Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hluchý potkan?

Problémy s očima, zánět středního ucha, vypadnutý zub atd.

Hluchý potkan?

Příspěvekod dna » 04 črc 2013 22:33

Ahoj, mám dotaz ohledně sluchu potkana. Momentálně mám dva prcky, jeden (ze zverimexu) už slyší na zavolání jména, mlaskání a šustění pytlíčku atd., ten druhý (od chovatelky) ani na jedno. Netřepe ouškama při zvuku jako ten druhý. Nevím, jestli jsem to dobře popsala, takovéto hýbání s oušky. Vždycky přiběhne jen ten jeden, ten druhý si třeba klidně spinká. Doufám, že pro potkana to není tak podstatný, ale nedá se nic dělat. Jen bude asi trošku lekavější, nechce se zatím nechat ani chytit, ale tak to se snad spraví, přeci jen je mám chviličku :)

Děkuju za odpověď, krásný den
dna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Tříska (2005-2007), Babsinka (2008-2010), Pacey (2010-2012), Jessie (2010-2013), současný Itchy a Lister (oba nar. 2013)

Re: Hluchý potkan?

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 črc 2013 08:18

myslíš jako neotáčí ušima směrem po zvuku nebo pátravě, když je nejistej.... ??
je to možný, že neslyší....skrytá vada se přihodit může....až budou v kleci spát, můžeš zkusit hlasitě tlesknout a uvidíš jejich reakci....
já si ale myslim, že ho to vyloženě omezovat nebude.... jdi na něj přes čich, hodně ho zvykej na svojí vůni...no a zvyknout ho na to, že na něj prostě bude někdo šahat bez zvukovýho "varování"... je to miminko a určitě se s tím naučí žít, že nebude skoro nic poznat...;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod dna » 05 črc 2013 08:36

Přesně tak, teď ráno jsem začala jakoby mlaskat, tleskat, ten jeden přiběhnul raz dva a druhý spinkal jako zabitej. Jenom mě to děsí, páč jak leží, tak si člověk myslí, že je mrtvej :D Tak děkuji, za radu, budu ho teda učit zvykat si na tu vůni. Ono asi nic jiného nezbývá :)
dna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Tříska (2005-2007), Babsinka (2008-2010), Pacey (2010-2012), Jessie (2010-2013), současný Itchy a Lister (oba nar. 2013)

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 črc 2013 10:15

jj když nefunguje jeden smysl, tak zapojit ty zbylý... u holek to dělám taky... ale ony slyší, jen mě sluchem ignorují, tak to potom očima vidí pamlsek a cítí ho...;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Oči, uši, zuby