Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Oslepla?

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Oslepla?

Příspěvekod WhiteDevill » 22 led 2007 20:49

Ahoj moje Risha měla rýmičku tak sem se o ní starala a nešla s ní k doktorovi ale asi v sobotu začla dělat divný pohyby jakože hlavu otočenou do strany a jakoby byla dezorientovaná a ani si nevšimne mojí ruky když s ní jezdim po skle...padá na bok a málo se udrří na zadních...přijde mi že je slepá...nevíte? :roll:
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 22 led 2007 20:56

NO, tak já spíš k té slepotě...já jsem měla holčinu, která mi v roce a půl oslepla...nejdřív jsem si ničeho nevšimla, ale pak to byly stejné příznaky jako u tebe..ereagovala na pohyb ruky, špatně se strefovala na police a vůbec..bylo časem vidět, že opravdu asi nevidí..snad to s Ríšou nebude nic vážného...je to ještě prtě... :(
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod WhiteDevill » 22 led 2007 20:59

Myslíš že bych s ní měla na Veterinu? aby to nebylo nic vážného... mám jí moc ráda :cry:
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod barbu » 22 led 2007 21:04

k vetovi zajdi, slepotu zjistíš velice snadno, stačí posvítit baterkou do očička. Když zvířátko nereaguje, je ta slepota téměř jistá. Tohle ale nevypadá dobře, to stáčení hlavičky by mohlo znamenat i něco jiného. Jak je stará Risha? Jak dlouho tohle pozoruješ? Nechci tě zbytečně plašit, ale nejlépe uděláš, když se sebereš a co nejdříve poletíš k vetovi. Měli jsme pár týdnů potkýška ze zveráku. Je to už čtyři roky. Měl rýmu. Tři týdny. Pak se stalo něco podobného. Lezl po boku po zemi, neviděl. U nás to nedopadlo dobře, existuje nějaká infekce která začíná jako rýma. Nechci tě vyděsit nebo ti ublížit, ale může jít o čas. Dej vědět jak jste dopadli. Držím palce.
..tam kde je stín, je i světlo..
barbu
Skákavka
Skákavka
Potkani: Hugo, Boss, Pup, Můra, E-myš - morčata
vzpomínáme: Tobiášci , Erik Bono, Emily, Honzík, Winston I., Winston II., Barbucha, Rudolf II., Twist, Falco, Eliška, Octavia of Lobega, Ojoj of Lobega a Paštika of Lobega, Piškot of Lobega

Příspěvekod Mája » 22 led 2007 21:05

Určitě běž k vetovi...Dorotce taky svítil do očí, ale jí to hrozně bolelo...prostě neviděla a nevím z čeho...nakonec jsem ji nechala uspat...ale ne kvůli tomu... :(
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod WhiteDevill » 22 led 2007 21:19

Nevíte někdo jak maj otevřeno na veterině v Libňi?
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod barbu » 22 led 2007 21:29

klinika Erika? Myslím nonstop. Právě tam jsme tehdy byli. Byli hodní.
barbu
Skákavka
Skákavka
vzpomínáme: Tobiášci , Erik Bono, Emily, Honzík, Winston I., Winston II., Barbucha, Rudolf II., Twist, Falco, Eliška, Octavia of Lobega, Ojoj of Lobega a Paštika of Lobega, Piškot of Lobega

Příspěvekod barbu » 22 led 2007 21:31

http://www.vet-klin-erika.cz
284 821 784
možná poraděj i po telefonu, ale myslím, že řeknou ať potkyšku přivezeš
barbu
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Phoebe » 22 led 2007 21:36

Hlavně aby tam nebyla ta doktorka, co mi otrávila KriKríska :?
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Phoebe » 22 led 2007 21:41

Kdyby tam byla taková středního věku, před pár měsícema měla krátký vlasy obarvený na nějakej tmavej mahagon nebo tak něco... tak zdrhejte :(
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod WhiteDevill » 24 led 2007 12:35

Tak děkuju moc.Teď to za mě psal přítel,bohužel se mi zhroutil komp :( Ale moc moc děkuju!! Musim s ní zajít...
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod WhiteDevill » 24 led 2007 13:06

Hele,holky a kdyby byla fakt slepá tak s tim může ale normálně žít ne?Mě jí je tak líto,ach jo :cry:
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod WhiteDevill » 24 led 2007 13:09

barbu píše:k vetovi zajdi, slepotu zjistíš velice snadno, stačí posvítit baterkou do očička. Když zvířátko nereaguje, je ta slepota téměř jistá. Tohle ale nevypadá dobře, to stáčení hlavičky by mohlo znamenat i něco jiného. Jak je stará Risha? Jak dlouho tohle pozoruješ? Nechci tě zbytečně plašit, ale nejlépe uděláš, když se sebereš a co nejdříve poletíš k vetovi. Měli jsme pár týdnů potkýška ze zveráku. Je to už čtyři roky. Měl rýmu. Tři týdny. Pak se stalo něco podobného. Lezl po boku po zemi, neviděl. U nás to nedopadlo dobře, existuje nějaká infekce která začíná jako rýma. Nechci tě vyděsit nebo ti ublížit, ale může jít o čas. Dej vědět jak jste dopadli. Držím palce.
Ríše jsou tak dva měsíce.Právě jsem si myslela že jsem tu rýmu vyléčila...Tak asi ne...Ale děkuju za radu.
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod barbu » 24 led 2007 13:35

Pokud půjde jen o slepotu, může s tím celkem normálně fungovat. Asi bude opatrnější, ale naučí se. Náš Valentýnek měl něco přes měsíc. Už ze zveráku si přinesl něco jako rýmu, ale nijak výrazně se to neprojevovalo. Najednou, doslova přes noc, měl stočenou hlavičku, ležel na boku a plazil se kolem klece. Na veterině říkali že to je něco jako chřipka, a zapříčiní to poškození CNS. Pokud Risha doteď přežila a nehorší se to, nebude to ono. Neboj. Moc držím palce. My byli tehdy v té Libni, ale já chodím s potkyma na Prosek do Jiřický, MVDr. Svoboda , jsou tam bezvadný ještě je tam paní dotorka, střídají se a tady lidi doporučujou hodně Kolmou, taky na 9.
V té Libni těžko říct, Valentýnek stejně neměl šanci, s pejskem jsem tam měla zkušenost otřesnou. A vidím že jsem asi nebyla sama. Moc ti držíme palce ať to Risha zvládne.
barbu
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod WhiteDevill » 26 led 2007 20:54

Tak Ríšulka už nedává tu hlavičku na stranu,ale nevidí,protože naráží do věcí a tak.. :( Ale snad to bude dobrý,jinak je čilá,tak moc děkuju všem za rady.
WhiteDevill
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Oči, uši, zuby