:13

to prave ze ne, normalne ma cerveny ocicka, jako bezny byly potkan s cervenyma ocickama, jen to jedno ted vypada malicko vetsi a spis jako zpruhlednilo a straci prave tu cervenou barvu ....
ObrázekObrázek
thomas_19
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 20 bře 2010 21:36

Tak netuším, co to je, ale určitě to není v pořádku, zajeďte k nějakému odbornému veterináři a dejte pak vědět, co to bylo...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Hayam » 21 bře 2010 22:16

Máma se sestrou mají pocit, že je Myšová buď slepá, nebo má extra slabý zrak, že nereaguje, když něco nemá vůni, nebo to necítí fouskami. Oči má čisté, žádný porfyrin, ani zákal, je to husky, oči má dark ruby. Má přibližně tři čtvrti roku.
Hýbe se normálně, nemám pocit, že by jí to nějak vadilo, jestli jí něco je. Mám s ní jít beztak k vet? Jestli to není způsobeno něčím jiným?
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Cayro » 22 bře 2010 06:55

K vetovi zajdi určitě.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 22 bře 2010 12:06

Hayam píše:Máma se sestrou mají pocit, že je Myšová buď slepá, nebo má extra slabý zrak, že nereaguje, když něco nemá vůni, nebo to necítí fouskami. Oči má čisté, žádný porfyrin, ani zákal, je to husky, oči má dark ruby. Má přibližně tři čtvrti roku.
Hýbe se normálně, nemám pocit, že by jí to nějak vadilo, jestli jí něco je. Mám s ní jít beztak k vet? Jestli to není způsobeno něčím jiným?

Myslíš pořád, anebo poslední dobou?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Hayam » 22 bře 2010 22:13

Popravdě, já si toho vůbec nevšimla, to holky. Nemám pocit, že jestli nevidí, tak, že by jí to chybělo, ale jsem nahlodaná. V chování žádná změna, jen při kontrole, Opi ruku sleduje, Myšová ne.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

PředchozíDalší

Zpět na Oči, uši, zuby