Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Lili - nález u očíčka

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Lili - nález u očíčka

Příspěvekod medvidek » 25 pro 2013 17:19

zdravíčko, před 2ma dny jsme zpozorovaly u naší potkanice že má trošku nateklou tvář pod okem a od včera ho má nateklý a vedle očíčka v zadu něco bílého.. nevim jestli to je hnis, či zánět nebo nádor, na dotek jí to nebolí tka snad to ten nádor nebude ): je zhruba 3 měsíce stará.. obracim se na toto forum s radou co by to mohlo být, jelikož jsou svátky a žádný veterinář nemá ordinační hodiny )): děkujem za pomoc
http://imgup.cz/image/FAk

http://imgup.cz/image/FA9
medvidek
Růžovka
Růžovka

Re: Lili - nález u očíčka

Příspěvekod chesterfield » 25 pro 2013 18:01

no to asi moc nezmůžem, v nejlepším případě to může být absces, ale v tomto stádiu s nim stejně nic neuděláš. Popis vedle očička v zadu jsem moc nepobrala, ale hnis to bít může - pokud to není přímo v oku. Absces který dozrává má čepičku bílou a mohl by se vyčistit, ovšem na xichtíku je takových malinkých kostiček, že bych si nějaké vytlačování nedovolila. Nejspíš ti nezbyde nicjiného než počkat do pátku a jít na veterinu. A do tlamky si se koukala, jestli nemá něco v ní - oteklé zevnitř. Udrží rovnováhu, chodí normálně? nemá hlavinku na stranu ? Pozoruj aby si vetovi pak mohla každý příznakl popsat. Držíme palečky at je to jenom drobnost.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 pro 2013 19:31

vzhledem k věku bych to taky asi hádala na absces... kdyby to byl hnis, tak pujde omýt...asi bych dělala to samý co psala chestr a jak to pujde, tak šup k veterináři...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 25 pro 2013 20:07

:shock: :shock: :shock: :shock: ježíši to jsem napsala já?????? Proboha"" to bít může - pokud" bože já mám dost!!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Oči, uši, zuby