Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Oslepla?

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Re: Oslepla?

Příspěvekod eva.jingle » 16 bře 2008 19:15

My byli s Bačuldou znova na kontrole v pátek,a na oku má zákal...ale jinak mechanicky je oko v pořádku,to zdravé oko je černé a zakalené je modré..tak to nech Kojakovi taky prosvítit,až půjdete na kontrolu s kulkama ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Zuza » 16 bře 2008 19:19

evi my na kontrolu nejdeme, ale já tam s ním skočím, až pojedu ve středu k našim :up: když už tam budu viď :roflmao: Na tý veterině byli super, jinak jsem dneska docela plašila, kkdyž jsem to oko viděla, tak jsem psala amil na veterinu, kde jsou non stop a pěkně se na mě vysrali :evil: A jelikož jsem bez peněz, tak jsem s nim nevyrazila nikam, ale jak jsem to tady pročetla, tak to snad nebude nic vážnýho, protože žere všechno a furt, kadí normálně, pije, čůrá, mazlí se, pere se, všechno v pohodě, takže je klidně i možný, že sem si toho prostě nevšimla :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod eva.jingle » 16 bře 2008 19:25

mě taky doktorka říkala,že to oslepnutí pro něj není zátěž,že by jedině mohl být lekavější z té strany,kde nevidí.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Zuza » 16 bře 2008 19:35

No to Kojak je vyjukanej furt, takže žádná změna :smi: hlavně že mu chutná..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod jannina » 21 bře 2009 15:15

Moje Albínka je taky téměř slepá na jedna oko, ale nedělá jí to skoro žádné problémy,jen když k ní někdo jde ze strany na kterou nevidí,tak je trošku nervózní...Nikde jsem to tu neviděla,tak bych sem taky napsala svou zkušenost. Nejdřív jsem si myslela,že má zákal a divila jsem se,jak rychle by se jí udělal a navíc v 1,5 měsíci. Ale vet mi řekl,že má posunutou čočku. Je to úraz, který se stává při hře,když potkan něšťastně upadne.
jannina
Růžovka
Růžovka
Potkani: Albínka, Arnie, Bára, Bully, Darinka, Skippy
Nebíčko Darwinka :'-(

Příspěvekod Alweira » 16 pro 2009 10:20

Ahoj, včera jsem přišla domů a můj Alfrédek měl u pravýho očička hromadu pofyrinu, a příjde mi, že na to očičko nevidí. :( Říkala jsem si, že je to stářím, ale po tom, co jsem si teď tady přečetla mám strach... Nic jinýho mu ale není...
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 13:19

Jackovi sa asi zacina zhorsovat zrak, nejak mi poslednych par dni zacal chnapat po ruke namiesto po jedle :| Ked je pusteny, presmejdi co moze, ale nejak prestava reagovat na zavolanie, resp. dlhsie mu trva, kym sa mi trafi za rukou pri zemy a musim nou dost mavat aby si ju vsimol.. predtym stacilo zavolat a trochu poklepat prstami, teraz to proste trva kludne minutu.. ako pribehne za hlasom ale potom asi meter odo mna ostane stat a jak keby rozmyslal, kam sa ma pohnut dalej. Oci vyzeraju byt v poriadku, ale je to len par dni, tak mozno sa to este nijak neprejavilo.

Mysak bude mat o par dni 2 roky, s tym, ze viac jak polku zivota ma chronicke dychacie problemy, takze v jeho stave je to uz dost vysoky vek a mohlo by to byt len prejav staroby. Mam ho skusat tahat na veterinu, alebo pockat, ci sa to nebude horsit. Problemy s tym zatial ziadne nema, len je vdaka tomu trochu pomalsi.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod potkani.tk » 09 úno 2010 13:29

Ahojte,
na veterinu bychom nechodili. Potkan má špatný zrak od mala a věkem se mu horší. V případě albínů je potkánek ve stáří téměř vždy slepý. Je to způsobené nedostatkem pigmentu v očních duhovkách a příliš velkým průnikem světla na sítnici, která časem degeneruje.

Více informací na http://nasipotkanci.webnode.cz/news/cesta-do-potkaniho-sveta/.

Popelka a její smečka
Naposledy upravil potkani.tk dne 09 úno 2010 14:31, celkově upraveno 2
potkani.tk
Růžovka
Růžovka
Potkani: Popelka, Freya, Agátka, Mášenka, Zuzanka, Winnie, Bodejď, Lahváček, a další členové smečky.
Chovatelská stanice: Popelka

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 13:41

to, ze stracaju zrak vekom viem, to ze albini prakticky nevidia tiez (navyse mys neni albin, keby hej, tak to napisem).. skor ma zaujimal nazor "skusenejsich", ci moze byt problem aj inde, kedze to neni uplne zdrava mys :?

a maly OT, ale poprosim necitovat zbytocne cele dlhe prispevky a uz vobec to nie je treba, pokial odpovedas na prispevok pred tebou
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Alweira » 09 úno 2010 13:50

Možná to je stupidní dotaz, :oops: ale když potkýšci ke stáří špatně vidí, měla by se jim nějak upravit klec, nebo jim víc podstrkovat jídlo, nebo je lepší nechat všechno při starym, jak jsou zvyklí.
Alweira
Malý potkan
Malý potkan

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 13:53

ja by som im hlavne moc nemenila prostredie, nech nie su z toho zmateni, inac by s tym problemy mat nemali, dokazu sa pekne prisposobit ;)

edit: ale dobre je zabezpecit klietku tak, aby nemali jak padnut a zranit sa, takze napr. povesat zachranne hamaky a tak :)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod potkani.tk » 09 úno 2010 13:53

Opraveno :up:

Zpět k problému, našel jsem na http://www.potkanomilec.info/7.1oci.php pravděpodobné vysvětlení tvého dotazu, ale nemusí to tak být.
Cituji:" Staří potkani občas trpívají šedým zákalem, onemocněním, při kterém se postupně zakaluje oční čočka. To pochopitelně vede ke ztrátě zraku. ... Šedý zákal se neléčí, potkani se však se ztrátou zraku vyrovnávají dobře ... Nebezpečnější je glaukom, kterému se říká zelený zákal, přestože o zákal vlastně nejde, podstatou onemocnění je zvýšený tlak uvnitř oka. Glaukom také zpravidla vede ke slepotě (zvýšený tlak poškozuje zrakový nerv) a kromě toho bolí, léčba je tedy nutná. To může znamenat i chirurgické odstranění oka. U potkanů se však glaukom vyskytuje vzácně."
Naposledy upravil potkani.tk dne 09 úno 2010 14:29, celkově upraveno 1
potkani.tk
Růžovka
Růžovka
Potkani: Popelka, Freya, Agátka, Mášenka, Zuzanka, Winnie, Bodejď, Lahváček, a další členové smečky.

Příspěvekod potkani.tk » 09 úno 2010 13:55

Většina slepých potkanů se ve známém prostředí pohybuje s takovou jistotou, že si nezasvěcený člověk ničeho nevšimne.
Naposledy upravil potkani.tk dne 09 úno 2010 14:29, celkově upraveno 1
potkani.tk
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Alweira » 09 úno 2010 14:05

Ony totiž moje holčičky úplně přestaly navštěvovat a demolovat patra a hamaky v horní části klece :shock: a zdržují se jen na zemi nebo v domečku který je taky dole. Nevím jestli jsou už jen líný nebo se tam bojí. (Dřív tam lítaly pořád). Tak jsem jim začala dobroty podstrkovat do domečku a misku s večeří už nedávám do patra, ale jen na domeček...
Alweira
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod potkani.tk » 09 úno 2010 14:09

Je možné že se pletu, ale myslím si že je to jen jejich lenost, právě proto že mají baštu a vodu u baráku. Vše co potřebují mají na dosah, tak proč by lezli na patra.
potkani.tk
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Oči, uši, zuby