Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

mladý, hluchý a slepý

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

mladý, hluchý a slepý

Příspěvekod jankovo » 26 kvě 2014 13:05

Můj potkan, teddy, zverimexáč, je hluchý a slepý, bohužel nevím z čeho o je, navíc mu ještě ani nebyl rok... asi před třemi dny byl hrozně apatický a jedl jen velmi málo, málo pil, nejevil nijak o nic zájem, tak tak chodil, tak sem ho vzal k veterináři. Ten říkal že neví co to je, ale že má trochu větší uzliny tak dostal injekci proti zánětu (na doma nám nedal nic). Dnes jsme měly jít na kontrolu, ale venku prší, a já mám veterinu asi 15 minut cesty, a ani mamka, ani taťka mě tam nevezmou. Myslel jsem že je prostě trochu nemocný, tak proto se moc nehýbá atd. tak jsem si ho vzal na klín, ale zjistil jsem že na zvukové vjemy vůbec nereaguje, nenatáčí ouška, nic a když mu pomaličku přibližuju prst k oku tak ním mrkne skoro až když se dotknu oka, nebo víčka (neberte to tak že bych mu šahal do oka, spíš že sem se ho lehce dotknu). Jako když mu něco dám na jídlo nebo tak tak hltá že by ste naněm nic nepoznaly, ale když nemusí tak nikam nechodí, ale je na něm vidět že mu není nějak špatně, že by ho něco bolelo, nebo tak. Nevíte co by to mohlo být ? jinak uzliny mu skutečně trochu po injekci splaskly. Jinak, ač nerad, jsem přemýšlel nad uspáním, nevím jak je to u potkánů, ale já kdybych měl žit ve tmě a tichu.... je teda pravda že potkani normálně nemají nějakej nějak extra dobrý vidění, ale ten sluch je horší. Budu rád za každou radu
jankovo
Růžovka
Růžovka

Re: mladý, hluchý a slepý

Příspěvekod Dr.Jenny » 26 kvě 2014 16:09

potkani (nebo zvířata obecně) to jako překážku k životu neberou....žijí naplno za každých podmínek. se slepotou si poradí a koneckonců i s hluchotou. U nich je hlavním smyslem právě čich.
Spíš by mě trápila ta jeho apatie. Kdy ti oslepl a ohluchl? Byl takový už od malička? Nebo to přišlo až s tou "nemocí"?
Jestli mu atb pomáhají, tak bych si vzala pláštěnku, přepravku a šla k veterináři pro další, pokud už ti došly....měl by je brát alespoň 7-10 dní...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod jankovo » 28 kvě 2014 15:48

Promiňte za neodpovídání... atb dostal ještě ten den kdy jsem sem ten příspěvek dal a dostaly jsme je na 7 dní, doktor říkal že sluch by se mu mě po vyléčení vrátit, ale že neví jak to bude s tou slepotou (ohluchl a oslepl asi den po té co jsem byl u veterináře, v pátek, nebo jsem si toho alespoň v pátek všiml)
jankovo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 28 kvě 2014 15:51

A veterinář ti tu hluchotu a slepotu potvrdil? Nějak se mi nezdá, že by v jeden den najednou ohluchl i oslepl. Předtím žádné problémy neměl?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod jankovo » 30 kvě 2014 05:30

Neříkám že ohluchl a oslepl v jeden den je možné že to mohlo přijít třeba už ve čtvrtek.... Bohužel včera večer (asi v devět hodin) a dneska ráno zas, dostal jakýsi záchvat, dnes s ním asi půjdu za veterinářem. Lehl si na bok/ na záda a třepal nožkama jak kdyby se snažil něčeho chytnout nebo tak, trvalo to jen pár sekund. Chvíli před tím a chvíli po té jakoby "gumově ztuhnul" (ztuhnul, alel hýbal se jak mrtvý, v rukou se převalil jak gumová hračka) a na nic nereagoval. Nemyslím si že by to byla epilepsie, pokud vím ta k při ní potkan škube celím tělem a ne jen nožkama, ale nevím, doktor nejsem.
jankovo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod jankovo » 30 kvě 2014 23:24

Z toho co jsem našel na internetu, na videích to byla nejspíš epilepsie... dále jsem se dočetl že ji můžou vyvolat někteří parazité (škrkavky). Potkan v posledních dnech dost zhubl, nevím jestli by za to mohl takovýto parazit. Popřípadě jestli někdo nevíte jestli je to přenosné na člověka a jestli o, tak jak moc je to pro lidi nebezpečné
jankovo
Růžovka
Růžovka

Zpět na Oči, uši, zuby